Let’s travel together.

Help me come back to home, zaginieni 18-24, część 6- Rebecca, Paul, Amanda

1

Becky poszła na randkę, Paul wyszedł z pracy po nocnej zmianie, a Amanda miała się udać w podróż do rodzinnego domu. Gdzie są teraz?

Rebecca Doisy

Columbia, Missouri– 23- letnia Rebecca, nazywana przez wszystkich Becky, pracowała w niepełnym wymiarze godzin jako kelnerka w restauracji Ernie’s Steakhouse. Na kilka tygodni przed jej zaginięciem, restaurację zaczął odwiedzać mężczyzna imieniem Johnny Wright, aż wkrótce stał się jej stałym bywalcem. Według współpracowników Becky, przychodził tam tylko dla niej i wielokrotnie prosił aby się z nim umówiła, aż w końcu uległa.  Jednak nie dlatego, że mężczyzna wpadł jej w oko. Chciała napić się z nim drinka i delikatnie dać mu do zrozumienia, żeby zostawił ją w spokoju, ponieważ nie była nim zainteresowana.

Becky Doisy była ostatnio widziana 5 sierpnia 1976 r. Kiedy wychodziła ze swojego mieszkania na randkę z podejrzewanym o jej zniknięcie Johnnym. Później tego wieczoru widziano ich jak pili alkohol w lokalnym barze.

Dwa dni później zaginięcie Becky zgłosiła jej siostra, kiedy odkryła, że ta zostawiła swoje mieszkanie otwarte- tak jakby za chwilę miała wrócić, a w nim swojego kota, którego nigdy nie zostawiłaby na dłużej bez opieki. Zaraz po zniknięciu kobiety zniknął i Johnny. Mężczyzna nie przyszedł do pracy i przez kilka dni nie można go było zlokalizować. Kiedy wreszcie się pojawił został zatrzymany i poddany testowi na wariografie, którego nie zdał. Śledczy nie mieli jednak dowodów by go oskarżyć. W tamtym czasie miał już na koncie aresztowania za kilkanaście przestępstw w tym gwałt, włamanie, napaść i posiadanie narkotyków.

W 1985 r. Z policją skontaktował się świadek, który powiedział policji, że w noc kiedy Becky zaginęła, widział jej ciało przykryte kocem w samochodzie Johnny’ego. Niedługo później postawiono Wrightowi zarzut morderstwa drugiego stopnia, jednak miejsce jego pobytu było nieznane i do 2009 r. Pozostawał zbiegiem.

We wrześniu 2009 r. Został aresztowany w Lawrenceville w stanie Georgia, po tym jak poprosił policję o sprawdzenie jego przeszłości kryminalnej, aby mógł ubiegać się o pracę. Do tego czasu mężczyzna mieszkał w stanie Waszyngton, w Teksasie i Georgii, ożenił się i założył rodzinę. Używał nazwiska Errol Rodney Edwards. Wright został skazany za morderstwo Becky w styczniu 2010 roku i skazany na maksymalne 30 lat więzienia. Zmarł z przyczyn naturalnych w styczniu 2015 roku, nadal przebywając w więzieniu.

This slideshow requires JavaScript.

Paul Egan

Plantation, Florida- 18- letni Egan był ostatni raz widziany 21 lipca 1975 r. We wczesnych godzinach porannych, kiedy opuścił swój zakład pracy po zmianie nocnej. To Norman Paul Ruebottom, jego najlepszy przyjaciel, współlokator i współpracownik zgłosił zaginięcie. Według mężczyzny wrócili razem do domu i każdy z nich położył się spać. Kiedy Norman wstał, zorientował się, że kolegi nie ma. Na komodzie obok łóżka leżały kluczyki do Jeepa Paula, który stał zaparkowany w garażu z portfelem w środku. Norman miał jeździć Jeepem kilka godzin i szukać Paula, aż w końcu udał się na policję. Twierdzeń mężczyzny nie udało się udowodnić, stąd sprawdzano każdą ewentualność.

Paul i Norman pracowali w firmie, która zajmowała się rozdrabianiem martwych koni i przerabiała je na mydło, nawóz i karmę dla kotów. Badano więc możliwość, że Paul w rzeczywistości wpadł, albo został wepchnięty do jednej z maszyn przetwórczej, ale nie znaleziono tam śladów ludzkiej tkanki.

Z uwagi na to, że Paul miał paszport istniała możliwość wyjazdu na Haiti, Jamajkę lub do Ameryki Południowej, chociaż odejście bez ostrzeżenia byłoby dla niego nietypowe. Rodzina nie wierzy także w to, że mógł popełnić samobójstwo.

2 lata później w sierpniu 1977 r. W wieku 25- lat, Norman zmarł we własnym domu, w dziwnym wypadku- podczas wdychania gazu znieczulającego zwanego cyklopropanem.

This slideshow requires JavaScript.

Amanda Fravel

Las Vegas, Nevada– W 1985 r. Na rok przed swoim tajemniczym zniknięciem, Amanda przeprowadziła się z rodzinnej Kalifornii do Las Vegas. Na początku mieszkała u przyjaciółki, ale potem wynajęła własne mieszkanie. Było to jednak zbyt kosztowne dla kelnerki z restauracji Taco Bell, więc Amanda szybko znalazła współlokatora.

20- latka zaginęła 13 czerwca 1986 r. Miała wrócić do domu, aby zobaczyć się ze swoją mamą, która wysłała jej pieniądze na podróż. Na pokład samolotu miała wsiąść 14 czerwca, jednak wszelki ślad po niej zaginął. Lew Frank- Współlokator zeznał, że kiedy wychodziła z domu, powiedziała, że idzie do Taco Bell po swoją wypłatę, a następnie do swojego byłego chłopaka. Miała wrócić wieczorem i się spakować.

Z uwagi na to, że Amanda nie miała samochodu, nie wiadomo jaki środek transportu wybrała tego dnia. Kiedyś często podróżowała autostopem, ale zgodnie z opinią jej koleżanki, zaprzestała po tym jak „spotkało ją coś nieprzyjemnego”. Pewne jest natomiast to, że Amanda nie dotarła ani do restauracji, ani do byłego chłopaka.

Kilka tygodni po nagłym zniknięciu Amandy, w Las Vegas zjawili się jej matka z ojczymem, aby osobiście zbadać sprawę. Spotkali się z jej byłym chłopakiem, a także ze współlokatorem, który od razu wzbudził ich podejrzenia. Wszystkie rzeczy ich córki zostały spakowane, a jej dwa kociaki podobno były zaniedbane i wygłodzone. Amanda bardzo kochała zwierzęta i na pewno nie zostawiłaby swoich kotków dobrowolnie bez jedzenia. Mężczyzna jednak nigdy nie został wymieniony jako podejrzany o jej zniknięcie.

Co istotne w tej sprawie to fakt, że Amanda pochodziła z dysfunkcyjnej rodziny i według jej przyjaciółki- „Matka wysłała jej pieniądze, ale Amanda mówiła, że już nigdy nie wróci do domu. Wspominała mi kiedyś, że chce pojechać do Kanady aby poznać mieszkającego tam muzyka. Być może na ten cel przeznaczyła te pieniądze? A po drodze wydarzyło się coś złego? „

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

1 komentarz
  1. Adrianna mówi

    Już tyle razy to widziałam i za każdym razem zapominam zostawić komentarz – błagam poprawcie to „come back to home” na poprawne „come back home”. Tak źle się na to patrzy co kilka stron.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.