Let’s travel together.

Dzieci, które nigdy nie wróciły do domu, część 20 – Louis, Keith, Kipling, Ashley

0

W sieci znajdziemy wiele spraw dotyczących osób zaginionych, które nie zyskały wielkiego rozgłosu. W serii „Dzieci, które nigdy nie wróciły do domu”, skupiamy się na takich przypadkach, ponieważ każde z tych dzieci zasługuje na pamięć. Dziś przedstawiamy historię ośmioletniego Louis’a i trójki nastolatków: Keith’a Kiplinga i Ashley

Louis Mackerley

Allentown Pensylwania – 7 czerwca 1984 r. Siedmioletni Louis wrócił do domu ze szkoły, po czym oznajmił swojej opiekunce, że wychodzi na dwór aby pobawić się z kolegami. Chłopiec był niezwykle towarzyski i przyjacielski dlatego większość wolnego czasu spędzał z dziećmi z sąsiedztwa. W stosunku do obcych był bardzo nieufny czego od małego dziecka uczyli go rodzice.

Tego popołudnia chłopiec spędził większość czasu w lokalnym sklepie z hot dogami. Zwierzył się właścicielowi, że potrzebuje kryjówki, ponieważ ściga go grupa nastoletnich chłopców. Wyszedł dopiero po upływie 45 minut i skierował się w kierunku Gordon Street. Planował najpewniej odwiedzić starszą panią, którą bardzo lubił i traktował jak babcię.

Kiedy tego wieczoru Louis nie wrócił do domu zawiadomiono policję. Pierwszymi przesłuchiwanymi byli nastolatkowie przed którymi uciekał. Przyznali, że chcieli go tylko nastraszyć. Nie uważa się, że byli oni zamieszani w jego zniknięcie. Rozległe poszukiwania w okolicy nie wykazały żadnych wskazówek na temat jego miejsca pobytu. Chłopiec szczególnie lubił bawić się w pobliżu wody, dlatego też akcja poszukiwawcza skupiła się głównie przy pobliskiej rzece jednak i tam nie natrafiono na żaden ślad.

W toku śledztwa rodzice zaginionego chłopca, którzy mieli jeszcze trójkę innych dzieci, zostali poddani badaniu na wykrywaczu kłamstw po czym oczyszczono ich z podejrzeń. Zeznali oni natomiast, że w styczniu 1984 r. Louis opowiedział im, szkolnej pielęgniarce i psychologowi, że był molestowany przez parę o imionach Frank i Elizabeth. Jego relacje o domniemanym incydencie różniły się od siebie. Raz mówił, że zdarzenie miało miejsce przy torach kolejowych, drugi raz, że Frank i Elizabeth zawieźli go do mieszkania gdzie został zmuszony do przeróżnych czynności seksualnych, a po wszystkim odwieźli go w okolicę domu. Szkolny psycholog orzekł, że zdarzenie mogło mieć miejsce więcej niż raz, stąd dwie zupełnie inne historie.

Śledztwo w tej sprawie utknęło w martwym punkcie ponieważ chłopiec nie znał nazwisk, ani nie pamiętał adresu. Frank i Elizabeth nigdy nie zostali zidentyfikowani. Nie wiadomo, czy incydent ( jeśli faktycznie miał miejsce) miał związek z zaginięciem chłopca,które nastąpiło sześć miesięcy później.

W 1988 r. David Riggs – prywatny detektyw bez licencji, który założył organizację zajmującą się poszukiwaniem Louisa i innych zaginionych dzieci, został aresztowany. Mężczyzna zaczepiał chłopców i kazał im pozować do zdjęć w bieliźnie. Miał za sobą także próby uprowadzenia nieletnich i jeden gwałt. Dopatrywano się związku z zaginięciem Louis’a jednak nie znaleziono na to żadnych dowodów. Riggs został ostatecznie wykluczony jako podejrzany. Sprawa chłopca pozostaje nierozwiązana.

This slideshow requires JavaScript.

