Let’s travel together.

Help me come back home, zaginieni 18-24, część 11- Richard, Shawn,Tammy, Teresa

0

Richard wykonał telefon po czym wyszedł z domu, Shawn wyszedł do pracy, Tammy miała nocować w ogrodzie ponieważ jej mąż nie otwierał drzwi, natomiast Teresa rzekomo opuściła dom po kłótni z chłopakiem. Gdzie są dzisiaj?

Richard Banyots

Girard, Ohio– 25- letni Richard mieszkał wraz z matką i bratem. 3 listopada 1985 r. O godzinie 20:30 wykonał telefon i wyszedł z domu. Oznajmił, że wróci przed 23:00 jednak nie wrócił już nigdy. Brat zaczął go szukać o 3:00 nad ranem i dzięki informacjom zebranym od świadków udało się ustalić, że ostatnio widziano go w agencji towarzyskiej. Richard spędzał czas w pokoju na piętrze z kobietą imieniem Michelle Miller. W momencie, w którym zszedł na dół miał zostać zaatakowany przez dwójkę mężczyzn, którzy na głowach mieli peruki i nosili okulary przeciwsłoneczne.

Clarence „Vince” Coleman i Jerome Davis– pracownicy agencji towarzyskiej pobili Richarda, zabrali mu portfel i wepchali do bagażnika. Dołączyła do nich Michelle i inna kobieta. Cała czwórka wywiozła Richarda do obszaru wzdłuż rzeki w West Mifflin w Pensylwanii, gdzie dokonano egzekucji. Richard miał umrzeć od strzału w głowę, a jego ciała pozbyto się w rzece.

Plamy krwi, które zabezpieczono w agencji dopasowano do Richarda. Mimo, iż jego ciała nigdy nie znaleziono, obaj mężczyźni zostali oskarżeni o morderstwo i skazani na dożywocie bez możliwości zwolnienia warunkowego. W pobliżu miejsca, w którym miało dość do egzekucji, udało się zabezpieczyć pistolet kalibru 38.

Shawn Dickerson

San Francisco, Kalifornia- Shawn Tyler Dickerson urodził się 11 listopada 1988 roku w Ceres w Kalifornii. Wychowywała go matka ponieważ kiedy miał dwa lata jego tata zginął w wypadku motocyklowym.

Po ukończeniu studiów Shawn przeniósł się do San Francisco, gdzie albo wynajmował mieszkania, albo nocował u znajomych. W momencie zniknięcia, dzielił apartament z piątką współlokatorów w tym z Anjulí Droll, bliską przyjaciółką, z którą spotykał się przez dwa lata w liceum. Wiadomo, że Shawn oszczędzał każdy grosz ponieważ miał nadzieję, że on i Anjuli przeprowadzą się do Nowego Jorku.

Shawn pracował w sklepie z odzieżą męską. 1 grudnia 2011 r. Urwał się z pracy w przerwie śniadaniowej, ale nikt nie wie dlaczego. Do domu wrócił dopiero późnym wieczorem i chociaż jego szef próbował się z nim skontaktować przez cały dzień, Shawn odpowiedział na jego SMS- y o 23:30, przepraszając za swoje postępowanie. Szef upomniał go, że jeśli nie będzie można na nim polegać, zostanie zwolniony.

Resztę nocy Shawn spędził ze swoimi współlokatorami. Posiedzenie przy piwie trwało do 4:00 rano, po czym wszyscy poszli do łóżek. 23- latka ostatni raz widziano następnego dnia o 11:00. W pośpiechu wyszedł z domu, informując, że jest spóźniony do pracy. Mimo tego do niej nie dotarł.

Około godziny 16:00 tego dnia, Shawn opublikował na swoim profilu na Facebooku kilkanaście dziwnych fotografii. Dla jego bliskich było to niezwykłe, ponieważ Shawn rzadko kiedy udzielał się w mediach społecznościowych.

