Let’s travel together.

Help me come back to home, zaginieni 18-24, część 4- Samiya, Shannon, Michael

0

Samiya wyszła z uczelni, Shannon miała zostać wyrzucona z domu przez chłopaka, a Michael pomagał mamie wnosić zakupy, kiedy nagle zaczął biec przed siebie. Gdzie są dzisiaj?

Samiya Haqiqi

Queens, New York- 24- letnia Samiya w 1999 r. Była na pierwszym roku prawa i mieszkała wówczas w Hamden w stanie Connecticut. Ostatni raz widziano ją 12 listopada 1999 r. Około godziny 14:30. Ubrana była w białą koszulkę, niebieskie dżinsy, czarne kozaki na dużej platformie, czapkę bejsbolówkę z logiem Abercrombie and Fitch. Na plecach niosła ciemnobrązowy, skórzany plecak z podręcznikami i notatkami.

Kiedy tego dnia Samiya zgodnie z planem nie pojawiła się w domu, jej rodzice zawiadomili policję. Takie zachowanie było dla ich córki nietypowe. Każdego dnia kontaktowała się z nimi telefonicznie, a weekendy zazwyczaj spędzała w ich domu. W momencie zniknięcia kobieta przechodziła pewne rozterki sercowe. Powiedziała swojemu ówczesnemu chłopakowi Fahidowi, że nie chce go poślubić i potajemnie zaczęła się spotykać ze swoją poprzednią miłością.

Śledczy od samego początku uważali, że Fahid się o tym fakcie dowiedział i wpadł w szał.

Dwa dni po zaginięciu studentki prawa, jej czarny Volkswagen Jetta został odkryty na parkingu supermarketu w Queens. Auto było zamknięte, a na miejscu nie znaleziono śladów walki, ale fakt, że samochód był zaparkowany nieopodal domu Fahida, dawał do myślenia. Pod siedzeniem pasażera znaleziono złoty naszyjnik, który Samiya zawsze nosiła. Był zerwany.

Rok po zaginięciu kobiety to właśnie Fahid został uznany za głównego podejrzanego w jej sprawie. Wszystko za sprawą świadka, który widział jak Fahid na krótko po zniknięciu swojej dziewczyny, wniósł zwinięty dywan do warsztatu samochodowego, w którym pracował wraz ze swoim bratem Farhadem.

Władze dokładnie przeszukały warsztat samochodowy i pod podnośnikiem hydraulicznym odkryto robaki. Owady zostały przetestowane pod kątem DNA zaginionej, jednak wyniki były niejednoznaczne. Larwy nie były jedynym znaleziskiem. Testy DNA wykazały, że przypalona kępka włosów należała do Samiyi. Specjaliści orzekli, że włosy zostały gwałtownie wyrwane z jej głowy.

Fahid przeniósł się do Kalifornii gdzie został aresztowany na początku sierpnia 2002 r. I oskarżony o zabójstwo Samiyi. Jego brata zatrzymano w Kanadzie. Został oskarżony o utrudnianie śledztwa. Fahid został skazany za morderstwo na 26 lat więzienia. W pozbyciu się zwłok pomagał mu brat, który spalił je palnikiem acetylenowym. Ciało Samiyi nigdy nie zostało odnalezione.

This slideshow requires JavaScript.

Shannon Fischer

Prairie du Chien, Wisconsin18 grudnia 2006 r. Około godziny 16:00 23- letnia Shannon była  widziana po raz ostatni kiedy rzekomo opuszczała dom swojego chłopaka. Według niego bardzo się pokłócili, a on zakończył związek i wyrzucił ją z domu.

Zaginięcie zostało zgłoszone dopiero 28 grudnia przez zaniepokojonych brakiem kontaktu rodziców. W momencie zaginięcia Shannon była bezrobotna. Nie miała także prawa jazdy i stałego adresu. W kwestii zakwaterowania i transportu polegała na przyjaciołach i rodzinie. Często się przeprowadzała, trzymając swoje rzeczy w niewielkiej torbie z marynarskim wzorem.

W 2004 r. Miał miejsce podobny incydent- Shannon nagle zniknęła. Później okazało się, że nie mówiąc nic nikomu, wyprowadziła się do Iowa, aby być z mężczyzną, który spłodził jej pierwsze dziecko. (Shannon w miała dwoje dzieci, ale przebywały one u rodziny zastępczej).

Jednak w tamtym przypadku skontaktowała się telefonicznie ze swoją matką, a w tym nikt jej więcej nie widział ani nie słyszał.

Przełom w sprawie nastąpił w 2010 r. Kiedy jej chłopak, Michael John Burroughs, udał się na policję i przyznał się do morderstwa Shannon. Wyznał, że udusił Shannon po tym jak odkrył, że ukradła mu narkotyki. Ciało miał trzymać przez kilka dni w szafie w swoim mieszkaniu, po czym wyrzucił je do kosza na śmieci za budynkiem.

Borroughs został oskarżony o zabójstwo pierwszego stopnia, a w styczniu 2011 r. Został uznany za niezdolnego do osądzenia, ponieważ jak się okazało cierpiał na zaburzenia psychiczne. Do czasu poprawy jego stanu zdrowia trzymano go w szpitalu psychiatrycznym, aż w końcu skazano na 31 lat więzienia. Nie zgłosił sprzeciwu wobec stawianych mu zarzutów. Ciała Shannon nigdy nie znaleziono. Najprawdopodobniej zostało ono wywiezione na wysypisko śmieci.

This slideshow requires JavaScript.

Michael  Dillard

Calvin, Wirginia Zachodnia- 12 stycznia 2018 r. 15- latek po powrocie ze szkoły pojechał wraz z mamą w odwiedziny do siostry. Wydawał się być przygnębiony, ale twierdził, że wszystko jest w porządku. Około godziny 16:30 matka z synem wrócili do domu. Kobieta poprosiła Michaela, aby pomógł jej wnosić zakupy, a wtedy on odwrócił się na pięcie i zaczął biec przed siebie. Miał przy sobie jedynie 2 dolary, a telefon zostawił w domu. Zdezorientowana kobieta zadzwoniła do ojca chłopaka, a następnie do wszystkich jego kolegów i koleżanek. Kiedy okazało się, że Michaela nikt nie widział zawiadomiła policję.

Nocą temperatury spadły do minus 22 stopni, padał śnieg i było mgliście. Chłopaka szukano cdo rana, ale bezskutecznie. Następnego dnia w poszukiwania zaangażowano helikoptery i psy tropiące jednak niczego nie znaleziono. Jedyną rzeczą, na którą udało się natrafić była kurtka Michaela, którą znaleziono około 300 metrów od jego domu, około półtora tygodnia po jego zniknięciu.

Siostra Michaela stwierdziła, że ​​10 stycznia, dwa dni przed jego zniknięciem, jej brat powiedział, że przeżywa „najlepszy dzień w swoim życiu”. Nadal był w dobrym nastroju 11 stycznia, ale kiedy 12 stycznia wrócił do domu ze szkoły, wydawał się bardzo smutny.

Uważa się, że nastolatek popełnił samobójstwo, albo zmarł na skutek hipotermii. Ciała jednak nigdy nie znaleziono.

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.