Let’s travel together.

Dzieci w klatce dla psów i zgniłej piwnicy, zwłoki w ogrodzie, betonowa komórka pod schodami – co jeszcze ukrywają Państwo Gray?

0
Sprawa nadużyć ze strony Michaela Anthony’ego Gray Senior (63 lata) i jego żony, Shirley Ann Gray (60 lat, z Tennessee), zawiera przerażające fakty z życia czworga dzieci pozostających pod ich opieką prawną – koszmar ostatecznie dobiegł końca w maju 2020 roku, po tym, jak zauważono zagubionego małego chłopca idącego samotnie drogą w hrabstwie Roane.

Para została aresztowana w poniedziałek, 25 maja 2020 r. pod zarzutem wielokrotnego znęcania się nad dziećmi, uprowadzenia dziecka, zaniedbań w stosunku do dzieci oraz sprofanowania zwłok.

Zawiadomienie

Trzy dni wcześniej, 22 maja biuro szeryfa hrabstwa Roane otrzymało telefon od zaniepokojonych przechodniów, którzy powiedzieli, że ​​znaleźli 10-letniego chłopca, od dłuższego czasu błąkającego się samotnie po ulicach miasta. Funkcjonariusze przybyli na miejsce, ustalili personalia chłopca i odprowadzili go z powrotem do domu państwa Grey, na Dry Fork Valley Road w Ten Mile.

Więzienie

Jak się okazało, ani Michael, ani Shirley nie zauważyli, że dziecko zaginęło. Chłopiec został zabrany do Department of Children’s Services w Kingston (organizacja zajmująca się ochroną dzieci), gdzie poinformował śledczych, że w domu państwa Gray, jest jeszcze jedno dziecko, w wieku 15 lat, zamknięte w piwnicy, a inne, które zmarło, zostało pochowane na podwórku ich domu. Chłopiec zdradził również, że on oraz inne dziecko znajdujące się pod opieką Gray’ów, spędzali większość czasu, zamknięci w klatce dla psów.

Córka

Detektywi szybko interweniowali w sprawie dzieci Gray’ów i przesłuchali Michaela, który przyznał się do pochowania córki w pobliżu stodoły, na terenie swojej posiadłości, po jej śmierci w 2017 r. Dziewczynka miała 10 lub 11 lat, ojciec nie był pewien. Córka pary, była zamknięta w piwnicy przez wiele miesięcy przed swoją śmiercią, żyjąc jedynie  chlebie i wodzie.

This slideshow requires JavaScript.

W piwnicy

Podczas przesłuchania, ojciec przyznał się do zamknięcia swojego 15-letniego syna w częściowo zalanej piwnicy domu, w ramach kary za kradzież owoców z lodówki. Miało dojść do tego wkrótce po tym, jak rodzina przeprowadziła się do domu, w czerwcu 2016 r.

Śledczy ustalili, że od momentu zamknięcia nastolatka w piwnicy, przebywał tam cały czas, aż do chwili uwolnienia przez funkcjonariuszy 22 maja 2020 r. Policjanci, którzy uwolnili nastolatka, opisują, że piwnica, w której był uwięziony, wypełniona była odchodami, śmieciami i pleśnią. Podobnie jak jego siostra, chłopiec otrzymywał tylko niewielkie ilości jedzenia, w tym chleb i wodę. Rodzice przyznali, że czasami odmawiali dzieciom jedzenia, w ramach kary za ich występki.

W kartonie

Podczas przeszukania domu, Michael Anthony Gray pokazał śledczym, gdzie umarła jego córka oraz gdzie przechowywano jej ciało w tekturowym pudełku, zanim jeszcze została pochowana. Jej szkielet został wydobyty z prowizorycznego grobu, wypełnionego martwymi zwierzętami.

Betonowy pokój

63-latek pokazał śledczym również, mały betonowy pokój pod schodami, w którym dwoje dzieci było przetrzymywanych za karę. W pokoju rzekomo nie było bieżącej wody ani prądu. Jedyne co znajdowało się w pomieszczeniu to ​​wiadro wypełnione ludzkimi odchodami i wyrwanymi stronami z gazet, które służyły więźniom jak papier toaletowy.

Reszta domu była wypełniona silnym zapachem moczu i zgnilizny. Odchody ludzkie i zwierzęce były rozrzucone po całym domu, znajdowały się nawet na ścianach i łóżkach mieszkańców. W budynku nie było bieżącej wody a ze ścian wystawały odsłonięte i niezabezpieczone przewody instalacji elektrycznej. Na podłogach walały się śmieci.

Okrutny los

Ocalała czwórka dzieci, w wieku od 10 do 15 lat, zostały usunięte spod opieki Michaela i Shirley przez Departament Stanu ds. Dzieci. Według prokuratora generalnego nie są to ich biologiczne dzieci. Shirley przyznała, że ​​dzieci nie otrzymały żadnej opieki medycznej ani dentystycznej od co najmniej sześciu lat. Dzieci miały otrzymywać edukację domową, były wypisane ze szkoły.

Shirley Gray podpisała dokumenty, w których oświadczyła, że ​​wszystkie dzieci spełniają wymogi edukacji domowej. Policja twierdzi jednak, że dwoje z nich nie miało żadnego wykształcenia i były zaskoczone widokiem lodówki. Dzieci nie wiedziały co to jest ani „co to robi”.

Po zbadaniu okazało się, że wszystkie dzieci mają poważne zahamowania w rozwoju i brakuje im edukacji odpowiedniej do ich wieku.

Knox

23 maja 2020 roku, policja zainteresowała się domem na Cedarbreeze Road w Halls, gdzie wcześniej mieszkali Gray’owie. Dom należy do najstarszego syna pary, Michaela Anthony Gray Jr. Tam odkryto kolejne dziecięce zwłoki. Nie wiadomo jednak, na chwilę obecną, czy należą one do dziecka Gray’ów. Policja nadal prowadzi śledztwo w tej sprawie i sprawdza obie posesje.

W trosce o dobro dzieci uratowanych z domu Gray’ów, nie ujawniono zbyt wielu informacji na ich temat.

Shirley i Michael zostali postawieni w stan oskarżenia i zrzekli się prawa do adwokata. Sąd wyznaczył za nich kaucję 500 000 $. Kolejne przesłuchanie w tej sprawie zaplanowano na 9 czerwca 2020 roku.

 

 

Autor: Kasia Magierska
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.