Let’s travel together.

Fiński student zamordowany w Indiach – miejscowa policja: „to wypadek”.

0

W przeciągu minionej dekady, w indyjskim stanie Goa miało miejsce, aż 245 tajemniczych zgonów turystów. Wśród nich jest śmierć 22- letniego Felix’a, którą miejscowa policja przypisała nieszczęśliwemu wypadkowi.

 

Marzenie o Indiach

22- letni Felix Dahl był fińskim studentem trzeciego roku ekonomii, który w pewnym momencie swojego życia zakochał się w Indiach. Zmęczony nauką i remontem mieszkania, postanowił zrobić sobie przerwę i odpocząć, dlatego też w październiku 2014 r. Wyruszył na zachodnie wybrzeże Indii.

Goa to jeden z najmniejszych, ale zarazem najpiękniejszych stanów Indii, który przyciąga miliony turystów rocznie, a to za sprawą dziewiczych plaż, luksusowych hoteli i tętniącego życia nocnego. Felix osiedlił się na południu Goa, w mieście Canacona, gdzie z czasem zaczął planować stały pobyt. Niestety trzy miesiące później już nie żył.

Nieszczęśliwy wypadek?

27 stycznia 2015 r. Felix udał się na plażę Pantem, gdzie wdał się w bójkę z jednym z miejscowych. Po tym incydencie policja odwiozła go z powrotem do Canacona. Następnego dnia, we wczesnych godzinach porannych został znaleziony w Pantem…Martwy. Felix był znany w Goa ze swojego zamiłowania do akrobatyki, więc założono, że uległ wypadkowi do którego miało dojść podczas salta. Tą teorię miała potwierdzić sekcja zwłok, zgodnie z którą mężczyzna uderzył głową o kamień i zmarł na skutek masywnego krwawienia. Do tego miał być pod wpływem narkotyków. Z twierdzeniami policji, nigdy nie zgodziła się matka, dlatego też postanowiła walczyć o sprawiedliwość dla swojego syna.

Sąd w Bombaju i ponowna sekcja

Po tym jak indyjska policja zamknęła sprawę, rodzina Felix’a zwróciła się z prośbą o pomoc do Sądu  Najwyższego w Bombaju, skąd uzyskano nakaz przekazania policyjnych akt indyjskiemu FBI (CBI). Po przeprowadzeniu ponownej sekcji zwłok i rozmów ze świadkami, których na samym początku pominięto, od razu wszczęto dochodzenie w sprawie morderstwa i wytypowano podejrzanych.

Druga sekcja zwłok wykazała, że mężczyzna miał wiele złamań czaszki, powstałych na skutek uderzeń tępym narzędziem. W toku dochodzenia okazało się również, że dwóch Hindusów: Ziaan Muktaruddin i Lenslood Fernandes oraz Kanadyjczyk Andre Nguyen, mieszkający w tym czasie w Indiach, przekonało Felix’a aby zawarł z nimi umowę. Chodziło o to aby kupili mieszkanie w miejscowości Agonda, wyremontowali i sprzedali z zyskiem. Felix, zainwestował w ten pomysł swoje wszystkie pieniądze i wkrótce zamieszkał z Lenslood’em, który jak się okazało, był ostatnią osobą, która widziała go żywego.

Oś czasu

Po tym jak 27 stycznia, Felix wdał się w spór z miejscowym i został zabrany przez policję do swojego miasteczka, gdzie później zachowywał się dziwnie i był zdezorientowany. Dopiero podczas dochodzenia prowadzonego przez CBI, wyszło na jaw, że dziwne zachowanie Felix’a było spowodowane przedawkowaniem, ale nie narkotyków jak zakładał pierwszy raport z sekcji. Felix był pod wpływem feniraminy – leku przeciwhistaminowego, który w przypadku przekroczenia zaleconej dawki, może powodować psychozę. Zgodnie z zapewnieniami rodziny, Felix nie był alergikiem i nigdy nie stosował leków z tej grupy. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że lek został mu podany bez jego wiedzy. Mogło mieć to miejsce podczas wizyty u lekarza, na którą po przebytej bójce zabrał go Lenslood.

Później mężczyźni udali się do jednej z lokalnych restauracji.  W momencie, w którym Lenslood wyszedł do toalety, Felix uciekł. Współlokator pożyczył samochód od jednego z klientów i udał się na poszukiwania 22- latka. Wrócił po 20 minutach, oddał samochód i powiedział, że nie znalazł kolegi. Niedługo potem, w odległości 200 metrów od restauracji, fiński student został znaleziony martwy.

Długa droga do prawdy

Później ustalono, że Lenslood wrócił do mieszkania z którego zabrał laptopa Felix’a i korzystał z niego do momentu w którym nie odebrała mu go policja. Człowiek ten był znany w okolicy z serii napadów, których dopuszczał się nawet na funkcjonariuszy. Był niegdyś aresztowany za włamania i rozboje, a jego wspólnikiem był Vikat Bhagat – miejscowy, który przebywa obecnie w więzieniu za gwałt i morderstwo Irlandzkiej turystki. Lenslood miał wszędzie układy i wszyscy się go bali, dlatego też wysoce prawdopodobne jest że, to na jego polecenie lekarz podał Felix’owi feniraminę, a miejscowa policja próbowała zatuszować sprawę morderstwa, przypisując śmierć wypadkowi po zażyciu narkotyków. Motywem do popełnienia zbrodni, mogły być pieniądze Felix’a, które zostały w całości zainwestowane w mieszkanie.

Mimo, że minęło już pięć lat, a CBI nadal bada sprawę, nie wydano jeszcze oficjalnego raportu, a tym samym żadnych wyroków.

Autor, Dorota Ortakci

This slideshow requires JavaScript.

 

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.