Let’s travel together.

Dzieci, które nigdy nie wróciły do domu, część 90- Amanda, Alexis, Eva

2

Amanda jechała na rowerku do koleżanki, Alexis wracał z mamą z przedszkola, natomiast Eva spędzała czas w swoim domu. Te obce sobie dzieci łączy jeden wspólny mianownik- Wszystkie zniknęły bez śladu.

 

Amanda Campbell

Fairfield, California27 grudnia 1991 roku czteroletnia Amanda „Nikki” Campbell poszła bawić się ze swoim pięcioletnim bratem i ich wspólnym przyjacielem. Dziewczynka była ubrana w różową, nylonową kurtkę z przykrótkimi rękawami, fioletowy t-shirt, fioletowe, sztruksowe spodnie i biało- różowe tenisówki. Pogoda tego dnia była wyjątkowo paskudna- padał deszcz, wiał wiatr, a temperatura oscylowała w granicach siedmiu stopni. Niekorzystne warunki atmosferyczne nie zniechęciły dzieci do zabawy.

Około godziny 16:30 Amanda odłączyła się od swoich towarzyszy z zamiarem odwiedzenia swojej koleżanki. Dziewczynka wsiadła na trójkołowy rowerek i odjechała. Miała do przemierzenia tylko kilka przecznic.

Kiedy czterolatka o rumianych policzkach nie wróciła do domu, jej rodzice przeszukali okolicę. Znaleźli jedynie różowo-fioletowy rower, który leżał porzucony na podjeździe u sąsiada, zaledwie kilka domów dalej.

Kiedy do poszukiwań dołączyła policją, odnaleziono jeszcze dziecięce, błękitne skarpetki, jednak źródła nie podają, czy należały one do Amandy.

Pomimo intensywnych opadów deszczu, wyszkolone psy, które sprowadzono na miejsce już następnego ranka, były w stanie podjąć trop. Czworonogi  zaprowadziły śledczych od Larchmont Drive do Oliver Road ( trasa, którą Amanda jechała od domu kolegi do domu koleżanki), a następnie do restauracji McDonald’s, która znajdowała się tuż przy zjeździe na autostradę międzystanową nr. 80. Na tej podstawie założono, że dziewczynka została wciągnięta do samochodu, co wydarzyło się w miejscu, gdzie znaleziono jej rower. Porywacz udał się następnie do restauracji McDonald’s i korzystając z obsługi McDrive zakupił zestaw typu Happy meal, po czym zjechał na autostradę.

Głównym podejrzanym w sprawie uprowadzania Amandy jest seryjny morderca Tim Binder. Były pracownik krematorium, pracował wówczas w zakładzie gospodarki odpadami i prowadził niebieską furgonetkę Dodge z tablicą rejestracyjną „Lov You”, której wnętrze było oblepione zdjęciami małych dzieci i cytatami z Biblii.

Człowiek ten przyznał się do okołu 600 przestępstw- nawet do tych, których w rzeczywistości nie popełnił. Miał też obsesję na punkcie tajemniczych zaginięć i zamordowanych dzieci, które odwiedzał potem na cmentarzach. Grób jednej z ofiar nieznanego sprawcy, odwiedził aż 100 razy w ciągu roku.

Co ciekawe w 1988 r. Timothy wysłał na policję list, w którym informował, że następną zaginioną dziewczynką będzie 9- latka. Zaraz potem zniknęła 9- letnia Michaela Garecht. Chociaż Timothy był głównym podejrzanym, w 2020 r. Za jej uprowadzenie i śmierć oskarżono i skazano innego seryjnego mordercę. Szczątków dziewczynki nigdy nie odnaleziono.

Warto zaznaczyć, że przed zniknięciem Amandy, Timothy wysyłał liściki do młodych dziewcząt z okolic Fairfield. Przedstawiały one fotografię dziewczynki, pokazującej 4 paluszki. Kilka dni później zaginęła 4- letnia Amanda.

W grudniu 1992 r. Przeszukano dom podejrzanego, jednak nie znaleziono żadnych dowodów obciążających.

