Let’s travel together.

Dzieci, które nigdy nie wróciły do domu, część 55- Garret, Juanita, April, Reed

0

W sieci znajdziemy wiele spraw dotyczących osób zaginionych, które nie zyskały wielkiego rozgłosu. W serii „Dzieci, które nigdy nie wróciły do domu”, skupiamy się na takich przypadkach, ponieważ każde z tych dzieci zasługuje na pamięć.

 

Garrett Bardsley

Summit, Utah – 20 sierpnia 2004 r. 12- letni Garret spędzał czas w górach Uinta, gdzie obozował wraz ze swoim oddziałem harcerzy i tatą. Rankiem, około 8:00 rano chłopiec wraz ze swoim ojcem łowił ryby, kiedy w pewnym momencie przemoczył obuwie. Tata obawiając się, że syn się przeziębi, zawrócił go do oddalonego o 200 metrów obozu, aby zmienił buty i skarpetki.

W pewnym momencie zauważył, że Garret idzie w złym kierunku „Synu! Nie w tą stronę”– Krzyknął, po czym chłopiec zawrócił. Chwilę później ojciec usłyszał krzyk „TAATOO”. Mężczyzna ruszył w kierunku obozu, aby sprawdzić co się dzieje i okazało się, że chłopiec nie dotarł na miejsce. W momencie zaginięcia nie miał ze sobą ani plecaka, ani wody czy jedzenia. Co gorsza w dniu, w którym zniknął, temperatury były bliskie zera, padał deszcz i grad, a teren był trudny i nierówny. W trakcie obszernych poszukiwań znaleziono tylko jeden ślad po dwunastolatku – jego białą skarpetkę Nike, która znajdowała się w odległości pół mili od miejsca, w którym tata widział go ostatni raz. Śledczy uważają, że chłopiec zgubił drogę i zmarł narażony na żywioły.

This slideshow requires JavaScript.

Juanita Nelson

Boulder Creek, Kalifornia- 14 grudnia 1998 r. 17- letnia Juanita wyszła z domu i jak każdego powszedniego dnia tygodnia, udała się w drogę do szkoły. Ten dzień miał być intensywny, ponieważ nastolatka miała odbyć zajęcia dodatkowe. Juanita trenowała balet, stepowanie oraz występowała w szkolnych przedstawieniach. Kiedy opuszczała dom, miała na sobie zielone spodnie i białą pikowaną kurtkę. To był ostatni raz kiedy rodzice widzieli tą towarzyską nastolatkę, która zawsze była otoczona wianuszkiem przyjaciół. Juanita nie zjawiła się w szkole i nikt nigdy więcej jej nie widział.

Kiedy rodzice zgłosili jej zaginięcie, śledczy założyli, że uciekła z domu. Zmieniło się to dopiero w momencie, w którym zjawił się informator, twierdzący, że dziewczyna została zamordowana, a jej ciało porzucono w górach Santa Cruz przy drodze Bear Creek. Niestety nigdy go nie odnaleziono, a bez tego nie można było wnieść sprawy przeciwko podejrzanemu. Jego dane nie zostały publicznie ujawnione, ale wiadomo, że spotykał się z Juanitą, a ona zaszła z nim w ciążę. Obecnie przebywa w więzieniu za inne przestępstwo i podobno przyznał się dwóm współwięźniom do morderstwa Juanity.

Mimo, iż Juanity nigdy nie odnaleziono, w 2003 r. Jej rodzice uzyskali akt zgonu i odprawili nabożeństwo żałobne.

This slideshow requires JavaScript.

April Cooper

Rancho, Kalifornia – 7- letnia April była pełną życia, lubianą i kochającą szkołę i naukę dziewczynką, która mieszkała w pobliżu popularnego miejsca kempingowego, gdzie często chodziła do salonu gier. Nie inaczej było 13 grudnia 1986 r. Tego dnia matka April musiała iść do pracy w lokalnym sklepie z tanią odzieżą, ale nie miała opiekunki do córki. Pomoc w opiece nad dzieckiem zaproponował jej sąsiad, William Bannister, jednak kobieta grzecznie odmówiła i postanowiła zabrać April ze sobą. Kilka godzin później, kiedy dziewczynka się znudziła, mama dała jej 5 dolarów na automaty w salonie gier. Mała April z radością wybiegła ze sklepu i chociaż świadkowie widzieli jak zmierza w kierunku salonu, nigdy tam nie dotarła.

William Bannister miał już za sobą kryminalną przeszłość. W 1978 r. Zamordował swoją dziewczynę za co otrzymał jedynie 5 lat. Wiadomo, że dzień po zniknięciu April, brał udział w weselu swojego ojca, gdzie wszyscy goście zwrócili uwagę na to, że zjawił się w ubrudzonych ubraniach. Tłumaczył, że brał udział w poszukiwaniach dziewczynki, chociaż nie było to zgodne z prawdą. Kilka lat później, w 1993 r. Próbował udusić 14- letnią dziewczynę swojego syna, co czynił na tylnym siedzeniu swojej ciężarówki. Z uwagi na wcześniejszą zbrodnię i usiłowanie morderstwa został skazany na 16 lat więzienia, a w trakcie przeszukiwania jego domu i ciężarówki ( był zawodowym kierowcą), zabezpieczono biżuterię, trytytki i poplamioną krwią, damską bieliznę.

9 lat po zniknięciu April, William został skazany na dożywocie bez możliwości zwolnienia warunkowego za jej morderstwo, do czego miał się przyznać zarówno swojemu ojcu jak i synowi. Ciała April nigdy nie odnaleziono.

This slideshow requires JavaScript.

Reed Jepson

Salt Lake City w stanie Utah– Reed był 15-letnim chłopcem, który zaginął 12 października 1964 roku. Tego dnia, po powrocie z kościoła, wyszedł na podwórko by nakarmić i wyprowadzić na spacer swoje psy. Przed wyjściem, poinformował siostrę, że wróci za 30 minut i poprosił by zaczekała na niego z obiadem. Jeszcze o godzinie 13:00 świadkowie widzieli jak spaceruje ze swoimi wyżłami. Do domu jednak nie wrócił, a psy zniknęły wraz z nim. Śledczy podejrzewali ucieczkę, ale rodzina chłopca nigdy w to nie uwierzyła. Pozostawił jedenaścioro rodzeństwa, wszystkie rzeczy osobiste, oraz sporą sumę pieniędzy, którą udało mu się uzbierać podczas prac dorywczych, do których zawsze był chętny. Do tego nie miał żadnych problemów, był popularnym i dobrym uczniem i nigdy nie sprawiał kłopotów.

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.