Zdjęcia sugerowały, że był gdzieś na łonie natury, ale na ich podstawie nie udało się określić lokalizacji. Jeśli chodzi o same fotografie to przedstawiały one widoki krajobrazu, w tym wodę, stopy Shawna, a także jego posiłek. Mężczyzna zmienił także swoje personalia na Facebooku na KLAUS AGNES- Zgodnie z opinią jego przyjaciół są to nazwiska jego ulubionych artystów.

To był jego ostatni znak. Od tamtej pory już nigdy nie zalogował się na Facebooku, ani nie użył swoich kont bankowych. Jego telefon komórkowy został wyłączony i nie udało się go namierzyć.

Shawn pozostawił wszystkie rzeczy osobiste w pokoju, który wynajmował. Chociaż nigdy nie  zdiagnozowano u niego zaburzenia psychicznego, jego rodzina i przyjaciele poinformowali, że miał tendencję do „odłączania się od rzeczywistości”, a tym samym mógł cierpieć na autyzm lub zespół Aspergera.

This slideshow requires JavaScript.

Tammy Daniel

Stanaford, West Virginia– 24- letnia Tammy była ostatnio widziana 2 czerwca 1987 roku. Była 3:00 nad ranem kiedy rodzice wysadzili ją pod przyczepą mieszkalną, w której żyła wraz z mężem Ronaldem. Tammy nie miała kluczy, drzwi były zamknięte, a Ronald spał. Chociaż jej matka zaproponowała by zapukać w okno i go obudzić, Tammy odmówiła i powiedziała, że przenocuje w namiocie w ogrodzie.

Rodzice odjechali, ale po przejechaniu krótkiego odcina drogi, matka kazała ojcu zawrócić, ponieważ nie chciała zostawiać córki śpiącej na podwórku. Kiedy zajechali na miejsce, Tammy nie było w ogrodzie więc założyli, że Ronald się obudził i wpuścił ją do środka. Rodzice wrócili następnego dnia, ale ich córki nie było, a zięć poinformował ich, że nie wróciła do domu. Cztery dni później zgłoszono zaginięcie.

W trakcie dochodzenia ustalono, że trzy dni po zniknięciu Tammy, Ronald pożyczył od sąsiada odkurzacz, a kiedy go zwrócił, urządzenie miało nieprzyjemny zapach i było pokryty lepką substancją. Policja zabezpieczyła odkurzacz, a badania ujawniły ślady krwi, która należała do Tammy. Przeszukanie domu ujawniło jeszcze więcej śladów. Krew znajdowała się na dywanie w sypialni i na podłodze.

Mimo tak istotnych dowodów, Ronald utrzymywał niewinność w sprawie zaginięcia żony i twierdził, że odeszła z własnej woli. W latach 90- tych oskarżono go o morderstwo, ale ostatecznie akt wycofano. Ciała Tammy nie znaleziono.

This slideshow requires JavaScript.

Teresa Fittin

Fort Lauderdale, Floryda– Zgodnie z zeznaniami chłopaka 18- letniej Teresy, 1 sierpnia 1975 r. Wyszła z ich mieszkania, po kłótni do której między nimi doszło. Chłopak był przekonany, że ochłonie i wróci, a kiedy tak się nie stało zawiadomił policję i zgłosił zaginięcie. Niestety, ponieważ były to lata 70, a dziewczyna miała 18 lat policja nie przyjęła zgłoszenia.

Teresa zostawiła w domu wszystkie rzeczy osobiste, a od czasu zniknięcia jej konta bankowe były nieużywane. Zgodnie z twierdzeniami chłopaka, Teresa była w ciąży, ale nie ma dowodów na poparcie tej teorii, a jej rodzice o niczym nie wiedzieli. Jej matka wierzy, że zostałaby o tym poinformowana gdyby to była prawda.

10 dni po zaginięciu portfel Teresy znaleziono w lokalnej bibliotece, natomiast samochód, którym się poruszała nie został nigdy odzyskany.

Oboje rodzicie Teresy nadal żyją i mają nadzieję, że poznają odpowiedź w sprawie ich córki. Na cmentarzu w Lauderdale Memorial Park znajduje się ławka poświęcona jej pamięci. Jeśli Teresa zostanie kiedykolwiek odnaleziona, właśnie tam zostanie pochowana.

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

 

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.