Let’s travel together.

Gdzie jesteś Sky? Historia chłopca, który zniknął z samochodu. Ale czy na pewno?

0

Sky Metalwala urodził się 6 września 2009 roku, w Bellevue, w stanie Waszyngton. Sky jest synem Julii Biryukova i Solomona Metalwala. Jego siostra, Maile, urodziła się w 2007 roku. Sky miał dwa lata w chwili zniknięcia i mieszkał ze swoją matką i siostrą w Redmond, w stanie Waszyngton.

W internecie można znaleźć wiele zdjęć Sky; wygląda jak normalny, szczęśliwy dwuletni chłopiec. Wiemy jednak, że zdjęcia często nie odzwierciedlają rzeczywistości.

Julia i Solomon

Aby dobrze opowiedzieć historię Sky, ważne jest, aby zacząć od początku.

Julia Biryukova urodziła się w Rosji w 1982 r. ale od maleńkiego mieszkała z rodzicami na Ukrainie. W 1994 r. wyemigrowała z Ukrainy do Stanów Zjednoczonych. Trzy lata później, 15-letnia Julia spotkała 21-letniego Solomona Metalwala, pochodzącego z Pakistanu.. Solomon dobrze sobie radził w życiu, prowadził dobrze prosperujący sklep spożywczy w Bellevue. Metalwala najpierw zaprosił Julię na imprezę a wkrótce zaczęli się regularnie spotykać.

Julia ukończyła Bellevue High School w 1999 roku i w tym samym roku otrzymała obywatelstwo amerykańskie. Niedługo po ukończeniu szkoły, Julia i Solomon zamieszkali razem w mieszkaniu w Bellevue.

Wkrótce ​​para spędzała prawie cały czas razem, razem pracowali w sklepie Solomona, po pracy wracali do wspólnego mieszkania. Sklep przynosił dobre pieniądze. Życie wydawało się im układać całkiem przyzwoicie.

Po ślubie

W 2003 roku Julia i Solomon wzięli ślub. Była to mała, kameralna ceremonia, która odbyła się prawdopodobnie w domu rodzinnym Salomona. W 2005 r. Salomon przeszedł na chrześcijaństwo (nie znalazłam informacji dotyczących wcześniejszych poglądów religijnych mężczyzny). Do dziś, wiara Salomona jest kluczową częścią jego życia. Julia chodziła z nim do kościoła, ale nie wiadomo, czy religia była dla niej równie ważna.

W 2007 roku para zaczęła borykać się z problemami finansowymi. Przyczyną kłopotów był otwarty w pobliżu konkurencyjny sklep spożywczy. Solomon stracił wtedy wielu klientów. Mniej więcej w tym samym czasie Julia urodziła ich pierwsze dziecko, Maile.

Początki obsesji

Julia została w domu dzieckiem, podczas gdy Solomon kontynuował pracę w sklepie. Jednak wkrótce po urodzeniu Maile, Julia zaczęła wykazywać niepokojące zachowania, szczególnie obsesyjne sprzątanie. Sprzątała przez wiele godzin, zaniedbując inne obowiązki, a zwłaszcza opiekę nad małą córeczką.

Salomon bardzo się niepokoił stanem psychicznym żony i obawiał się o dobro dziecka. Julia ciągle sprzątała i tak ją to pochłaniało, że nie karmiła Maile, sama też nie jadła. Solomon musiał przerywać pracę, żeby zabrać Maile z domu w celu karmienia. W obawie przed wszelkimi zarazkami lub zanieczyszczeniami Julia zabroniła mężowi przechowywać jedzenie w domu.

Diagnoza i ciąża

W końcu mężowi udało się przekonać Julię by poszła do lekarza. Zdiagnozowano u niej zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne i przepisano jej leki. Lek wydawał się poprawiać jej stan i przez chwilę ich życie zaczęło wracać do normy. Jednak kiedy Julia dowiedziała się, że jest w ciąży z drugim dzieckiem w 2009 roku, przestała brać leki, wbrew zaleceniom lekarza. Nieleczone OCD (ang. obsessive-compulsive disorder) w połączeniu z depresją uderzyły wtedy z podwójną siłą.

Sky

Sky urodził się 6 września 2009 r. Po narodzinach syna, Julia wróciła do obsesyjnego sprzątania, czasem przez 10 godzin bez przerwy. Solomon musiał wychodzić z pracy i zabierać gdzieś Maile i Sky, inaczej dzieci były pozbawione opieki. Pewnego wieczoru, Julia sprzątała do godziny 23:00. Zadowolona ze swej pracy, nie pozwoliła mężowy spać na łóżku. Dlaczego? Ponieważ było ładnie zaścielone. Solomon musiał spać na podłodze.

