Let’s travel together.

Dziewczynka bez głowy- kim była? Kim jest jej morderca?

0 5 464

The St. Louis Jane Doe- tak nazwano niezidentyfikowaną dziewczynkę, która została zamordowana w bestialski sposób. Mimo iż od tamtych wydarzeń minęło już 35 lat, dziecko nadal spoczywa w grobie z oznaczeniem Baby Jane Doe, a jej morderca cieszy się wolnością.

Ciało dziecka odnaleziono 28 lutego 1983 roku w jednym z opuszczonych domostw, w Stanie Missouri. Tego dnia do starej, wiktoriańskiej posiadłości włamało się dwóch grabieżców. Na pewno nie spodziewali się tego na co natkną się wewnątrz domu. W piwnicy, na zimnej betonowej posadce leżały zwłoki afroamerykańskiego dziecka bez głowy…Dziewczynka była naga od pasa w dół. Jedyne co miała na sobie to żółty sweterek. Leżała na brzuchu, z rękami związanymi za plecami czerwono-białą, nylonową linką.

Dziewczynka w chwili śmierci miała od 8 do 11 lat. Je piersi nie były jeszcze wykształcone. Przed śmiercią została brutalnie zgwałcona. Jej odciętej głowy nigdy nie odnaleziono co uniemożliwiło badanie stomatologiczne oraz rekonstrukcję twarzy. Specjalistyczne badania wykazały, że dziecko zostało zamordowane w innym miejscu, niż w tym w którym zostało odnalezione. W piwnicy w której porzucono jej zwłoki nie było nawet kropli krwi. Sekcja zwłok wykazała, że żołądek dziewczynki był pusty- prawdopodobnie została zamordowana około pięciu dni przed odnalezieniem. Głowa została odcięta nożem rzeźbiarskim.  Brutalność zbrodni doprowadziła do skupienia uwagi narodowej.

Cechą charakterystyczną dziecka był wrodzony rozszczep kręgosłupa. Sweter dziewczynki został wysłany do jednego z najlepszych w tamtych czasach jasnowidzów. Istniała nadzieja ,że spec w dziedzinie percepcji pozazmysłowej wprowadzi jakiś trop do śledztwa. Jednak sweter (tak istotny dowód rzeczowy) zaginął na poczcie.

W 2013 roku szczątki dziewczynki zostały ekshumowane w celu przeprowadzenia dodatkowych badań, możliwym dzięki nowatorskim metodom. Dziewczynka spoczywa na Cmentarzu Kalwarii w Ogrodzie Niewinnych– sekcji cmentarza przeznaczonej dla niezidentyfikowanych zmarłych.

 

Komentarze
Loading...