Let’s travel together.

Dzieci, które nigdy nie wróciły do domu, część 54 – Alicia, Maria, Joseph, William + sprawa Alberta Fisha

0

W sieci znajdziemy wiele spraw dotyczących osób zaginionych, które nie zyskały wielkiego rozgłosu. W serii „Dzieci, które nigdy nie wróciły do domu”, skupiamy się na takich przypadkach, ponieważ każde z tych dzieci zasługuje na pamięć.

 

Alicia Versluis

3-letnia Alicia była ostatnio widziana w Pomonie w Kalifornii 7 maja 2000 r. Tego dnia dziewczynka miała na sobie szarą bluzę, szare spodnie dresowe, białą koszulkę i różowo-białe tenisówki Nike. Simona Demery, matka Alicii i jej siostry bliźniaczki, zeznała, że zabrała córki do parku. Dziewczynki miały się bawić na placu zabaw, a ona siedziała na ławce i czytała książkę. Była 12:45 kiedy zorientowała się, że Alicia zniknęła, jednak siostra dziewczynki miała na ten temat inne zdanie: „Mama zawinęła ją w kurtkę i wrzuciła do ścieku”.

Kiedy śledczy zjawili się w domu Simony i jej chłopaka Jeffrey’a, byli przerażeni warunkami jakie w nim panowały. Wszędzie było brudno, na podłodze leżały zwierzęce odchody, ze ścian wystawały niezabezpieczone przewody elektryczne, w lodówce leżał jedynie słoik z masłem orzechowym, nie było wody pitnej, a obok łóżeczka dziewczynek leżał pojemnik z marihuaną.

Zarówno matka jak i jej partner zostali oskarżeni o narażenie dzieci na niebezpieczeństwo i trafili do aresztu, gdzie Simona urodziła kolejne dziecko. Niedługo później oskarżono ich o zamordowanie Alicii, mimo iż jej ciała nigdy nie odnaleziono. W lipcu 2001 r. Skazano ich na 33 lata pozbawienia wolności i chociaż oboje odwołali się od wyroku, wnioski zostały odrzucone.

This slideshow requires JavaScript.

Maria Anjiras

14- letnia Maria znana powszechnie jako Mia zniknęła z Norwalk w Connecticut 12 lutego 1976 r. Nastolatka była wszechstronnie uzdolniona: śpiewała, trenowała balet, grała w szkolnych przedstawieniach. Według jej przyjaciół była szczęśliwa, ale skarżyła się na relacje ze swoim ojcem, który był nadopiekuńczy. Maria, która chciała mieć więcej swobody niejednokrotnie groziła mu, że ucieknie z domu.

12 lutego ojciec wychodził do pracy o 14:15. To wlasnie wtedy widział córkę ostatni raz. Maria miała iść na lekcje śpiewu, a na 17:00 do sąsiadki by zająć się jej dzieckiem, jednak zniknęła. Jej błękitny rower został znaleziony w odległości mili od jej domu, na ganku przyjaciółki. Dziewczyna twierdziła jednak, że Marii nie widziała i nie ma pojęcia co się z nią dzieje. Przeszukanie pokoju zaginionej ujawniło, że zniknęły z niego oszczędności, piżama i kilka sztuk odzieży tj. Dżinsy czy swetry. To wskazywało na ucieczkę.

W ciągu dni i tygodni po zaginięciu, kilka osób zgłaszało obserwację nastolatki i według wszystkich przebywała ona w towarzystwie członków gangu motocyklowego. Rodzice jej przyjaciół twierdzili, że po jej zniknięciu otrzymywali nietypowe telefony: Kiedy podnosili słuchawkę, dzwoniący rozłączał się bez słowa.

Kilka miesięcy później, w sierpniu, jeden z kolegów z klasy Mii, zobaczył ją w pubie. Mówił, że wszyscy jej szukają i że powinna wracać do domu. Nastolatka zareagowała płaczem odpowiadając: „wiem”. Towarzyszył jej mężczyzna z klubu motocyklowego.

Chociaż uważa się, że nastolatka uciekła z domu, to że nigdy nie skontaktowała się z rodzicami jest niezwykłe, dlatego nie wyklucza się, że padła ofiarą przestępstwa.

This slideshow requires JavaScript.

Joseph Rodriguez

4- letni Joseph zniknął z Manhattanu w Nowym Jorku 6 września 1936 roku. Chociaż jego biologiczną matką była Dora Olivo, z nieznanych powodów od urodzenia, chłopiec był wychowywany przez ciotkę Paulinę Rodriguez. Pauline i Joseph zamieszkiwali dzielnicę nazywaną Małą Hiszpanią, z uwagi na to, że mieszkali na niej tylko rodacy tego kraju. Matka chłopca mieszkała w odległości krótkiego spaceru i utrzymywała regularny kontakt z synem.

6 września Pauline miała do załatwienia kilka spraw, więc zostawiła siostrzeńca pod opieką sąsiada, który był także jej bliskim przyjacielem. Tego dnia na dworze świeciło ładne słońce więc mężczyzna wyszedł z chłopcem na ulicę, gdzie bawiły się inne dzieci. Joseph ubrany w granatowy sweter z kołnierzykiem w czerwone paski, pod spodem żółty sweter, białe spodenki w niebieskie kropki i niebieskie sandały, dołączył do wesołej gromady i w pewnym momencie rozpłynął się w powietrzu. Okolica została dokładnie przeszukana, ale chłopca nie znaleziono.

Sześć dni później, 12 września, Pauline otrzymała telegram: ” Droga Pauline, Joseph wróci w środę. Lekarz nie pozwala mi go ruszyć.” Nie wymieniono nazwiska sygnatariusza, ale wiadomo, że było ono nieznane kobiecie. Był to pierwszy i ostatni telegram, a chłopczyk nigdy nie wrócił do hiszpańskiej rezydencji swojej ciotki. Jego zniknięcie pozostaje nierozwiązane.

This slideshow requires JavaScript.

William Gaffney

4- letni William był ostatni raz widziany 11.02.1927 r. Podczas zabawy na korytarzu przed swoim mieszkaniem, które znajdowało się na Brooklynie w Nowym Jorku. Chłopcu towarzyszyli dwaj sąsiedzi; 12- latek i 3- latek. W pewnym momencie najstarszy chłopiec udał się do swojego mieszkania za potrzebą, a kiedy wrócił po dzieciach nie było śladu. Trzylatek został zaraz później znaleziony na dachu budynku i powiedział, że Williama zabrał „boogeyman”, którym to rodzice straszyli niegrzeczne dzieci. Chłopczyk opisał boogeymana jako szczupłego, starego o siwych włosach i wąsach.

Później, tego samego dnia motorniczy zauważył starszego mężczyznę szarpiącego małego chłopca, którego zidentyfikował później jako Williama. Mężczyzna powiedział zgodnie z prawdą, że mimo iż było bardzo zimno chłopczyk nie miał płaszcza ani czapki, a jedynie szarą bluzkę, czarne pończochy i czarne buty. Płakał i krzyczał, że chce do mamy.

Sprawa Williama była szeroko nagłośniona, ale pozostawała tajemnicą do 1934 roku, kiedy aresztowano Alberta Hamiltona Fisha, który przyznał się do brutalnego morderstwa chłopczyka.

O tej zbrodni, jak i wielu innych w poniższym artykule:

https://www.archiwumzbrodni.pl/lubie-dzieci-sa-bardzo-smaczne-albert-fish-prawdziwy-boogeyman-z-koszmarow/

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.