Let’s travel together.

Dzieci, które nigdy nie wróciły do domu, część 9 – Alma, Ashley, Virgil

0

W sieci znajdziemy wiele spraw dotyczących osób zaginionych, które nie zyskały wielkiego rozgłosu. W serii „Dzieci, które nigdy nie wróciły do domu”, skupiamy się na takich przypadkach, ponieważ każde z tych dzieci zasługuje na pamięć. Dziś przedstawiamy historię 14- letniej Almy, jej rówieśniczki Ashley i 17- letniego Virgil’a

Alma Root

Alma i jej starsza siostra Laura nie miały łatwego dzieciństwa. Po tym jak uciekły z domu aby przerwać molestowanie seksualne, którego dopuszczał się ich ojciec, zostały umieszczone w różnych rodzinach zastępczych. Rozłąka była dla nich wielką tragedią, ponieważ siostry były ze sobą bardzo zżyte. W końcu kiedy ojciec trafił do więzienia za czyny których się dopuścił, dziewczynki ponownie się zjednoczyły. Alma i Laura zamieszkały w Applegate w Kalifornii, gdzie u boku babci miały szansę na normalne życie.

Po przeprowadzce, 14- letnia Alma związała się ze starszym od siebie 25- letnim  Scott’em. 1 stycznia 1989 r. Para spędzała czas w domu babci, a następnie na prośbę Almy, mężczyzna zawiózł ją do miasteczka Rio Linda, gdzie chciała odwiedzić ciocię. W tym czasie Scott udał się do bazy sił powietrznych gdzie pracował, a kiedy o ustalonej godzinie zjawił się w umówionym miejscu by odebrać Almę, nigdzie jej nie było.

Kiedy babcia dowiedziała się, że wnuczka zaginęła, zawiadomiła policję i dodała, że w Rio Linda nie mają żadnych krewnych. Jeśli chodzi o Scott’a nie był zdziwiony tym, że Alma zniknęła ponieważ nie był to jej pierwszy raz. Nastolatka wielokrotnie znikała, podróżując w tym czasie autostopem, jednak zawsze wracała do domu. Zważając na to, że Alma miała historię ucieczek, władze nie wszczęły żadnego dochodzenia, zakładając, że dziewczynka uciekła z innym mężczyzną.

W tą teorię nigdy nie uwierzyła Laura, dlatego też robiła wszystko by policja zainteresowała się sprawą jej siostry. To dzięki niej ponownie przesłuchano Scott’a, a także przeszukano studnię znajdującą się za domem babci. Nie znaleziono jednak ani jednego punktu zaczepienia.

Jeśli chodzi o samego Scott’a niedługo po zniknięciu Almy został aresztowany i skazany za molestowanie seksualne dzieci. Do dziś dnia znajduje się w bazie danych znanych przestępców seksualnych, ale nigdy nie został oskarżony o zniknięcie Almy.

This slideshow requires JavaScript.

Ashley Summers

14- letnia Ashley mieszkała w Cleveland (Ohio) wraz ze swoim wujkiem. 9 lipca 2007 r. Po domowej kłótni, dziewczyna spakowała wszystkie swoje ubrania i wyszła trzaskając drzwiami. Po upływie miesiąca zadzwoniła do swojej mamy informując, że wszystko z nią w porządku, jednak mimo nalegań nie chciała zdradzić swojego miejsca pobytu.

Kilka miesięcy później, kobieta była pewna, że widziała Ashley w samochodzie w pobliżu domu. Według niej dziewczyna obcięła włosy na krótko i przefarbowała się na blondynkę. Od tamtej pory nie zgłoszono już żadnej obserwacji Ashley i podejrzewano, że być może padła ona ofiarą Ariel’a Castro, tak jak trzy inne nastolatki z Cleveland. 16- letnia Amanda zaginęła w kwietniu 2003 r. A rok później jej los podzieliła 14- letnia Georgina. W 2013 r. Amanda zdołała uciec z „domu grozy” Ariel’a i dzięki niej uwolniono zarówno Georginę jak i Michelle, która zaginęła jako pierwsza bo w 2002 r. Kiedy w lipcu 2013 Ariel przyznał się do 937 zarzutów, w tym licznych porwań, gwałtów oraz pięciu zabójstw istniało podejrzenie, że jedną z jego ofiar była właśnie Ashley. Ta teoria została przyćmiona w 2015 r.

Wtedy też policja prowadziła śledztwo dotyczące kradzieży tożsamości i oszustw bankowych, których miała dopuszczać się kobieta uchwycona przez monitoring banku w Rhode Island. Kiedy FBI umieściło zdjęcie z kamer w internecie, natknęła się na nie krewna Ashley. Odrazu poczuła, że to może być zaginiona przed ośmioma latami dziewczyna. Kiedy wreszcie udało się zatrzymać kobietę, okazało się, że mimo uderzającego podobieństwa jest to inna osoba. Sprawa zaginionej pozostaje nierozwiązana.

This slideshow requires JavaScript.

Virgil Tackett

W maju 1986 r. 17-letni Virgil opuścił swoją rodzinną farmę w Ohio i za pieniędzmi udał się na Alaskę. Chłopiec chciał pracować na łodzi przy połowach, jednak kiedy przybył na miejsce okazało się, że jego wymarzona posada jest już zajęta. Zamiast tego zdecydował się na pracę przy produkcji rybnych konserw. Virgil szybko zaaklimatyzował się w nowym miejscu, poznał nowych przyjaciół, a najwięcej czasu spędzał z chłopcem, który pracował na łodzi.

11 czerwca 1986 r. Virgil wraz z przyjacielem i psem wypłynęli na 14 – metrowej łodzi chcąc zwiedzić okolicę wyspy Cziczagowa u południowo – wschodnich wybrzeży Alaski. Jego kolega stwierdził że badali pobliskie wyspy, zanim Virgil odpłynął pozostawiając towarzysza i psa na jednej z małych wysepek. Podobno chciał znaleźć miejsce z największymi falami. Łódź została zlokalizowana niedługo później w pobliżu wyspy Cziczagowa. Osiadła na mieliźnie przy piaszczystej plaży, a silnik wciąż pracował. Na miejscu nie znaleziono żadnego śladu Virgil’ a. Śledczy założyli, że chłopiec wpadł do wody i utonął ponieważ nie miał kamizelki ratunkowej, jednak jego rodzina wierzy, że Virgil żyje, ale cierpi na amnezję.

W ciągu kolejnych lat pojawiły się liczne, niepotwierdzone obserwacje Virgil’ a. Świadkowie mieli go dostrzec na Alasce w miastach tj. Juneau i Hoonah. Zgodnie z jednym raportem, świadek widział chłopca przypominającego Virgil’a wpatrującego się w plakat informujący o jego zaginięciu. Kolejna obserwacja została zgłoszona przez fryzjerkę, która twierdziła, że obcinała chłopcu włosy. Mimo tego sprawa pobożnego chłopca, który zarobione pieniądze chciał przeznaczyć na działalność w kościele, pozostaje nierozwiązana

Autor, Dorota Ortakci

This slideshow requires JavaScript.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.