Marzenia Julii

W marcu 2010 r., w 29. urodziny Julii, została ona skierowana do szpitala psychiatrycznego. Zanim trafił do szpitala, kobieta po raz pierwszy wyznała Solomonowi, że marzy o uduszeniu swoich dzieci.

Jednak pomimo ciężkiego stanu Julii, psychiatra, który ją zbadał doszedł do wniosku, że jej stan nie zaburza w znaczący sposób jej zdolności do opieki nad dziećmi.

Rozwód

Nie wiadomo dokładnie jak długo Julia przebywała w szpitalu.Wiadomo jednak, że w czerwcu była już w domu. 4 czerwca 2010 r. Solomon złożył pozew o rozwód.

 Zarówno Salomon, jak i Julia walczyli o opiekę nad dziećmi. Julia oskarżyła Solomona o kontrolowanie i problemy z radzeniem sobie z gniewem. Powiedziała sądowi, że Solomon znęcał się fizycznie i emocjonalnie nad nią i nad dziećmi. Salomon zaprzeczył oskarżeniom, twierdząc, że Julia kłamie, aby zrobić mu na złość Według Solomona choroba psychiczna Julii, przejęła władzę nad jej życiem i nie jest w stanie zadbać o siebie, nie mówiąc już o dzieciach.

Zarzuty

Child Protective Services (CPS) wszczęło dochodzenie w sprawie domniemanego znęcania się przez Solomona, podczas którego nie wolno mu było widywać dzieci. Julia otrzymała pełną opiekę nad nimi, we wrześniu 2010 roku, a Solomon nie otrzymał prawa do odwiedzin. Spędził całe miesiące bez spotkań z Maile i Sky. W wyniku dochodzenia CPS ostatecznie stwierdzono, że oskarżenia Julii o nadużycia były bezpodstawne. Dotarcie do tych wniosków zajęło służbom około roku.

This slideshow requires JavaScript.

Mediacje

Salomon nadal walczył o prawo do odwiedzin. Dopiero w listopadzie 2011 r., na kilka dni przed zniknięciem Sky, odbyła się sesja mediacyjna zarządzona przez sąd. Sesja, która trwała między około 11 godzin, zakończyła się sukcesem. Salomon otrzymał prawo do odwiedzin, a Julia nadal posiadała pełnię władzy rodzicielskiej.

Szczęście Solomona nie trwało jednak długo. Kilka dni później, Julia zadzwoniła do swojego prawnika i powiedziała, że czuła się zmuszona do zaakceptowania stawianych warunków i w ogóle do wzięcia udziału w sesji. Kobieta zażądała unieważnienia ich wcześniejszych ustaleń.

Nikt w tym czasie nie wiedział, że Julia zostawiła Maile i Sky samych w mieszkaniu kiedy była sesji mediacyjnej. Tak, 4-latek i 2-latek byli sami w mieszkaniu przez 11 godzin.

Co się stało 6 listopada 2011 roku?

Tego dnia Sky obudził się chory i Julia postanowiła zabrać go do szpitala. Było to około 8: 30 rano. Kobieta zapakowała Maile i Sky do samochodu, srebrnej dwudrzwiowej Acura Integra z 1998 roku (która należała do jej brata). Julia pojechała w kierunku Overlake Medical Center w Bellevue. W pewnym momencie, podczas jazdy, wg Julie, zabrakło jej paliwa..

Julia zatrzymała się na poboczu drogi i wyciągnęła Maile z samochodu. Kobieta twierdziła, że Sky spał na tylnym siedzeniu, więc zostawiła go samego w samochodzie i poszła z córką do oddalonej około 2 km, stacji benzynowej.

Na stacji

Julia nie wzięła ze sobą kanistra na benzynę ani też go nie kupiła na stacji. Zamiast tego po przybyciu na stację benzynową, zadzwoniła z automatu do przyjaciółki. Poprosiła ją, aby ta przyjechała na stację i odwiozła je z powrotem do samochodu.

Po około godzinie, Julie i Maile wróciły do samochodu. Samochód był pusty. Sky zniknął.

Dochodzenie

Po odkryciu zniknięcia Sky, Julia zadzwoniła na policję około godziny 9:50, z telefonu przyjaciółki i zgłosiła zaginięcie syna. Policja przybyła na miejsce i przeszukali spory obszar wokół samochodu, ale nie znaleziono śladu Sky. W poszukiwaniach wykorzystano psy policyjne, ale stwierdzono, że psy nie wyczuły zapachu Sky poza samochodem.

Bardzo szybko historia opowiedziana przez Julię zaczęła się rozpadać. Po pierwsze, samochód był w pełni sprawny. Po przekręceniu kluczyku z stacyjce, samochód bez problemu się uruchomił. Pojazd został też  sprawdzony pod kątem jakichkolwiek problemów mechanicznych. Niczego nie znaleziono. Zbiornik paliwa był wystarczająco pełny aby móc spokojnie przejechać kilka następnych mil.

