Let’s travel together.

Help me come back to home, zaginieni 18-24, część 3- John, Dallas, Rachel

0

John wyszedł z sali kinowej do toalety, Dallas opuścił swój dom, a Rachel udała się na poranny jogging. Gdzie są dzisiaj?

John Ballenger

Satellite Beach, Floryda- 26 czerwca 1977 r.  John spędzał swoje 20- urodziny na podwójnej randce w kinie. Czwórka młodych ludzi oglądała „Gwiezdne Wojny”. W pewnym momencie, podczas trwania seansu John przeprosił swoich towarzyszy i wyszedł do łazienki. Na salę nie wrócił i nigdy więcej o nim nie słyszano. W chwili zniknięcia miał przy sobie jedynie około 15 dolarów w gotówce.

Wiadomo, że w chwili zniknięcia 20- latek borykał się z pewnymi problemami: Nie miał pracy, brał narkotyki i nadużywał alkoholu. Początkowo podejrzewano, że postanowił uciec, tak jak wtedy kiedy miał 16 lat i odnaleziono go dopiero po 3 tygodniach, jednak pewne wydarzenia świadczą o tym, że w jego zniknięcie mogły być zamieszane osoby trzecie.

Na krótko przed zniknięciem, dwóch najlepszych przyjaciół zostało ciężko pobitych. Oboje mieszkali w pobliżu domu Johna i także byli uzależnieni od narkotyków. Niewykluczone, że zniknięcie Johna ma związek właśnie z używkami. Pobici mężczyźni jak i on, mieli długi u dilerów.

12 lat po zaginięciu, John został prawnie uznany za zmarłego

Dallas  Basham

Petersburg, Floryda- 27 lutego 1984 r. 22- letni Dallas wyszedł z domu i już nigdy więcej do niego nie wrócił. Mężczyzna zostawił wszystkie swoje rzeczy osobiste, w tym portfel, dokumenty i oszczędności. Opuścił także ważną dla niego rozmowę w sprawie pracy, którą miał odbyć następnego dnia. Na dwa dni przed swoim zaginięciem został zwolniony z więzienia, gdzie odsiadywał krótki wyrok za kradzieże.

Kilka dni później, śledczy ustalili, że Dallas został zamordowany. Za jego zabójstwo oskarżono dwójkę mężczyzn: Johna Bellasa i Jeffreya Austgena. Motywem zbrodni był przypuszczalnie fakt, że Bellas był przekonany o nieuczciwości Dallasa, który podczas pobytu w więzieniu miał donosić i wskazać na niego i Jeffreya jako wspólników.

W posiadłości, w której prawdopodobnie doszło do morderstwa zabezpieczono pojedyncze włosy, plamy krwi i rozprute przewody elektryczne. Według naocznych świadków to właśnie Bellas zaatakował. Mężczyzna miał uderzyć Dallasa młotkiem w głowę, a następnie udusić go miedzianym drutem, którym potem przewiązał ciało i wywiózł je do gaju pomarańczowego, gdzie zakopał w prowizorycznym grobie. Pomagał mu Jeffrey Austgen, który współpracował z policją jak i prokuraturą.

Mężczyzna przyznał się do współuczestnictwa w morderstwie Dallasa. Został skazany na osiem lat więzienia. Przed rozpoczęciem procesu i sam Bellas przyznał się do zabójstwa. Otrzymał 25 lat pozbawienia wolności. Wielokrotnie próbował doprowadzić władze do miejsca, w którym pochował ciało jednak nigdy się to nie udało. Obaj mężczyźni odbyli swoje kary i wyszli na wolność, a szczątki Dallasa nigdy nie zostały znalezione.

This slideshow requires JavaScript.

 

Rachel Cooke

Georgetown, Texas- Rachel Louise Cooke urodziła się 10 maja 1982 r. W Georgetown jako córka Janet i Roberta Cooke. Dziewczyna studiowała w San Diego w Kalifornii, ale planowała przenieść się do Los Angeles, gdzie otworzyli jej wymarzony kierunek, czyli projektowanie mody.

Na początku 2002 r. Podczas ferii zimowych, Rachel opuściła San Diego i udała się do rodzinnego domu w Georgetown aby spędzić czas z rodziną. Była 8:00 rano kiedy 10 stycznia 2002 r. Rodzice Rachel wyszli do pracy i widzieli córkę po raz ostatni, kiedy spała na kanapie w salonie.

Około godziny 9:00 Rachel zadzwoniła do swojego chłopaka, który pozostał w Kalifornii. Mówiła, że właśnie wstała i szykuje się do swojego codziennego, rutynowego, czterokilometrowego biegu.

Uważa się, że Rachel wyszła z domu między godziną 9:30 a 9:45, a jej ostatnia znana obserwacja przez świadków miała miejsce między godziną 11:00 a 11:30– Rachel biegała w kierunku swojego domu. Do pokonania miała około 500 metrów.

Zaginięcie Rachel zgłoszono jeszcze tego samego dnia. O godzinie 15:00 była umówiona na obiad i zakupy ze swoim tatą. Takie spotkania były ich tradycją, a Rachel nigdy ich nie opuszczała.

Zgodnie z ustaleniami, w czasie zniknięcia Rachel, w okolicy zaobserwowano nieznajomy samochód prowadzony przez młodego mężczyznę o ciemnej karnacji z zaczesanymi do tyłu włosami. Miał on zaczepić inną joggerkę i pytać o drogę.

Mimo ogromnego śledztwa, los Rachel przez kolejne cztery lata pozostawał nieznany, dopiero w 2006 r. Pojawiła się nadzieja, że sprawę wreszcie uda się doprowadzić do końca, a zdruzgotani rodzice poznają prawdę o losach swojej córki.

Więzień odsiadujący dożywocie za morderstwo ciężarnej czternastolatki, przyznał się do zabójstwa Rachel. Michael Keith Moore ma bogatą przeszłość kryminalną. Kłopoty z prawem zaczął mieć już w wieku  13 lat i prawie całe dorosłe życie spędził w więzieniu.

Mężczyzna wyznał władzom, że śledził Rachel, a w dogodnym dla siebie momencie, uderzył ją młotkiem w głowę, pozbawiając przytomności. Następnie wywiózł w ustronne miejsce gdzie zgwałcił i udusił. Po wszystkim owinął ciało w plandekę, obciążył kamieniami i wrzucił do Zatoki Meksykańskiej.

9 listopada 2006 r. Moore złamał ugodę, którą zawarł z prokuratorami i nie przyznał się do winy w związku ze zniknięciem i rzekomym morderstwem Rachel Cooke. Twierdził, że sfabrykował zeznania w celu preferencyjnego traktowania w więzieniu, które otrzymał w zamian za współpracę.

W momencie zniknięcia Rachel miała na sobie szary strój do biegania, zielony sportowy stanik i buty do biegania marki Asics. Miała też na ramieniu żółty walkman ze sportowymi słuchawkami. Jej sprawa pozostaje nie rozwiązana po dziś dzień, a za informacje prowadzące do rozwiązania tej sprawy, FBI oferuje nagrodę w wysokości 50 000 dolarów .

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.