Let’s travel together.

Dzieci, które nigdy nie wróciły do domu, część 45 – Sara, Victor i Monica, Tavia

0

„Zaginieni w ciemności, zniknęli bez śladu. Zostały po nich tylko zdjęcia i wspomnienia. Dzieci, bracia, siostry, przyjaciele…Wypatrywanie, czekanie, nasłuchiwanie. Czy drzwi się otworzą i zaginiony powróci?”

 

Sara Bushland

15- letnia Sara ze Spooner w Wisconsin była ładną, popularną nastolatką o blond włosach i szaro-niebieskich oczach, która w chwili zaginięcia mieszkała z mamą i ojczymem, ale regularnie odwiedzała ojca i macochę.

3 kwietnia 1996 r. Sara zjadła lunch ze swoim 21- letnim byłym chłopakiem. Zerwała z nim, ponieważ ze względu na różnicę wieku, rodzice byli przeciwni tej znajomości. Mimo tego para postanowiła pozostać w przyjacielskich stosunkach. Po zakończonym posiłku, chłopak odwiózł Sarę na zajęcia w szkole, które skończyła kilka godzin później.

Dziewczynę widziano ostatni raz po wyjściu ze szkolnego autobusu, który zatrzymał się w odległości 100 metrów od jej domu. Według relacji świadków, za autobusem podążała ciemna furgonetka. Kiedy Sara wysiadła z autobusu, samochód zatrzymał się tuż obok niej. Piętnastolatka porozmawiała chwilę z kierowcą, po czym wsiadła do auta i odjechali.

Początkowo podejrzewano, że dziewczyna uciekła, jednak nie zabrała ze sobą żadnych pieniędzy czy rzeczy osobistych. Fakt, że dobrowolnie wsiadła do samochodu, przemawiał za tym, że Sara znała kierowcę. Według jej rodziców, była ostrożna i nigdy nie skorzystałaby z oferty podwiezienia przez nieznajomego, tym bardziej, że była w pobliżu domu.

Po kilku latach pojawiły się uzasadnione spekulacje, że zaginięcie Sary, może być powiązane z morderstwem 18- letniej Crystal Soulier, która zniknęła 6 miesięcy później. Chociaż jej ciało znaleziono pięć miesięcy później, została zidentyfikowana dopiero w 2002 r. A jej sprawa do dzisiaj pozostaje zagadką.

1 października 1996 r. Tata podwiózł Crystal do Telemarku, gdzie pracowała na nocną zmianę jako sprzątaczka. Po przyjeździe odkryła, że pomyliła grafik, a tej nocy zmiana przypadła jej koleżance. Ojciec zdążył jednak już odjechać. Świadkowie donieśli, że tego wieczoru widzieli ładną blondynkę na parkingu przed firmą, która kłóciła się z chłopakiem siedzącym w samochodzie. Miała mówić coś o babci. Niedługo później babcia otrzymała dziwny telefon od Crystal. Dziewczyna mówiła bardzo szybko i niezrozumiale, tak jakby brakowało jej tchu. Babcia zrozumiała tylko tyle, że prosi aby ją zabrała. Nie mogła jednak zrozumieć gdzie wnuczka się znajduje – czy na przystanku autobusowym, czy na postoju dla ciężarówek. Nie udało się tego ustalić, ponieważ połączenie zostało nagle przerwane, a nastolatki nigdy więcej nie widziano żywej. Jej rozłożone szczątki znaleziono w marcu 1997 r. Za sklepem z artykułami dla dorosłych.

Co łączy Sarę i Crystal? Otóż nie tylko to, że obie były atrakcyjnymi blondynkami i zaginęły na przestrzeni kilku miesięcy. Nastolatki były przede wszystkim dobrymi przyjaciółkami i miały co najmniej 20 wspólnych znajomych. Wszyscy byli młodymi mężczyznami i należeli do dwóch, rywalizujących ze sobą gangów. Zarówno Crystal jak i Sara uczestniczyły w imprezach organizowanych przez tych mężczyzn, o czym nie mieli pojęcia rodzice jak i ich szkolni znajomi. Żaden z mężczyzn nie został wymieniony jako podejrzany o zniknięcie Sary bądź zabójstwo Crystal, które pozostaje nierozwiązane.

This slideshow requires JavaScript.

Victor, Monica Arellano

2- letni Victor i jego 7- letnia siostra Monica, byli ostatni raz widziani 26 lipca 1999 r. W swoim domu w Yuba City w Kalifornii, gdzie znaleziono ich zamordowaną matkę. Blanca została zamordowana we własnym łóżku gdzie prawdopodobnie została zaskoczona podczas snu. Zginęła od ciosów rzeźnickim nożem, który pozostawiono w jej ciele.

Głównym podejrzanym w sprawie morderstwa kobiety jest jej mąż Francisco- ojciec Moniki i Victora. Związek pary był niespokojny, a Francisco odsiadywał nawet wyrok za znęcanie się nad żoną. Mimo, iż mężczyzna otrzymał zakaz zbliżania się, odgrażał się żonie, że ją zabije, a dzieci zabierze do Meksyku. Władze uważają, że spełnił swoje groźby ponieważ zniknął razem z nimi.

This slideshow requires JavaScript.

 

Tavia Bailey

15- letnia Tavia z Panascola na Florydzie, ostatni raz widziana była przez swoją mamę w dniu 31 grudnia 1985 r. Kiedy ubrana w dżinsy w paski i czarne futro, wychodziła z domu na imprezę sylwestrową. Nastolatka i grupka jej przyjaciół bawili się w lokalnej restauracji, gdzie zorganizowano dyskotekę. Tavia miała wrócić z zabawy z mamą swojej przyjaciółki, jednak w pewnym momencie zniknęła, a jak kobieta zjawiła się na miejscu zastała swoją córkę szukającą Tavii.

O samej zaginionej wiadomo tylko tyle, że zmagała się z problemami emocjonalnymi, które powstały na skutek wykorzystywania seksualnego w dzieciństwie, czego dopuścił się ojczym. Mimo, że chodziła na terapię i otrzymała niezbędne wsparcie, aktywność seksualną rozpoczęła już w wieku 12 lat i do tego eksperymentowała z narkotykami. Na chłopców z którymi się spotykała zawsze wybierała Afroamerykanów. Miała także historię ucieczek, ale zawsze utrzymywała kontakt telefoniczny z matką. Od czasu zaginięcia w 1985 r. Nikt jej nie widział ani nie słyszał.

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.