Dzieci same w domu

Około godziny 11, detektywi poszli do domu Salomona, aby poinformować go, że Sky zaginął. Wkrótce odkryto, że nikt oprócz Julii i Maile nie widział Sky od dwóch tygodni (sąsiad Julie, był ostatnią osobą, która zgłosiła obserwację). Mieszkańcy kamienicy Julii, w Redmond, poinformowali, że bardzo rzadko widywali Julię w towarzystwie dzieci. Opowiedzieli policji, że Julia wychodzi często z domu i zostawia dzieci same w mieszkaniu. Salomon nie widział dzieci od kilku miesięcy. Ostatnią osobą, która widziała Sky (oprócz samej Julii) był lekarz, do którego chłopiec trafił osiem miesięcy wcześniej, w kwietniu 2011 roku.

Niepokojące fakty

Następnie śledczy dotarli do kolejnej niepokojącej informacji. To nie był pierwszy raz, kiedy Sky został pozostawiony sam w samochodzie. Gdy miał zaledwie dwa miesiące, Julia i Solomon poszli na zakupy do Target i zostawili go śpiącego w samochodzie. Tego dnia, na dworze,  panowała temperatura  -3 ° C. Sky był sam przez 55 minut, zanim parę wezwano na parking. W wyniku tego incydentu oboje rodzice musieli wziąć udział w specjalnych zajęciach dla rodziców i wykonać kilka godzin prac społecznych.

Przesłuchanie i przeszukanie

Podczas gdy Julia pozwoliła śledczym na przeszukanie jej samochodu, domu i komputera, odmówiła wzięcia udziału w przesłuchaniu. Powołała się na Piątą Poprawkę i odmówiła zdania testu na wariografie. Do dziś nie powiedziała śledczym o prawdziwych okolicznościach zniknięcia jej syna.

Salomon poddał się badaniu wariograficznemu, którego wyniki opisano jako niejednoznaczne. Wykonano  kolejny test, ale jego wyniki, nigdy nie zostały ujawnione opinii publicznej.

Poszukiwania

Od kiedy Solomon dowiedział się, że Sky zaginął, bardzo aktywnie zaangażował się w poszukiwania syna. Organizował spotkania z przyjaciółmi i rodziną, by wspólnie rozprowadzać ulotki z wizerunkiem zaginionego chłopca oraz przepytywać lokalną społeczność. Od samego początku, Solomon był przekonany, że jego chora żona jest odpowiedzialna za zniknięcie chłopca.

Tydzień później, w niedzielę 13 września, władze ustanowiły blokadę na lokalnych drogach. Blokada trwała pięć godzin, podczas których policjanci pytali kierowców, czy coś widzieli lub mieli jakieś informacje dotyczące zniknięcia Sky.

Atak na męża

Julia niewiele zrobiła, by przekonać władze i opinię publiczną, o swojej niewinności.Nie rozmawiała z policją ani nie brała również udziału w poszukiwaniach Sky. Około dwóch tygodni po zniknięciu Sky, Julia rozpoczęła korespondencję e-mailową z reporterem z ABC News. Utrzymywała, że ​​nie wie, co stało się z Sky tego dnia i nie ma nic więcej w tej sprawie do powiedzenia. W e-mailu do redaktora, atakowała Solomona, nazywając go „sadystycznym pakistańskim muzułmaninem” (pamiętajmy o tym, że w tamtym okresie, już od dłuższego czasu, Solomon był praktykującym chrześcijaninem).

Malie trafia do ojca

Krótko po zniknięciu Sky, Julii odebrano opiekę nad Maile i umieszczono dziewczynkę w domu zastępczym. Julii nie pozwolono się z nią kontaktować. Maile pozostała w rodzinie zastępczej do połowy grudnia 2011 r. Potem  Solomon otrzymał opiekę nad swoją córką. Ciało Maile było pokryte bliznami. Julia często mówiła swojej córce, że chce się zabić. Mając cztery lata, Maile powtarzała większość rzeczy, które usłyszała od matki, w tym, o jej myślach samobójczych.

Poszukiwania sponsora

W marcu 2012 r. sfinalizowano rozwód Solomona i Julii.

W międzyczasie Julia zaczęła angażować się w podejrzaną działalność przez internet. Kobieta stworzyła profil na seekarrangements.com, szukając „sugar daddy”(sponsora), który wesprze ją, płacąc 3000 do 5000 dolarów miesięcznie w zamian za romantyczne chwile w jej towarzystwie.