Keith Fleming i Kipling Hess

Cocoa Beach Floryda – 28 kwietnia 1977 r. 13- letni Keith został odebrany przez rodziców ze szkoły i zawieziony do domu swojej dziewczyny. Chłopiec obiecał, że wróci do domu na kolację. Około godziny 18:00 para nastolatków wsiadła na rower dziewczyny i udali się do drogi głównej, skąd Keith miał złapać stopa do domu. W tamtym czasie wśród mieszkańców Cocoa Beach była to powszechna praktyka. Blond włosy chłopiec o brązowych oczach i pełnych ustach, ubrany był w t-shirt, dżinsy i sandały. Na szyi nosił złoty łańcuszek z włoskim rogiem. 

Kiedy mama dziewczyny, dowiedziała się, że Keith zamierza wrócić do domu autostopem, wsiadła w samochód i udała się w miejsce, w którym nastolatkowie się rozstali. Planowała odwieźć chłopca, ale zanim dotarła na miejsce już go nie było. Keith nie wrócił do domu i nigdy więcej go nie widziano.

Głównym podejrzanym w sprawie jego zaginięcia, był John McRae, który w latach 50- tych w wieku zaledwie 16- lat zamordował i rozczłonkował 8- letniego chłopca. Po odbyciu 20- letniego wyroku przeniósł się na Florydę, gdzie w  latach 1976–1980 pracował jako strażnik w poprawczaku. 

W 1979 r. Zaginął 12- letni Kipling Hess, który wyszedł rankiem do szkoły, nie dotarł na zajęcia i przepadł tak jak Keith. Jego zaginięcie również łączone jest z McRae. Kipling jak i Keith większość wolnego czasu spędzali na plaży, gdzie surfowali. Oglądanie młodych surferów było ulubionym zajęciem McRae. Co istotne w 1987 r. Mężczyzna został skazany za zabójstwo 14- letniego chłopca i mimo, że w wyniku apelacji, wyrok unieważniono został ponownie osądzony w maju 2005 r. I skazany na dożywocie bez możliwości zwolnienia warunkowego. Zmarł w wieku 70 lat z powodu krwawienia z przewodu pokarmowego. Pomimo, że nigdy nie przyznał się do związku ze sprawą zaginionych chłopców, śledczy wierzą, że popełnił znacznie więcej morderstw, niż te za które został skazany. Jego żona oświadczyła, że wyznał jej, że zamordował Keith’a i Kipling’a. 

This slideshow requires JavaScript.

Ashley Martinez

15- letnia Ashley z Missouri cierpiała na chorobę afektywną dwubiegunową i często pomijała dawki zleconych na stałe leków. Wtedy zachowywała się impulsywnie i stanowiła zagrożenie dla siebie jak i innych. Dodatkowo chorowała na astmę i zawsze nosiła przy sobie inhalator, który ratował jej życie w razie ataku. W dniu zaginięcia wszystkie leki zostały w jej pokoju. Pozostawiła także wszystkie swoje rzeczy osobiste i trzy ukochane koty.

Ashley po raz ostatni widziano 6 lipca 2004 r. O godzinie 12:00, kiedy wraz z bratem została podrzucona przez mamę na basen. Kiedy matka zjawiła się pod basenem popołudniu, czekał na nią tylko syn. Ashley zniknęła. Późniejsze śledztwo w jej sprawie wykazało, że planowała uciec do Kalifornii, wraz z sąsiadem. 32- letni Christopher był akurat na zwolnieniu warunkowym, ponieważ został skazany za napaść. Jego wcześniejsze przewinienia obejmowały posiadanie narkotyków i nielegalne posiadanie broni.

Mężczyzna został zatrzymany 11 dni później w stanie Waszyngton, gdzie złapano go na kradzieży torebek. Podał jednak fałszywe dane, w wyniku czego tamtejsi policjanci nie mieli pojęcia, że jest poszukiwany w Missouri, więc został zwolniony. Jego prawdziwa tożsamość i zarzuty przeciwko niemu, wyszły na jaw dopiero 2 miesiące później. Christopher został zatrzymany w mieszkaniu kuzyna, gdzie nie znaleziono najmniejszego śladu Ashley, ani skradzionego samochodu, którym rzekomo miała podróżować. Christopher odmówił udzielenia jakichkolwiek informacji o miejscu pobytu nastolatki. Jej sprawa pozostaje nierozwiązana i nadal zaklasyfikowana jest jako ucieczka.

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.