Let’s travel together.

Dzieci, które nie wróciły do domu, część 62- Daniel, Lisa, Myron, Jasmine

0

Daniela kamery zarejestrowały w sklepie spożywczym, Lisa jeździła na rowerze, Myron szedł do dziadków, a Jasmine była z mamą. Czwórkę tych obcych sobie dzieci, łączy jeden mianownik – Wszystkie zniknęły bez śladu

 

Daniel Entwistle

Siedmioletni Daniel zniknął z okolic swojego domu przy Copperfield Ave, Great Yarmouth w sobotę 3 maja 2003 roku – weekend majowy. Jego rodzice zaniepokoili się kiedy nie zjawił się w domu na kolacji, co było niezwykłe i z pomocą sąsiadów rozpoczęli poszukiwania. W sprawę, wkrótce zaangażowała się policja. Świadkowie donieśli, że widzieli go bawiącego się z innymi chłopcami w pobliżu nabrzeża Trinity, co miało miejsce o 15:30. Natomiast o godzinie 17:05, kamery uchwyciły Daniela w sklepie spożywczym, znajdującym się w pobliżu jego domu. To był ostatni znany ślad chłopca. W momencie zaginięcia, siedmiolatek ubrany był w niebieską koszulkę z logiem Adidas, na klatce piersiowej, niebieskie spodnie dresowe i szare adidasy.

Następnego dnia rano, czerwony BMX Daniela, znaleziono w pobliżu rzeki Trinity, dlatego też zespoły płetwonurków, dogłębnie ją przeszukały z użyciem sonaru. Chociaż lokalizacja roweru, mogła wskazywać na to, że chłopczyk wpadł do rzeki, jego ciała nigdy nie znaleziono.

Od czasu zaginięcia Daniela funkcjonariusze przeprowadzili ponad 2500 przesłuchań i sprawdzili ponad 530 wskazówek. Mimo tego do dnia dzisiejszego, Daniel pozostaje osobą zaginioną.

This slideshow requires JavaScript.

Lisa Dickinson

Walnut Creek, Kalifornia– 9- letnią Lisę, widziano ostatni raz 5 września 1976 r. Była godzina 19:00, kiedy ubrana w żółtą koszulkę ze Snoopy’m i napisem „Happiness”, niebieskie spodenki i białe skórzane sandały z trzema paskami, jeździła na rowerze. Miała wrócić do domu na 20:00, ale tego nie zrobiła. O godzinie 21:00 jej rodzice zawiadomili policję. 3 godziny później, w miejskim parku, w zagajniku drzew orzechowych, znaleziono rower Lisy. Świadkowie potwierdzili, że widzieli ją przy wejściu do parku. Kilku z nich doniosło także, że około godziny 19:30, w odległości dwóch przecznic od parku, widzieli mężczyznę na motorze, a z nim na oko 8-9 letnią dziewczynkę. Mężczyzny nigdy nie udało się zidentyfikować.

Podejrzewano, że w sprawę zaginięcia dziewczynki, zaangażowany był Louis Richard Fresquez, który na kilka dni przed zaginięciem Lisy, dopuścił się kilku gwałtów, które miały miejsce w bliskiej okolicy jej domu. Nigdy nie udało się go jednak powiązać ze sprawą Lisy.

This slideshow requires JavaScript.

Myron Traylor
Phoenix, Arizona- 27 lipca 1988 r. 13- letni Myron wraz ze swoją mamą szedł w odwiedziny do dziadków. W pewnym momencie chłopiec wszedł do sklepu spożywczego by kupić napój: „Mamo nie czekaj. Dogonię cię”– Powiedział i były to ostatnie słowa, które kobieta usłyszała od niego. Ostatni raz widziano go o 18:00 jak wychodził ze sklepu z butelką wody gazowanej i workiem na bieliznę, którą chciał uprać u dziadków.
Myron w chwili zniknięcia nie był związany z gangami narkotykowymi, jak większość jego rówieśników. Był grzecznym chłopcem, lubił czytać i rysować, a także regularnie uczęszczał w nabożeństwach. Był także członkiem chóru kościelnego.
Jedynym podejrzanym w sprawie Myrona, był obecny partner jego matki, który był jednym z czterech świadków, którzy widzieli chłopca wychodzącego ze sklepu. Mężczyzna zażywał narkotyki, a w 2009 r.
Dźgnął nożem swoją dziewczynę i jej matkę. Jego dziewczyna zmarła, a on został skazany na czterdzieści dwa lata więzienia. Odmówił udzielenia wywiadu w sprawie Myrona. W 1991 roku śledczy otrzymali anonimowy list, z którego wynikało, że chłopiec został pochowany na prywatnej posesji. Przeszukanie tego adresu, nie dało żadnych dowodów dotyczących jego sprawy.

This slideshow requires JavaScript.

Jasmine Collins

Akron w stanie Ohio- 8 sierpnia 1991 r. Około 19:30 7- miesięczna Jasmine i jej mama Melissa wyszły z domu do sklepu spożywczego, oddalonego o 15 minut drogi spacerem. Żadnej z nich już nigdy nie widziano. 17- latka miała bardzo dobry kontakt ze swoją rodziną i codziennie rozmawiała ze swoją mamą przez telefon, dlatego nagły brak tego kontaktu był niezwykły.

W mieszkaniu Melissy nie znaleziono żadnych oznak wskazujących na to, że dziewczyna planowała wraz z córką wyjechać. W sypialni na suszarce wisiało pranie, lodówka była pełna, pampersy i butelki Jasmine leżały w jej pokoju.

Jedynym podejrzanym w sprawie zaginięcia matki i córki, był sąsiad, Raymond „Sweet Pea” Smith Jr. Melissa żaliła się kiedyś swojej mamie, że się go boi, a on robi w jej kierunku nieprzyzwoite gesty. Mężczyzna był znany z zażywania narkotyków, był chory psychicznie i odbywał wyroki za napaści seksualne. Podobno opuścił swoje mieszkanie zaraz po Melissie, a kiedy wrócił dwa dni później, jego koszulka była poplamiona krwią. Sześć miesięcy po zniknięciu Melissy i Jasmine, Smith popełnił samobójstwo.

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.