Let’s travel together.

Gdzie są dzieci? – odpowiedź zna tylko matka. Jacob i Sarah Hoggle

0

Catherine Hoggle nie powinna była przebywać sama ze swoimi dziećmi. W związku z jej zaburzeniami, powinna być nadzorowana podczas takich spotkań. Mimo to, we wrześniu 2014 r. Catherine zdołała doprowadzić do zniknięcia 3-letniej Sary i 2-letniego Jacoba. Jej dwoje dzieci zniknęło jedno po drugim, w przeciągu 12 godzin.

W 2014 r. Catherine Hoggle i Troy Turner mieli troje dzieci – chłopca w wieku 5 lat, córkę Sarę (3) i drugiego syna, Jacoba (2). Mimo iż para nie pozostawała już w związku, Catherine mieszkała z Troyem w Clarksburg, ponieważ Troy uważał, że ważne jest, aby ich dzieci były blisko matki, nawet jeśli nie wolno jej było przebywać z nimi sam na sam. Ograniczenia te miały związek z chorobami psychicznymi, na które kobieta cierpiała od wieku nastoletniego, w tym paranoja i schizofrenia. Catherine została kilkukrotnie skierowana na leczenie do szpitala psychiatrycznego, wbrew własnej woli, ostatni raz około rok przed zniknięciem dzieci.

Zaginięcie Jacoba

7 września 2014 r. Catherine i jej 3 dzieci spędziła dzień z matką Catherine, Lindsey, w jej domu w Gaithersburg, (około 15 mil na południe od domu Troya). Tego dnia towarzyszył im również ojciec Catherine, Randy. Zarówno Lindsey, jak i Randy byli aktywni w życiu wnuków, często sprawowali nadzór nad Catherine, gdy ta spędzała czas ze swoimi dziećmi. Kiedy Lindsey wyszła na chwilkę z domu, Catherine poprosiła Randy’ego o klucze do samochodu, żeby mogła pojechać z Jacobem po pizzę. Zgodził się, mimo iż Catherine nie wolno było prowadzić. Gdy Lindsey wróciła o domu i dowiedziała się o zaistniałej sytuacji, bardzo się zaniepokoiła i wraz z mężem pojechali ich szukać. Niestety bez skutku.

Catherine wróciła do domu rodziców po około 3 godzinach. Bez pizzy i Jacoba. Catherine powiedziała rodzicom, że zostawiła syna na noc u przyjaciela. Rodzice zaakceptowali to wyjaśnienie i nie powiadomili o tym co się stało Troya. Później wieczorem Catherine, jej najstarszy syn i Sarah wrócili do ​​domu ich ojca.

Sara

Turner wrócił do domu około pierwszej w nocy, 8 września 2014 r. Twierdził, że nie był zaniepokojony, gdy nie zastał Jacoba w jego łóżeczku, ponieważ Jacob często wychodził z łóżeczka i wędrował do sypialni starszego brata. Troy Turner poszedł spać. Kiedy po kilku godzinach się obudził, odkrył, że w domu nie ma dwójki jego dzieci: Sary i Jacoba. W odpowiedzi na pytanie, gdzie są dzieci, Catherine powiedziała mu, że podrzuciła zarówno Sarę, jak i Jacoba do nowego przedszkola. Troy na początku uwierzył w historię o przedszkolu.

Droga do przedszkola

Sprawa zaczęła się komplikować gdy Troy postanowił odwiedzić dzieci w ich nowym przedszkolu. Jako, że nie miał pojęcia o jakie przedszkole chodzi, próbował wyciągnąć te informacje od Catherine. Jednak ta nie chciała udzielić ich Turnerowi. Spakowali się jednak do samochodu i odwieźli najstarszego syna do dziadków.

Ucieczka Cath

Jako, że Catherine nadal nie chciała powiedzieć do którego przedszkola zawiozła dzieci, Turner zdecydował, że zgłosi sprawę na policję. Po chwili Catherine stwierdziła, że już ​​przypomniała sobie o które przedszkole chodzi i zasugerowała, aby udali się tam zanim pojadą na policję. Po drodze, Catherine poprosiła, aby zatrzymali się w Chik-fil-A (restauracja serwująca fast-food), aby mogła kupić coś do picia. Wzięli jej napój, wsiedli do samochodu i zaczęli odjeżdżać. Nagle kobieta poprosiła aby się zatrzymał bo chciała wrócić na chwilkę do restauracji. Turner przystał na to i czekał na nią w samochodzie. Po jakimś czasie zdał sobie sprawę, że to trwa zbyt długo i postanowił sprawdzić czy wszystko z Catherine w porządku. Nie znalazł jej w lokalu, kobieta zniknęła. Turner zgłosił sprawę na policję. 

