Let’s travel together.

Dzieci które nigdy nie wróciły do domu, część 1- Lynette i Melinda

0

W sieci znajdziemy wiele spraw dotyczących osób zaginionych, które nie zyskały wielkiej uwagi. W serii „Dzieci, które nigdy nie wróciły do domu”, skupimy uwagę na takich sprawach. Dziś przedstawiamy historię dwóch nastoletnich dziewcząt-  Lynette i Melindy

LYNETTE

Lynette Culver była 12- letnią dziewczynką, która zniknęła w 1975 roku. Uważa się, że padła ofiarą Ted’a Bundy’ego lub innego seryjnego mordercy.

Lynette była najmłodsza z trojga rodzeństwa. Urodziła się w Waszyngtonie, a w 1967 r. Wraz z rodziną przeprowadziła się do Idaho. W 1975 r. Lynette uczęszczała do siódmej klasy, była dobrą uczennicą i nie sprawiała większych problemów wychowawczych. Może poza wagarowaniem, co zdarzało jej się dosyć często. 6 maja w godzinach południowych, dziewczynka ubrana w niebieskie dżinsy, czerwoną koszulę w kratę i bordową kurtkę z futerkowym kołnierzem, opuściła szkołę. Przyjaciołom z klasy oznajmiła, że idzie na lunch i niedługo wróci, jednak na zajęciach już się nie zjawiła. Później tego popołudnia widziano ją jak wsiadała do autobusu co było ostatnią potwierdzoną obserwacją.

Kiedy tego samego dnia wieczorem, rodzice zgłosili zaginięcie swoje córki, śledczy początkowo założyli, że Lynette uciekła. Dopiero z upływem czasu, kiedy nie odnotowano ani jednej obserwacji zaginionej, stało się jasne, że dwunastolatkę musiało spotkać coś strasznego.

Seryjny zabójca, Theodore Robert Bundy, na krótko przed swoją egzekucją w 1989 r. Przyznał się do morderstwa Lynette. Twierdził, że uprowadził dziewczynkę, zabrał do motelu w którym ją zgwałcił, następnie utopił w wannie, a jej ciało porzucił w rzece. Nie wiadomo czy Bundy mówił prawdę, ale jedno jest pewne. Lynette zaginęła na 3 miesiące przed jego aresztowaniem. Zamknięcie Bundy’ego w celi nie przerwało fali zaginięć dziewcząt z Pocatello. W lipcu 1978 r. Zniknęły 12-letnia Tina Anderson i 15-letnia Patricia Campbell. Ich ciała znaleziono w sąsiednim hrabstwie Oneida, w październiku 1981 r. W czerwcu 1981 r. Zaginęła 14- letnia Linda Smith. jej ciało odnaleziono rok później w maju. W czerwcu 1983 r. Zaginęła 14- letnia Cindy Bringhurst. Ta dziewczynka także została zamordowana, a jej zwłoki zlokalizowano 3 miesiące później. Pod koniec 1986 r. Grupa myśliwych natknęła się na ludzką czaszkę. Badanie wykazało, że ofiara zmarła z powodu wielokrotnego uderzenia tępym narzędziem. Wstępne raporty wskazują, że miała ona od 12 do 16 lat i była biała.

Wszystkie te sprawy pozostają nierozwiązane i są ze sobą powiązane. Sześć dziewcząt w podobnej grupie wiekowej, ginie na przestrzeni ośmiu lat w stosunkowo niewielkim mieście. Policja ma nadzieję, że dzięki nowym technologiom  kryminalistycznym będą w stanie rozwiązać morderstwa i znaleźć ciało Lynette. Oneida Jane Doe nadal pozostaje niezidentyfikowana, a Lynette wciąż figuruje na liście osób zaginionych.

This slideshow requires JavaScript.

MELINDA

Melinda Creech była zaledwie trzynastoletnią dziewczynką z Anderson (Indiana), kiedy w raz z innym nastolatkiem została aresztowana za próbę kradzieży motocykla. W konsekwencji tego czynu, 4 września 1979 r. Melinda została umieszczona w zakładzie poprawczym dla dziewcząt. Dwa miesiące później w poprawczaku zjawił się detektyw, który chciał przesłuchać dziewczynę w związku z inną kradzieżą. Melindy jednak nie było w ośrodku i nie jest jasne kiedy i jak opuściła placówkę. Wiadomo tylko tyle, że od tamtej chwili nikt jej nie widział.

W 1994 r. Matka Melindy, Shirley oznajmiła pozostałej czwórce swoich dzieci, że ciało znalezione w New Jersey zostało zidentyfikowane jako Melinda. Rodzeństwo uwierzyło, choć nie ukrywało zdumienia, że nie wyprawiono pogrzebu. Dopiero w 2003 r. Kiedy matka zmarła, cała czwórka postanowiła przeszukać jej rzeczy osobiste. Wśród dokumentów odnaleziono wiele listów z policji w New Jersey dotyczących Jane Doe. Z listów jasno wynikało, że na podstawie dokumentacji dentystycznej Jane Doe została wykluczona jako Melinda Creech. Po tym odkryciu, rodzeństwo natychmiastowo skontaktowało się z władzami, a w 2004 r. Sprawa Melindy została ponownie otwarta. Policja przesłuchała przyjaciół zaginionej w tym chłopca z którym próbowała ukraść motocykl. Twierdził, że nie widział jej ani z nią nie rozmawiał odkąd zostali aresztowani. Dlaczego matka okłamała swoje dzieci? Czy mogła wiedzieć coś o zaginięciu swojej córki i zabrała swoją tajemnicę do grobu?

 

This slideshow requires JavaScript.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.