Let’s travel together.

Help me come back to home, zaginieni 18-24, część 5- Jael, Kenneth, Mary

0

Jael wyszła z domu pod osłoną nocy, Kenneth wyruszył w odwiedziny do wujka, a Mary? Tak naprawdę nie wiadomo. Gdzie są teraz?

Jael Hamblen

Anchorage, Alaska- Rankiem 11 października 2014 r. 20- letnia Jael i jej współlokatorka Kendra Estrada, zostawiły swoje dzieci na weekend pod opieką mamy Kendry. Tego dnia Jael poszła na zakupy z Lissą Lake, mamą swojej najlepszej przyjaciółki i według kobiety była ona w świetnym nastroju. Wieczorem Jael spotkała się z Kendrą i poszły na kolację, a jej nastrój diametralnie się zmienił. Okazało się, że mężczyzna, którym była zainteresowana dał jej kosza.

Po raz ostatni Kendra widziała swoją koleżankę o godzinie 22:00 kiedy ta wchodziła do łazienki by wziąć prysznic. Jael proponowała, że może wyjdą gdzieś wieczorem i się pobawią, ale Kendra była zmęczona i poszła spać.

Z ustaleń wynika, że tamtej nocy około godziny 1:30 Jael wymieniała SMS-y z kolegą. Pisała, że jest zdenerwowana, że płacze i chce się z nim spotkać. O 3:00 korespondowała z innym mężczyzną i to był ostatni raz kiedy ktoś miał z nią kontakt.

Następnego ranka około godziny 10:00 Kendra wysłała ze swojej sypialni SMS-a do Jael: „Wstawaj! Idziemy do kina”. Nie uzyskała odpowiedzi. Kobieta odczekała jeszcze 30 minut i postanowiła ją obudzić. To wtedy odkryła, że sypialnia jest pusta. Początkowo pomyślała, że kiedy spała, Jael zdecydowała się wyjść do klubu. O 14:02 wysłała do niej wiadomość: „Hej, gdzie jesteś? Nawet nie zdawałam sobie sprawy, że wyszłaś z domu”. Ponownie nie uzyskała odpowiedzi. Po raz kolejny Kendra spróbowała skontaktować się z koleżanką o 15:45: „Przez cały dzień się nie odzywasz. O co chodzi?”. Zaraz po tej wiadomości zadzwoniła i zrozumiała, że telefon Jael jest wyłączony. Zaniepokojona zawiadomiła jej mamę, która około godziny 23:00 zgłosiła zaginięcie córki na policję.

Pięć miesięcy później, w marcu 2015 r. Turyści wędrujący szlakiem w Chugiak na Alasce, znaleźli zakopaną w śniegu torebkę. Wśród jej zawartości znajdował się telefon Jeal i jej karta ubezpieczenia społecznego. Śledczy uważają, że jest mało prawdopodobne, aby Jael sama zostawiła w tym miejscu swoją torebkę, ponieważ w noc jej zniknięcia temperatura była poniżej zera, a ona bała się odludnych miejsc, tym bardziej po zmroku i nie lubiła pieszych wędrówek.

Zgodnie z twierdzeniami rodziny i przyjaciół Jael Hamblen nigdy nie porzuciłaby swojego synka. Chociaż kiedyś zmagała się z przeróżnymi problemami i zdiagnozowano u niej zespół DDA (Dorosłe Dzieci Alkoholików) narodziny dziecka dały jej cel w życiu.

Śledczy badają jej sprawę pod kątem możliwego morderstwa.

This slideshow requires JavaScript.

Kenneth Gautier

Ruskin, Florida- 20- letni Kenneth ostatni raz widziany był 26 czerwca 1975 r. W Bradenton na Florydzie gdzie mieszkał z kilkoma kolegami. Tego dnia Kenneth wyruszył w drogę do Ruskin gdzie chciał odwiedzić swojego wujka. Jechał zielonym Karmann Ghia, a tuż przed wyjazdem rozmawiał ze swoją mamą przez telefon. Miał dobry nastrój, śmiał się- ogólnie cała rozmowa przebiegała normalnie. Właśnie dlatego jego rodzina była zaskoczona kiedy więcej nie dał znaku życia, ponieważ nie miał żadnego powodu, dla którego miałby zrywać więzi z bliskimi.