Następnie, w czerwcu 2001 r. władze przeszukały poddasze mieszkania, które znajdowało się w pobliżu miejsca, w którym zaginęła Amanda. Mieszkanie to wskazał anonimowy informator, twierdząc, że dziewczynka została tam zwabiona i zamordowana. Dane właściciela posiadłości nie zostały ujawnione. Wiadomo jedynie, że nie odnaleziono niczego, co mogłoby potwierdzić wersję informatora.

Los dziecka pozostaje nieznany.

This slideshow requires JavaScript.

Alexis Hernandez

San Francisco, Kalifornia– 5- letni Alexis zaginął wraz ze swoją 24- letnią matką Evelyn Hernandez, która była w wówczas w zaawansowanej ciąży. Kobieta miała tydzień do porodu, a swojego synka planowała nazwać Fernando. Evelyn pochodziła z Salwadoru. Do Stanów Zjednoczonych przeniosła się w wieku 14 lat by zamieszkać ze swoją matką. W chwili zniknięcia pracowała jako pielęgniarka, nie posiadała samochodu i nie mówiła dobrze po angielsku. Według relacji bliskich była oddaną matką.

Evelyn była widziana przez swoją rodzinę po raz ostatni 30 kwietnia 2002 r. Tego dnia wraz z siostrą planowała imprezę typu Baby Shower. Według relacji bliskich kobieta była w świetnym nastroju i nic nie wskazywało na to, że może mieć problemy. 1 maja Evelyn odebrała Alexisa z przedszkola, a następnie udała się do bankomatu. Co działo się dalej, tego nie wiadomo.

W piątym dniu poszukiwań, odnaleziono portfel Evelyn. Znajdowała się w nim gotówka jak i dokumenty należące do niej i do Alexisa. Portfel odnaleziono na parkingu przynależącym do miejsca pracy ojca nienarodzonego dziecka kobiety.

36- letni Herman Albert Aguilera, mechanik lotniczy, był żonatym mężczyzną, który od czasu do czasu szukał „szczęścia” na boku. Znalazł je w ramionach Evelyn, ale kobieta nie miała pojęcia, że człowiek, w którym się zakochała, w rzeczywistości ma żonę i dzieci…O tym fakcie poinformował ją dopiero wtedy, kiedy wyznała, że jest w ciąży. Zaproponował także pieniądze na jej przerwanie, o czym kobieta nie chciała słyszeć.

Niekompletne szczątki Evelyn znaleziono dwa miesiące po jej zaginięciu. Tułowie odziane w ciążowy t-shirt i fragment prawej nogi znajdowały się w zatoce San Francisco. Tożsamość  kobiety została ostatecznie potwierdzona dzięki badaniom DNA. Pozostałych fragmentów ciała nigdy nie odnaleziono. Nie znaleziono także Alexisa oraz płodu…Z uwagi na brakujące części ciała  nie udało się także ustalić, czy 24- latka urodziła nim została zamordowana, czy zmarła wraz z dzieckiem.

Chociaż Herman Albert Aguilera figuruje jako główny podejrzany, przypadek zaginięcia Evelyn i Alexisa przypomina sprawę Laci Peterson. Kobieta była w ósmym miesiącu ciąży kiedy zniknęła, co miało miejsce cztery miesiące przed zniknięciem Evelyn i jej synka. Rozczłonkowane ciało Laci znaleziono w tej samej zatoce… W tym przypadku odnaleziono także martwy płód. Za tą zbrodnie skazano męża Laci. Niektóre tabloidy podają, że Scott Peterson, który z natury był kobieciarzem, mógł mieć romans z Evelyn. Mężczyzna był majętny. Niewykluczone, że Evelyn próbowała „wrobić” go w dziecko.

 

This slideshow requires JavaScript.

Eva DeBruhl

Catawba, Karolina Południowa29 czerwca 1977 r. 15- letnia Eva kosiła trawnik przed swoim domem. Ubrana była w różowy sweterek w kwiaty i jasnoniebieskie szorty. W pewnej chwili dziewczynka weszła do domu by przygotować sobie kąpiel i zrobić dzbanek mrożonej herbaty.

