Let’s travel together.

Dziewczynka znika po tym, jak matka zaprosiła na noc przestępcę seksualnego. Zaginięcie 7-letniej Amandy.

1

Wieczorem 10 września 1998 roku, siedmioletnia Amanda Victoria Brown i jej matka Kathryn Hartman odwiedziły Williego Setha Craina Jr w jego przyczepie mieszkalnej w Tampa na Florydzie. Kathryn poznała Craina w barze kilka dni wcześniej…

Titanic

Według Kathryn, tego wieczoru wspólnie oglądali film „Titanic” w przyczepie Williego przy Leanne Drive. W pewnym momencie, kobieta zauważyła, że jej córka i Crain zniknęli. Gdy zajrzała do sypialni mężczyzny, odkryła, że mężczyzna siedzi z jej córką na łóżku i objaśnia jej działanie pilota do telewizora. Fakt, że dziewczynka siedziała między nogami mężczyzny rzekomo zdenerwował kobietę, która zabrała córkę i udały się do ich przyczepy przy Old Hillsborough Avenue. Zgodnie z opowieścią Kathryn, Crain był tego wieczoru pijany.

Zaproszenie

Jak się później okazało, Crain podążył za nimi, a Kathryn zaprosiła go do przyczepy. Gdy byli w środku, mężczyzna zrobił kilka zdjęć Amandzie, w tym czasie Kathryn wzięła prysznic i przebrała się w koszulę nocną. Ostatecznie Kathryn zaprosiła Craina na noc, po to by mógł wytrzeźwieć.

Amanda poszła spać dopiero około godziny 2:15. Położyła się spać w łóżku matki, a Kathryn dołączyła do niej o 2:30. Około pięć minut później Crain położył się z nimi do łóżka; mężczyzna był ubrany i miał na sobie buty. Dorośli zasnęli, a dziewczynka spała między nimi.

Valium

Kathryn powiedziała później śledczym, że tamtego wieczoru, gdy jeszcze były w przyczepie Williego, poczuła się źle i odczuwała ból (nie sprecyzowano o jakiego typu dolegliwości chodziło) i spytała Craina, czy ma coś przeciwbólowego. Mężczyzna zaproponował jej wtedy Valium (silny środek uspokajający), na co kobieta chętnie przystała i jednorazowo zażyła ich pięć. Kathryn była uzależniona od leków przeciwbólowych na receptę i przyjmowanie takiej ilości nie było dla niej niczym niezwykłym.

Bez śladu

Gdy Kathryn obudziła się o godzinie 6:00 rano (11 września) stwierdziła, że ​​Amanda i Crain zniknęli. Po przeszukaniu przyczepy, Kathryn zadzwoniła do Williego, aby zapytać, gdzie jest jej córka. Crain powiedział, że nie ma nic wspólnego ze zniknięciem Amandy i zasugerował, aby Kathryn zadzwoniła do jego córki (nie jest jasne dlaczego). Córka mężczyzny była przyjaciółką Kathryn i to ona przedstawiła ją Crainowi. Willie oznajmił, że musi iść do pracy i oddzwoni do Kathryn gdy wróci, ale nigdy tego nie zrobił. Po rozmowie ze znajomym, Kathryn zgłosiła sprawę na policję.

Ron

Początkowo podejrzanym w sprawie stał się biologiczny ojciec Amandy, Ron Brown. Ron i Kathryn nie wzięli nigdy ślubu, a w tamtym czasie mężczyzna mieszkał z żoną w Lakeland na Florydzie. Ron regularnie widywał Amandę; ostatni raz dzień przed jej zniknięciem.

Relacje Rona z Kathryn nie należały do najlepszych; Kathryn kiedyś oskarżyła Rona o molestowanie Amandy, ale policja, która prowadziła dochodzenie w tej sprawie nie znalazła nigdy na to żadnych dowodów. Ostatecznie ojcu dziewczynki nie postawiono żadnych zarzutów. Kathryn twierdziła również, że Ron groził porwaniem Amandy. Tak czy inaczej, Ron został bardzo szybko oczyszczony z podejrzeń o udział w zniknięciu Amandy, a śledztwo policji skupiło się na Crainie.