Wiadomo, że Kenneth marzył o podróży po zachodnich Stanach Zjednoczonych i początkowo jego rodzina wierzyła, że być może zdecydował się na taką podróż, ale gdyby był cały i zdrów na pewno by się z nimi skontaktował.

6 lat później, w połowie kwietnia 1981 r. Ktoś przedstawiający się jako „Lee Gautier” próbował połączyć się z rodzicami Kenneth’a na ich koszt. Matka zaakceptowała połączenie, ale zostało ono przerwane. LEE to drugie imię Kenneth’a i tak mówili do niego rodzice. Ustalono, że połączenie wykonano z budki telefonicznej w Daytona Beach na Florydzie.

Prawie miesiąc później rodzice odebrali kolejny telefon od osoby podającej się za „Lee Gautier” i ponownie dzwoniący rozłączył się, zanim udało im się nawiązać rozmowę. Telefon został wykonany z więzienia w Orange County Jail w Orlando na Florydzie. W więzieniu nie było więźnia wymienionego pod nazwiskiem Lee Gautier lub Kenneth Lee Gautier, a personel nie był w stanie ustalić, kto wykonał telefon.

W odpowiedzi na te tajemnicze telefony, brat Kenneth’a poleciał na Florydę, gdzie rozwieszał ulotki informujące o zaginięciu. Niedługo później z rodziną skontaktował się świadek, który twierdził, że widział człowieka o wyglądzie poszukiwanego mężczyzny. Miał grać w bilard i brakowało mu kilku palców u prawej dłoni. Kenneth faktycznie nie miał 3 palców. Stracił je kiedy w dłoni wybuchła mu petarda.

Niestety poszukiwania nie dały zamierzonego rezultatu. Kenneth nie został zlokalizowany, a osoby dzwoniące wciąż pozostają nieznane.

This slideshow requires JavaScript.

Mary Boston

Sacramento, Kalifornia- Zaginięcie 23- letniej Mary zostało zgłoszone przez jej brata. Ostatni raz widziano ją 1 września 1968 r. Potem już nigdy nie nawiązała kontaktu z rodziną. Brat stwierdził, że Mary była odpowiedzialną i spokojną kobietą, która trójkę swoich dzieci traktowała jako priorytet i na pewno by ich nie porzuciła. Mężczyzna opowiedział także policjantom o mężu swojej siostry, twierdząc, że to właśnie on może mieć związek ze zniknięciem siostry.

Silas Boston nawet nie zgłosił zniknięcia Mary, twierdząc, że „nie chce się w to angażować”, a kiedy jej brat odwiedził go w ich domu, był bardzo zdenerwowany. Brat zauważył także, że zniknął karabin o kalibrze 22, który był najcenniejszym przedmiotem Silasa. Ten stwierdził, że potrzebowali z Mary pieniędzy, więc go sprzedał.

W grudniu 2016 r. W wieku 75 lat, Silas został oskarżony o podwójne zabójstwo popełnione na morzu w 1978 roku. Agenci federalni prowadzili dochodzenie w sprawie podejrzanego o zaginięcie Mary, kiedy jeden z synów Silasa powiedział im, że jako trzynastolatek, był świadkiem, jak jego ojciec zamordował dwóch brytyjskich turystów i wyrzucił ich za burtę na Morzu Karaibskim. Ciała dr Christophera Farmera i jego dziewczyny Pety Frampton zostały znalezione na Morzu Karaibskim u wybrzeży Gwatemali 8 lipca 1978 roku.

Mężczyzna miał także rzekomo zwierzyć się jednej osobie, że zastrzelił Mary i pochował jej ciało w pobliżu odległego strumienia w północnej Kalifornii. Powiedział tej samej osobie, że zabił dwóch turystów w Belize i trzech handlarzy narkotyków w Sacramento. Z braku dowodów nigdy nie stanął przed sądem. Zmarł w kwietniu 2017 r.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.