Ostatnią osobą, która widziała Eve był jej tata. O godzinie 11:00 w południe mężczyzna otrzymał telefon z wezwaniem do pracy. Kiedy wychodził z domu jego żona jeszcze spała (odsypiała nocny dyżur), a Eva siedziała w kuchni i piła herbatę.

Pani DeBruhl obudziła się około godziny 13:00 i właśnie wtedy odkryła, że jej córki nigdzie nie ma, jednak telewizor wciąż był włączony, w kuchni stała szklanka z niedobitą herbatą, a w ogrodzie obok kosiarki, leżały klapki dziewczynki.

Babcia Evy, która mieszkała wówczas po sąsiedzku zeznała, że w chwili zaginięcia swojej wnuczki, widziała jak pod jej domem zatrzymał się samochód – niebiesko- biały, bądź biało- zielony Jeep. Wyszedł z niego młody mężczyzna i stanął na frontowym ganku. Wydawało się, że rozmawia z kimś przez siatkowe drzwi. Babcia była przekonana, że mężczyzna przyszedł porozmawiać z ojcem Evy o naprawie samochodu, nie mając pojęcia, że jej syn wyszedł do warsztatu.

Człowiek ten odjechał, ale wrócił 10-15 minut później. Babcia Evy nie zwróciła uwagi czy zatrzymał się po raz drugi. Nie słyszała żadnych podejrzanych dźwięków i nie widziała, jak jej wnuczka wsiada do samochodu. Mężczyzna, który go prowadził, nigdy nie został zidentyfikowany i nie jest jasne, czy ma on jakikolwiek związek ze sprawą Evy.

Do zabójstwa dziewczynki przyznał się seryjny morderca Henry Lee Lucas, jednak nie udało się dowieść jego winy. Mężczyzna zmarł później w więzieniu.

Autor, Dorota Ortakci

This slideshow requires JavaScript.

 

2 Komentarze
 1. Marta mówi

  Nie bardzo rozumiem końcówkę tej historii, skoro ojcem dziecka Evelyn był Aguilera, to skad nagle na sam koniec powiązanie ze Scottem Petersonem?( ostatnie zdanie, że Scott był majętny a Evelyn probowala go wrobić w dziecko) czy jest jakos uduowodnione zeby sie znali ? czy chodzi jedynie o podobieństwa zbrodni Evelyn do żony Scotta ?

  „Chociaż Herman Albert Aguilera figuruje jako główny podejrzany, przypadek zaginięcia Evelyn i Alexisa przypomina sprawę Laci Peterson. Kobieta była w ósmym miesiącu ciąży kiedy zniknęła, co miało miejsce cztery miesiące przed zniknięciem Evelyn i jej synka. Rozczłonkowane ciało Laci znaleziono w tej samej zatoce… W tym przypadku odnaleziono także martwy płód. Za tą zbrodnie skazano męża Laci. Niektóre tabloidy podają, że Scott Peterson, który z natury był kobieciarzem, mógł mieć romans z Evelyn. Mężczyzna był majętny. Niewykluczone, że Evelyn próbowała „wrobić” go w dziecko.”

  1. Dorota Ortakci mówi

   Witam. Ma pani napisane w ostatnim zdaniu: „Niektóre tabloidy podają, że Scott Peterson, który z natury był kobieciarzem, mógł mieć romans z Evelyn. Mężczyzna był majętny. Niewykluczone, że Evelyn próbowała „wrobić” go w dziecko.”
   Aguilera porzucił kobietę, przyznając się, że jest żonaty. Nie chciał niszczyć rodziny i nie chciał tego dziecka. W niektórych źródłach spekuluje się, że kobieta szukała „nowego tatusia”. Nigdzie nie zostało jednak napisane, że na 100 procent się znali i mieli bliższy kontakt ze Scottem, chociaż ramy czasowe i podobieństwo tych zbrodni jest zadziwiające…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.