Przestępca

Crain miał bogatą historię kryminalną sięgającą 1969 roku; W 1985 roku został skazany za trzy przypadki napaści seksualnej wobec dziecka. Za ten czyn Willie odsiedział 6 z zasądzonych 20 lat więzienia. Jego ofiarami były dziewczynki w wieku poniżej 11 lat, niektóre z nich były jego krewnymi, a inne dziećmi z sąsiedztwa.

Ze względu na swoją historię kryminalną oraz okoliczności, Crain od początku był uważany za głównego podejrzanego o zniknięcie Amandy.

Podczas przesłuchań, Crain zeznał, że opuścił dom Kathryn o 2:30 w nocy, a Amanda spała w tym czasie w łóżku Kathryn. Policja zauważyła na ciele mężczyzny kilka zadrapań, których pochodzenia nie potrafił wyjaśnić. Willie dał policji pozwolenie na przeszukanie jego przyczepy, gdzie znaleziono później kilka obciążających go dowodów.

Dowody

Policja odkryła tam świeżo wyprane dywaniki łazienkowe, a podłogę w łazience wyszorowana była wybielaczem. Na desce sedesowej oraz bokserkach mężczyzny znaleziono krew, która po zbadaniu okazała się należeć do Amandy. Kiedy policja spryskała łazienkę Luminolem, pojawiły się ślady w całym pomieszczeniu, na podłodze, ścianach i wannie. 

Sprawa Amandy była szeroko opisywana w gazetach oraz telewizji na Florydzie. Tydzień po jej zniknięciu, na policję zgłosiły się dwie kobiety, które opowiedziały, że ​​Crain wielokrotnie wykorzystywał je seksualnie między 1965 a 1971 rokiem, kiedy były jeszcze dziećmi. W rezultacie policja aresztowała Crain pod zarzutem gwałtu, a niedługo później został oskarżony o morderstwo Amandy.

Ocean

Śledczy uważają, że Crain, który zawodowo zajmował się połowem krabów, pozbył się ciała Amandy podczas jednego z połowów, wrzucając je do oceanu. Wierzy się, że dziewczynka została zgwałcona, a następnie zamordowana.

Pewien poławiacz krabów, który znał Williego, zeznał, że widział, jak Crain zwodował swoją łódź na Courtney Campbell Causeway w Tampa Bay wczesnym rankiem 11 września 1998; świadek powiedział, że Crain miał na sobie strój wyjściowy, a nie dżinsy, które zwykle nosił w pracy. Mężczyzna nie miał na sobie odzieży przeciwdeszczowej ani kurtki przeciwdeszczowej, które są niezbędne przy tego typu pracy. Ten sam świadek oświadczył, że słyszał, jak około 18 miesięcy wcześniej Crain przechwalał się, że jest w stanie pozbyć się ciała, tak aby nikt nie mógł go znaleźć.

Kara śmierci

Crain zaprzeczył wszelkim zarzutom, ale mimo to został uznany winnym uprowadzenia i zabójstwa 7-letniej Amandy Brown. W 1999 roku, Willie Seth Crain Jr został skazany na karę śmierci. Zeznania jego wcześniejszych ofiar zostały dopuszczone podczas procesu, ale ponieważ został skazany za morderstwo i otrzymał najcięższy możliwy wyrok, Crain nigdy nie został oskarżony o gwałty na nieletnich. 

Willie odwoływał się wielokrotnie od wyroku, ale za każdym razem jego apelacje odrzucano. Ostatnia miała miejsce w 2005 roku. Crain przebywa obecnie w celi śmierci na Florydzie, ale cierpi na raka okrężnicy i być może nie doczeka swojej egzekucji.

Ciało Amandy nigdy nie zostało znalezione, a dziewczynka nadal widnieje w wykazie osób zaginionych.

This slideshow requires JavaScript.

Autor: KaMa.

1 komentarz
  1. Mama mówi

    Szkoda że ojciec nie zabralbtwj s**e córki.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.