Let’s travel together.

Dzieci, które nigdy nie wróciły do domu, część 31 – Martha i Eric, Hang, Wesley

0

W sieci znajdziemy wiele spraw dotyczących osób zaginionych, które nie zyskały wielkiego rozgłosu. W serii „Dzieci, które nigdy nie wróciły do domu”, skupiamy się na takich przypadkach, ponieważ każde z tych dzieci zasługuje na pamięć. Dziś przedstawiamy historię trójki nastolatków i jednego małego chłopczyka. Pomimo założeń policji, los tych dzieci po dziś dzień pozostaje nieznany.

 

Martha Wes Dunn i Eric Owensen

15- letnia Martha była ostatni raz widziana 5 września 1990 r. W Teksasie. Wcześniej przebywała u krewnych w Oklahomie, kiedy rodzice przywieźli ją 4 września do domu, by mogła rozpocząć rok szkolny. Nastolatka nie była z tego faktu zadowolona, ponieważ w Oklahomie został jej chłopak Eric. Powrót do Teksasu wywołał więc pomiędzy nią, a rodzicami ogromną awanturę.

Wiadomo, że 5 września w późnych godzinach wieczornych, dziewczyna kontaktowała się telefonicznie ze swoim chłopakiem. Rankiem, następnego dnia już nie było jej w domu. Wraz z piętnastolatką zniknął siedemnastoletni Eric

Według jednej z teorii młodzi uciekinierzy zamieszkali razem w Oklahomie u ciotki chłopaka, gdzie mieli zostać zaobserwowani przez świadków. Ciotka zaprzeczyła tym doniesieniom, a policjanci nie znaleźli śladu nastolatków. Podejrzewano także, że para udała się do Kansas, gdzie z kolei mieszkała matka Erica, jednak i ten trop okazał się błędny.

30 września, ojciec Marthy odebrał telefon od przyjaciela mieszkającego w Durant w stanie Oklahoma. Mężczyzna opowiedział, że przypadkiem spotkał Marthę i Erica. Według niego byli brudni i głodni, więc zaoferował im pomoc, a oni uciekli. I w tym przypadku policja nie była w stanie ich zlokalizować.

W 2015 r. W odpowiedzi na progresję wiekową zdjęcia Marthy, z policją skontaktowała się kobieta z Missispi twierdząc, że widziała podobną osobę. Pomimo tego sprawa dwójki uciekinierów pozostaje nie rozwiązana.

This slideshow requires JavaScript.

Hang Lee
Siedemnastoletnia Hang Lee był cichą dziewczyną. Uwielbiała czytać i była ambitną pisarką. Miała wyraźny styl i czarne włosy z farbowaną na czerwono grzywką. Była również bardzo drobna. Hang mieszkała z rodzicami w Minnesocie, gdzie uczęszczała do liceum. Rodzice byli uchodźcami jak i tubylcami z Losu i nie mówili po angielsku.
Pewnego wieczoru, 12 stycznia 1993 roku, pomiędzy 18:00 a 19:00 Hang, ubrana w t-shirt, czarną skórzaną kurtkę, czarne dżinsy i trampki, wyszła z domu ze swoją koleżanką imieniem Kia. Przed samym wyjściem, szepnęła do brata: „Jeśli nie wrócę, poszukaj mnie. Nie ufam jej”  i nigdy więcej jej nie widziano.
Pomimo trudności językowych, rodzice zaginionej nastolatki byli w stanie złożyć raport o jej zaginięciu. W sprawie Hang, jako pierwsza została przesłuchana Kia, która kilkukrotnie zmieniała swoją historię. Początkowo twierdziła, że tamtego wieczoru Hang umówiła się z młodymi i nieznajomymi jej mężczyznami. Następnie wyznała, że tak naprawdę poszła na rozmowę kwalifikacyjną z jej szefem, czyli 30- letnim Markiem, właścicielem pracowni malarsko-dekoracyjnej. Mężczyzna po zakończonej rozmowie miał odwieźć Hang do kawiarni, w której obecnie pracowała. Mark proponował Kii, aby towarzyszyła przy rozmowie, ale odmówiła. Zapytana przez policjantów, dlaczego początkowo kłamała, odparła, że sadziła, że Hang zdecydowała się uciec z domu, a ona chciała ją chronić.

 

Jeśli chodzi o Mark’a jest on jedynym podejrzanym w sprawie zniknięcia nastolatki. Mimo, iż początkowo jeździł białym pick-upem zaraz po zaginięciu Hang, z nieznanych powodów przerzucił się na brązowego Chevroleta. Co istotne, półtorej roku wcześniej wyszedł z więzienia, gdzie siedział za brutalne gwałty. W trakcie prowadzonego dochodzenia, wynajął adwokata i odmówił współpracy z policją.

W 2009 r. Śledczy zdobyli nakaz i przeszukali dom, w którym mieszkał w momencie zaginięcia Hang. Nie znaleziono żadnych dowodów, a tym samym nigdy nie oskarżono go o związek ze zniknięciem dziewczyny, ale w 2016 r. Został skazany za inne przestępstwo. Złapano go w hotelu z 20- letnią kobietą – przyjaciółką jednej z jego córek. Kobieta była nafaszerowana narkotykami, niedożywiona i posiniaczona. Okazało się, że Mark przetrzymywał ją wbrew jej woli, maltretował ,gwałcił i groził pozbawieniem życia. Podczas odsiadywania wyroku, miał powiedzieć do współwięźnia- „Zabiłem już taką jedną – weszła do mojej firmy i już z niej nie wyszła”

This slideshow requires JavaScript.

Wesley Morgan
2- letni Wesley mieszkał z mamą i jej chłopakiem w Clinton w stanie Luizjana. Biologiczny tata chłopca mieszkał w tej samej miejscowości. Wesley był widziany po raz ostatni 15 maja 2001 r. O godzinie 9:45 podczas zabawy ze szczeniakami na werandzie domu.
Zgodnie z twierdzeniami matki, chłopczyk zniknął kiedy zostawiła go na chwilę samego i poszła do kuchni aby ugotować obiad. Rozległe poszukiwania terenu nie dały żadnych wskazówek, które mogły by rozwikłać zagadkę zaginięcia małego Wesleya. Użyto nawet helikopterów z kamerami termowizyjnymi. Matka chłopca była wielokrotnie przesłuchiwana w tej sprawie, ale zaprzeczała by miała cokolwiek wspólnego ze zniknięciem swojego dziecka. Zarówno ona jak i jej chłopak nie przeszli badania na wykrywaczu kłamstw. Biologiczny ojciec dziecka zdał test.
Władze uważają , że chłopiec żyje, a jego własna matka go sprzedała. W 2008 r. Kobieta została oskarżona o próbę sprzedaży swojego kolejnego, jeszcze nienarodzonego dziecka. Chciała je sprzedać bezdzietnym małżonkom za 2000 dolarów. Sprawa Wesley’a pozostaje nierozwiązana.

 

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.