Teorie

Powszechnie spekuluje się, że Julia kłamała na temat wszystkiego, co wydarzyło się tego dnia rano. Nikt nie widział chłopca od 2 tygodni, więc jest całkiem prawdopodobne, że w ogóle nie był w samochodzie tego ranka.

Śledczy przesłuchali Maile, która powiedziała, że ​​Sky był w samochodzie. Ale czteroletnie dziecko łatwo można przekonać do mówienia różnych rzeczy.

Prawnik Solomona, Leslie Clay Berry, nie wierzy, że Sky był w samochodzie, rankiem, 6 listopada. Jest przekonany, że ​​Julia jest odpowiedzialna za śmierć Sky, choć być może nie było to zamierzone działanie. Biorąc pod uwagę historię zaniedbań Julii w stosunku do swoich dzieci, mogło zdarzyć się tak, że Sky zmarł w wyniku niedożywienia a Julia pozbyła się jego ciała.

Jej obsesja na punkcie czystości potwierdzałaby wtedy teorię o dokładnym sprzątnięciu i usunięciu wszelkich śladów, które mogłyby poświadczyć fakt śmierci jej syna.

Wywieziona przez dziadka

Inną teorią, którą Salomon poparł zaraz po zniknięciu Sky, było to, że być może chłopiec został zabrany na Ukrainę przez ojca Julii, który przyjechał do niej w odwiedziny wiosną 2011 roku. Po jakimś czasie, Solomon przyznał, że wydaje się to zbyt daleko idącym i mało prawdopodobnym przypuszczeniem.

Co się dzieje w sprawie

Do tej pory, w sprawie Sky, pojawiło się bardzo mało solidnych dowodów. Do listopada 2019 r. dochodzenie zajęło 14 000 godzin i kosztowało 2 miliony dolarów, sprawdzono 2500 wskazówek.

Brak postępów w sprawie, jest w dużej mierze spowodowany brakiem współpracy Julii z śledczymi. Prawie każdy kto bierze lub brał udział w tej sprawie, uważa, że ​​Julia posiada klucz do rozwiązania zagadki, co się stało z jej synem.

Dlaczego?

W tej sprawie często pojawia się pytanie, dlaczego Julii nigdy nie postawiono zarzutu świadomego doprowadzenia do zagrożenia życia lub zdrowia swoich dzieci? Zwłaszcza po tym, jak przyznała, że ​​zostawiła swojego syna samego w samochodzie na poboczu drogi?

Śledczy uzasadnili to jako „strategiczną decyzję” – aby skutecznie oskarżyć Julię musieliby udowodnić, że zostawiła Sky w samochodzie (w tym wypadku jej przyznanie się, nie byłoby wystarczające). Jak dowód śledczy potrzebują przynajmniej zeznań jeszcze jednego świadka, który by poświadczył, że widział samochód zaparkowany na poboczu z chłopcem w środku. Takiego świadka jednak nie znaleziono.

Co więcej, gdyby oskarżono ją o spowodowanie zagrożenia dla swoich dzieci, przekonując sędziego, że Sky był w samochodzie, a później znaleziono by jego ciało i istniały by dowody, że Julia była zamieszana w jego śmierć, niezwykle trudno byłoby ją było wtedy oskarżyć o morderstwo po tym, jak już oskarżono ją o podobne przestępstwo.

Solomon, Maile i Julia- teraz

W 2014 roku Julia wyszła ponownie za mąż za mężczyznę o imieniu Allen J. Morgan. Morgan ma długą i bogatą historię kryminalną, w tym kilka oskarżeń o okrucieństwo wobec dziecka, które miał z inną kobietą. Postawiono mu także zarzuty napaści na funkcjonariuszy policji, przemocy domowej, napaści seksualnej, itd.

W lipcu 2015 r. Julia urodziła kolejne dziecko. Wkrótce po narodzinach, CPS (Child Protective Services) został powiadomiony, że dziecko Julii znajduje się  w niebezpieczeństwie z powodu jej niezdolności do wychowywania dzieci. Morgan trafił do więzienia w Issaquah, pod zarzutem przemocy domowej. Dziecko zabrano spod opieki Julii i teraz mieszka z jej matką.

Maile ma teraz 12 lat i mieszka z ojcem. Ma się dobrze, a Salomon opisuje ją jako „inteligentną, żądną przygód i energiczną”. Chociaż strach i trauma emocjonalna wyrządzona Maile przez jej matkę, towarzyszą i będą towarzyszyć jej przez całe życie, wydaje się, że jest teraz w dobrym miejscu.

W 2014 r. Solomon powiedział dziennikarzom pewnej gazety, że Maile nie pamięta, co się stało ze Sky. Salomon wciąż ma nadzieję, że Sky gdzieś żyje i że kiedyś go zobaczy.

 

Autor: KaPaMa
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.