Let’s travel together.

Ethan Kazmerzak – Sprawa zaginionego w 2013 r. Mężczyzny, rozwiązana

2

Ethan Kazmerzak miał 22 lata, kiedy zaginął. Ostatnio widziano go 15 września 2013 r. W Hampton, kiedy w godzinach wieczornych odwiedzał różne, lokalne bary.

Ubrany w zielono- białą koszulę i brzoskwiniowe szorty, ostatni raz widziany był około 00:00 w nocy, kiedy bawił się na przyjęciu urządzanym w pobliżu stawu. Wraz z mężczyzną zniknął jego srebrny Volkswagen Jetta TDI z 2006 roku. W toku śledztwa ustalono, że jego telefon komórkowy używany był około 00:30. Od 14 września jego karta bankomatowa, pozostawała nieaktywna. 

Ethan marzył o tym aby zostać słynnym muzykiem, a podczas studiów był członkiem zespołu rockowego Marching Band. Pracował także jako wolontariusz w teatrze Windsor, którego właścicielami byli jego prapradziadek i pradziadek. Był także członkiem chóru kościelnego i uczestniczył w wielu gałęziach sztuki. W wolnym czasie Ethan lubił czytać książki, pisać wiersze i chodzić do kina.

Po jego zaginięciu, członkowie kapeli jak i wszyscy znajomi oraz rodzina, robili wszystko co w ich mocy, by sprawa zyskała jak największy zasięg. Dzięki temu już po 5 tygodniach, grupa pięciu anonimowych darczyńców, przekazała kwotę w wysokości 20 000 dolarów za informacje, które pomogłyby go znaleźć. W 2015 roku nagroda ta została podwyższona do 100 000 dolarów, aby odnowić zainteresowanie sprawą.

W trakcie śledztwa w sprawie zniknięcia Ethana detektywi sprawdzali wiele tropów i przeprowadzili tysiące wywiadów. Mimo to nie znaleziono jego śladu. Nie pomogła także wysoka nagroda pieniężna, ponieważ nie znalazł się nikt, kto pomógłby rozwiązać zagadkę. W kolejnych latach do krajowego systemu Osób Zaginionych i Niezidentyfikowanych, wprowadzono próbkę DNA Ethana oraz jego zapisy dentystyczne, które regularne porównywano z przypadkami osób NN. Dopasowania nie znaleziono.

W październiku 2020 roku, płetwonurek i YouTuber Jason Leisek postanowił wskoczyć do stawu w kamieniołomie, gdzie po zaginięciu mężczyzny prowadzono poszukiwania. Podczas nurkowania zauważył pojazd. Auto znajdowało się bardzo blisko brzegu i praktycznie pod samą powierzchnią wody. W samochodzie brakowało przedniej szyby. Kiedy przybyłe na miejscu służby, wydobyły go na powierzchnię, okazało się, że skrywa ludzkie szczątki.
Nie jest jasne, dlaczego pojazd nie został wykryty podczas profesjonalnych poszukiwań prowadzonych przez wyspecjalizowane ekipy, które miały miejsce lata wcześniej. Z tego powodu niektórzy wysnuli teorię, że pojazd w jakiś sposób wjechał do stawu w pewnym momencie po przeprowadzeniu poszukiwań w 2013 roku. Nie zostało to jednak potwierdzone. Kilka miesięcy później, ustalono, że szczątki jak i auto należały do Ethana.

Z uwagi na fakt, że dochodzenie wciąż trwa, dla jego dobra nie ujawniono szczegółów, które do tej pory udało się ustalić. Póki co nie wiadomo w jaki sposób samochód znalazł się w zbiorniku i czy doszło do przestępstwa.

Autor, Dorota Ortakci
2 Komentarze
 1. toia mówi

  Jest tu kilka nieścisłości. Nurek nazywał się Jared Leisek, nie Jason i nie był sam, tylko w tandemie z kolegą Samem z Adventures on purpose. Nie postanowił sobie po prostu wskoczyć do stawu, tylko chłopaki dostali cynk, że impreza z której wracał Ethan była w innym miejscu niż do tej pory podejrzewali, co zmieniło zupełnie podejście do przeszukiwanych terenów. Jared z Samem specjalnie tam pojechali żeby jeszcze raz przeszukać jezioro. W tego typu poszukiwaniach są bardziej wykwalifikowani niż większość ekip współpracujących z policją.
  Samochód nie został wcześniej wykryty, bo praca z sonarem nie jest łatwa. Trzeba być metodycznym, zdarza się że przepływa się nad wrakiem i jego obraz na ekranie nie jest jasny.
  Ciało Ethana było na tylnym siedzeniu, co może być poszlaką odnośnie tego czy doszło do przestępstwa i udziału osób trzecich

  1. Dorota Biel mówi

   Dziękuję za informację. Być może w chwili, w której pisałam artykuł informacje zawarte w źródłach były błędne.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.