Let’s travel together.

Dzieci, które nigdy nie wróciły do domu, część 61- Edith, Cherie, Douglas, Teresa

0

W sieci znajdziemy wiele spraw dotyczących osób zaginionych, które nie zyskały wielkiego rozgłosu. W serii „Dzieci, które nigdy nie wróciły do domu”, skupiamy się na takich przypadkach, ponieważ każde z tych dzieci zasługuje na pamięć.

 

Edith Trittenbass

Gass-Wetzikon, Szwecja- 3 maja 1986 r. Ośmioletnia Edith, jak każdego poranka wyszła z domu, by udać się w 1,5 kilometrowy spacer do szkoły, jednak nigdy tam nie dotarła. Z uwagi na to, że nauczyciel myślał, że nieobecność Edith na lekcjach, spowodowana jest chorobą, jej zniknięcie wyszło na jaw dopiero popołudniu, kiedy nie wróciła do domu.

W poszukiwaniach, które zorganizowano tuż po godzinie 15:00 wzięło udział kilkuset funkcjonariuszy, którzy ściągnęli do Gass- Wetzikon z sąsiednich miast, jak i wszyscy mieszkańcy wioski. Sprowadzono nawet helikopter, niestety bez rezultatu.

Zaginięcie dziecka nagłośniono także w popularnym programie „Aktenzeichen XY” i wtedy  pojawiło się podejrzenie, że Edith została porwana i wywieziona. Świadkowie zgłosili, że w momencie jej zniknięcia widzieli w okolicy, czerwony samochód terenowy. Posiadał on przyczepkę, zakrytą szarą plandeką i rejestracje zaczynające się literami VS. Oznaczenie „V” było identyfikatorem auta wynajmowanego. Niestety samochodu nie udało się zlokalizować,  a żadna z napływających wskazówek, nie doprowadziła do niczego konkretnego. Po dziewczynce zaginął wszelki ślad i do dzisiaj nie wiadomo co się z nią stało.

This slideshow requires JavaScript.

Cherie Barnes

St. Louis w stanie Missouri– 2 letnia Cherie zaginęła 1 grudnia 1986 r. Wraz ze swoją 20- letnią matką Elizabeth Ann Turek Vasser, znaną także jako Sissy. Dwa miesiące później, nagie ciało Elizabeth zostało wyłowione z rzeki Missisipi. Kobieta padła ofiarą morderstwa i została zidentyfikowana dopiero 7 lat później, kiedy rodzina zgłosiła zaginięcie jej i Cherie. Wtedy też rozpoczęto śledztwo w sprawie dziewczynki.

Śledczy podejrzewali, że Elizabeth świadczyła usługi seksualne na zlecenie swojego męża. To właśnie z ojczymem ostatni raz widziano Cherie. Policja zlokalizowała Larry’ego Vasser’a w więzieniu, gdzie odsiadywał wyrok za napad z bronią. Mężczyzna powiedział, że jego pasierbica jest pod opieką członków jego rodziny i używa innego nazwiska. Zaproponował nawet teściowej, że pokaże jej zdjęcie Cherie i puści nagranie jej głosu, jeśli ta zapłaci mu 500 dolarów. Sprawa zniknięcia Cherie i morderstwo jej matki, pozostają nierozwiązane. Larry, który będzie siedział w więzieniu do 2028 r. Nie ujawnił miejsca pobytu dziewczynki, ale zapewnił, że żyje i jest bezpieczna.

This slideshow requires JavaScript.

Douglas Chapman

Alfred w stanie Maine- 2 czerwca 1971 r. 3- letni Douglas bawił się w kupce piasku, w odległości około 25 metrów od przyczepy, w której mieszkał wraz z rodzicami. W tej chwili mama rozmawiała przez telefon, a tata był w pracy. Alfred w stanie Maine uchodziło za bezpieczne miejsce i do dziś popełnione tam przestępstwa, można policzyć na palcach. Co więc się stało, że w pewnym momencie chłopczyk zniknął? Policja początkowo myślała, że ​​chłopiec zawędrował na zalesione tereny otaczające jego dom. Teren przeczesano, a kiedy sprowadzono na miejsce ogary, tropiły one zapach Douglasa, przez pole, obok sadu jabłkowego  i na okolicznej farmie. Trop urwał się przy głównej drodze, co mogło oznaczać, że trzylatek został porwany. Jego mama uznała to za bardzo dziwne, ponieważ w chwili gdy chłopiec bawił się w piasku, był z nim jego pies, który nawet nie zaszczekał. To mogło oznaczać, że dziecko zostało porwane przez kogoś znajomego. 

Sprawa Douglasa została ponownie otwarta w 1993 r. Na prośbę jego ojca, który uważa, że  ​​Douglas został porwany i zamordowany przez przestępcę seksualnego, który mieszkał w okolicy. Niestety, mężczyzna ten już nie żyje. Tym samym sprawa zaginionego chłopca pozostaje nierozwiązana.

This slideshow requires JavaScript.

Teresa Dean

Macon, Georgia- 11- letnia Teresa zaginęła w godzinach wieczornych, 15 sierpnia 1999 r. Ubrana w koszule z krótkim rękawkiem w niebiesko-białe paski, spodnie z dzianiny w kolorze pomarańczowym, przezroczyste plastikowe sandały, spacerowała ulicą, do domu swojej koleżanki. Dziewczynka miała zobaczyć szczeniaczki, które kilka dni wcześniej przyszły na świat. Było po 20:00, kiedy koleżanka zadzwoniła do domu rodziny Dean z pytaniem, gdzie jest Teresa. Obszerne przeszukanie okolicy nie przyniosło żadnych wskazówek co do jej miejsca pobytu.

Pierwszym podejrzanym był Cody Landers– chłopak matki Teresy. Mężczyzna nie przeszedł testu na wariografie, a w przyszłości został skazany za molestowanie dwójki dzieci. Niczego mu jednak nie udowodniono.

Istnieje także solidne podejrzenie, że morderstwo Teresy jest związane z porwaniami i morderstwami dwóch innych dziewczynek, które miały miejsce w 2001 i 2003 r.  Czyli co dwa lata. Zarówno Teresa jak i Heaven i Shannon, były 11- latkami, zaginęły w sierpniu i mieszkały w przyczepach kempingowych. W chwili ich zniknięcia, w pobliżu ulic na których mieszkały, trwały akurat prace budowlane, więc sprawcą był prawdopodobnie, któryś z pracowników. Ciało jednej z dziewcząt zostało  znalezione
siedem tygodni po jej zaginięciu,  drugiej dopiero 3 lata później.

O sprawie jednej z zamordowanych dziewczynek, można przeczytać tutaj

11-latka zniknęła w drodze do szkoły. Kilka minut po wyjściu z domu rozpłynęła się w powietrzu…

Autor, Dorota Ortakci

This slideshow requires JavaScript.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.