Odnaleziona i aresztowana

Cztery dni po jej zniknięciu, Catherine została zauważona przez kogoś, kto skojarzył ją ze zdjęciem emitowanym w wiadomościach. Natychmiast wezwano policję i chociaż kobieta próbowała uciec, ostatecznie została aresztowana. Na początku Catherine powiedziała policji, że zostawiła dzieci z konkretną osobą (podała nazwisko). Później zmieniła zdanie i powiedziała, że zostawiła dzieci w lokalnym parku. Zaproponowała, że ​​zabierze policję do tego parku – i ostatecznie pozwolili jej na to – ale nie znaleziono tam dzieci ani żadnych śladów świadczących o tym, że tam były.

Przez kilka miesięcy po zaginięciu dzieci trwały intensywne poszukiwania. Nie znaleziono żadnych śladów dzieci ani dowodów, które mogłyby pomóc w prowadzeniu śledztwa.

Dalsze losy

Przez lata policja nie otrzymała żadnych istotnych informacji w tej sprawie. Catherine nadal przebywa w szpitalu Clifton T. Perkins.

Rodzina i bliscy jednogłośnie twierdzą, że kobieta jest w pełni świadoma tego co się dzieje i co zrobiła. 

Odzwierciedla to myśli Kpt. Francke, który przyznaje, że nie jest w stanie ustalić, czy Catherine jest poczytalna, ale przypomina sobie, że mówiła jasno i składnie podczas przesłuchań. Tak czy inaczej ze względu na stan psychiczny, Catherine nadal nie jest uznawana za zdolną aby stanąć przed sądem.

Po trzech latach pobytu Catherine w szpitalu, jej stan nadal miał uniemożliwiać stanięcie przed sądem. Prokuratorzy postawili jednak Catherine dwa zarzuty morderstwa. Kobieta miała zostać w Perkins kolejne pięć lat. W chwili postawienia tego oskarżenia Tony Turner zaczął wierzyć, że jego dwoje dzieci nie żyje. 

Kapitan Francke i policja okręgu Montgomery również uważają, że dzieci nie żyją. 

30 listopada 2018 r. Catherine nadal przebywała w Perkins w oczekiwaniu na zmianę oceny jej kompetencji do stawienia się na rozprawę.

This slideshow requires JavaScript.

Teorie

Catherine miała epizod psychotyczny i zabiła dzieci. 

Catherine miała długą historię chorób psychicznych. Kiedy zaginęły dzieci, Catherine nie przyjmowała przepisanych jej leków od około 2 tygodni. Troy Turner twierdzi jednak, że w chwili zniknięcia dzieci, Catherine czuła się i wyglądała dobrze. Adwokat Catherine uważa, że ​​nawet jeśli w pewnym momencie okaże się kompetentna aby stanąć przed sądem, niekoniecznie uzasadnione jest oczekiwanie, że będzie w stanie wiedzieć / rozumieć / identyfikować / pamiętać, gdzie właściwie zostawiła Sarę i Jacoba. Jego zdaniem, przy tego typu zaburzeniach często niemożliwym jest oddzielić rzeczywistość od halucynacji.

Catherine planowała zabić dzieci i realizowała swój plan. 

Najsilniejszym dowodem potwierdzającym, że było to zamierzone, jest fakt, że dzieci zaginęły jedno po drugim.

Turner twierdzi, że Catherine odgrywa rolę nieogarniętej osoby, aby uniknąć procesu i odpowiedzialności za swoje czyny. W mediach społecznościowych Turner oznajmił, że ​​Catherine próbowała co najmniej osiem razy w ciągu roku uciec ze szpitala, działając przy tym całkiem przytomnie i mając przemyślany plan.

Podczas wywiadu, pewien lekarz w Perkins powiedział, że można udawać pewne zaburzenia psychiczne ale udawanie takiego stanu przez dłuższy okres czasu jest „znacznie trudniejsze”. Powiedział: „Nie twierdzę, że to jest poza zasięgiem możliwości, ale byłoby to bardzo trudne”.

Historia Catherine jest prawdziwa: Catherine dała dzieci komuś, komu ufała, i są one prawdopodobnie bezpieczne i opiekę.

Catherine wielokrotnie twierdziła, że ​​dzieci są bezpieczne. Często powtarzała, że dzieci przebywają u „kogoś” ale nikt nie wie kim jest ten „ktoś”. Podczas ostatniej rozmowy z ojcem dzieci, Catherine miała powtórzyć, że dzieci żyją i że są bezpieczne. Istnieje również podejrzenie nielegalnej adopcji.

Sprawa zaginięcia Sarah i Jacoba pozostaje do tej pory nierozwiązana.

KaPaMa
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.