Let’s travel together.

Dziewczynka bez głowy- kim była? Kim jest jej morderca?

0

The St. Louis Jane Doe- tak nazwano niezidentyfikowaną dziewczynkę, która została zamordowana w bestialski sposób. Mimo iż od tamtych wydarzeń minęło już kilkadziesiąt lat, dziecko nadal spoczywa w grobie z oznaczeniem Baby Jane Doe, a jej morderca cieszy się wolnością.

Włam do opuszczonego domu

Ciało dziecka odnaleziono 28 lutego 1983 roku w jednym z opuszczonych domostw, w stanie Missouri. Tego dnia do starej, wiktoriańskiej posiadłości włamało się dwóch grabieżców. Na pewno nie spodziewali się tego na co natkną się w środku. Zamiast antyków w piwnicy, na zimnej betonowej posadce leżały zwłoki afroamerykańskiego dziecka bez głowy…Dziewczynka była naga od pasa w dół, a jedyne co miała na sobie to żółty sweterek. Leżała na brzuchu, z rękami związanymi za plecami czerwono-białą, nylonową linką.

Ofiara brutalnego morderstwa

Dziewczynka w chwili śmierci mogła mieć od 8 do 10 lat, co ustalono min. Na podstawie gruczołów piersiowych. Przed śmiercią została brutalnie zgwałcona, a jej żołądek nie zawierał treści pokarmowej. Zgodnie z założeniami patologa, została zamordowana na pięć dni przed odnalezieniem. Głowy, która została odcięta najprawdopodobniej rzeźnickim nożem, nigdy nie odzyskano i według śledczych było to celowe działanie sprawcy. Dekapitacja uniemożliwiła wykonanie rekonstrukcji, a tym samym identyfikację ofiary. Z uwagi na fakt, że w miejscu w którym odkryto zwłoki, nie znaleziono nawet kropelki krwi, uważa się, że dziewczynka została zamordowana gdzie indziej.

Utrata materiału dowodowego

Żółty sweterek, w który ubrane było dziecko w momencie popełnienia przestępstwa, został wysłany do jednego z najlepszych w tamtych czasach jasnowidzów. Istniała szansa, że spec w dziedzinie percepcji pozazmysłowej wprowadzi jakiś trop do śledztwa. Niestety tak istotny dowód w sprawie, zaginął podczas wysyłki i nigdy go nie odzyskano. O samej dziewczynce wiadomo jeszcze tyle, że cierpiała na wrodzony rozszczep kręgosłupa, a jej paznokcie u dłoni były pokryte dwiema warstwami czerwonego lakieru. Mimo iż nie odnaleziono jej głowy, zabezpieczono materiał DNA oraz odciski dłoni i stóp. Po 10 miesiącach bezowocnego śledztwa, mała Jane Doe spoczęła na cmentarzu w Waszyngtonie.

Ekshumacja

W 2013 roku szczątki dziewczynki zostały ekshumowane w celu przeprowadzenia dodatkowych badań, możliwym dzięki nowatorskim metodom. Testy izotopowe wykazały, że całe swoje życie spędziła w jednym z dziesięciu południowo- wschodnich stanów tj. Floryda, Georgia, Alabama, Mississippi, Luizjana, Arkansas, Teksas , Tennessee lub Karolina Północna lub Południowa. Dziewczynka została odnaleziona w Missouri więc nie wykluczone, że padła ofiarą porwania. Po ekshumacji jej szczątki pochowano na rzymskokatolickim cmentarzu w St. Louis. W Ogrodzie Niewinnych– sekcji cmentarza przeznaczonej dla niezidentyfikowanych zmarłych. Mimo upływu lat, mała Jane Doe nie odzyskała swojego imienia.

Autor, Dorota Ortakci

This slideshow requires JavaScript.

 

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.