Let’s travel together.

Dzieci, które nie istniały. Smutna historia zaginionych bliźniąt.

0
Allegheny, Pensylwania. Latem 2016 r. czworo dzieci zostało usuniętych spod opieki ich matki Patricii Fowler przez służby ds. ochrony dzieci. Niedługo później odkryto, że Patricia miała jeszcze dwoje dzieci, bliźniaki, których pracownicy socjalni nie zastali w domu i o których istnieniu wcześniej nie wiedzieli. Sytuacja stała się jeszcze ciekawsza, gdy podczas swojego dochodzenia zdali sobie sprawę, że nikt nie widział bliźniaków o imionach Ivon i Inisha od 2006 roku.

Dzieci, które nie istniały

Bliźnięta Ivon (chłopiec) i Inisha (dziewczynka) Fowler urodziły się 23 października 1998 roku. Niestety nie wiadomo o nich zbyt dużo. O ich istnieniu informuje jedynie kilka dokumentów i jedno czarno-białe zdjęcie zrobione przez ich babcię, gdy były niemowlętami. Poza tym, wygląda na to, że ta dwójka nigdy nie istniała.

Szpital

Wiemy natomiast, że w listopadzie 2000 roku, kiedy bliźniaki miały dwa lata, Ivon i jego starszy brat Datwon kąpali się razem. Kiedy ich matka, Patricia, poszła odebrać telefon, Datwon przypadkowo włączył gorącą wodę, która poważnie poparzyła Ivona. Tak przynajmniej twierdzi Patricia. Ivon doznał ciężkich oparzeń obejmujących 46% ciała i spędził miesiąc w szpitalu. Po opuszczeniu szpitala, zarówno on, jak i jego siostra zostali zabrani spod opieki Patricii na około dwa dni, po czym znowu wrócili do domu. Od tamtej pory nikt spoza rodziny nie widział bliźniaków. Nigdy nie zapisano ich do żadnej szkoły, nie istniały żadne inne zdjęcia, które potwierdzałyby ich istnienie.

Ojciec

Ojciec dzieci większość dorosłego życia spędził w więzieniu. Dwukrotnie otrzymywał pytania od służb socjalnych na temat losu jego dzieci, jednak on przebywał w zakładzie karnym i nie miał żadnych informacji na ich temat. Ojciec zaginionych bliźniąt utrzymuje, że nie ma pojęcia co się z nimi stało oraz, że ostatni raz je widział kiedy miały niecałe 2 lata.

Odkrycie

Ich zniknięcie zostało odkryte, gdy departament ds. dzieci i rodzin hrabstwa Allegheny został wezwany do usunięcia dzieci spod opieki Patricii. Wkrótce wyszło na jaw, że Ivona i Inishy, ​​którzy mieli wtedy 17 lat, nigdzie nie było. Ich rodzeństwo potwierdziło, że tej dwójki nie widzieli od około 11 września 2006 r. Właściciele, którzy wynajmowali Patricii mieszkanie/dom w latach 2006-2015, są pewni, że w tym czasie Ivon i Inisha nie mieszkały z matką. Pierwszą rzeczą, jaką zrobiły władze, było przesłuchanie Patricii.

This slideshow requires JavaScript.

Opowieści matki

Patricia nie współpracowała z władzami, opowiadała wiele różnych historii dotyczących miejsca pobytu jej dzieci. Od wysłania ich do tajemniczej ciotki mieszkającej w innym stanie, po stwierdzenie, że sprzedała bliźniaki człowiekowi w barze za 2000 USD. Jednak gdy policja poinformowała kobietę, że sprzedaż dzieci jest przestępstwem, wycofała swoje zeznania i powiedziała, że nigdy nie sprzedała swoich dzieci. W końcu stwierdziła, że ​​przyjaciółka rodziny o imieniu „Sheryl Willis” przejęła opiekę nad bliźniakami, gdy mieli 13 lat. Zdaniem kobiety, dzieci nadal mieszkają z Sheryl, gdzieś w stanie Georgia.

Opowieści brata

Ich brat Datwon twierdził nawet, że jest w kontakcie ze swoim bratem poprzez media społecznościowe i rzekomo Ivon powiedział mu, że skontaktował się z władzami. Policja, faktycznie otrzymała telefon od kogoś, kto twierdzi, że ma na imię Ivon i dzwoni z Georgii. Podczas połączenia chłopiec miał potwierdzić, że on i jego siostra żyją i mają się dobrze. Wkrótce jednak okazało się, że tym który dzwonił podając się za Ivona był sam Datwon, który twierdził, że wykonał telefon na polecenie matki.

Pytania bez odpowiedzi

Datwon wielokrotnie kłamał podczas dochodzenia, nie wiadomo więc które z jego zeznań są prawdziwe. Mężczyzna powiedział, że kiedy ostatni raz widział Ivona, jego brat był chory a pewnego ranka się obudził i Ivona nie było. Potem to samo stało się z Inishą.

Nie zostało nigdzie wyjaśnione czy Sheryl Willis kiedykolwiek istniała. Jeśli jest prawdziwą osobą i naprawdę wzięła pod opiekę bliźniaki, to dlaczego nie poinformowała o tym policji?

Skazanie

W sierpniu 2016 r. Patricia została oskarżona o spowodowanie zagrożenia dla zdrowia jej dzieci, utrudnianie dochodzenia i ukrywanie miejsca pobytu dzieci. Jej syn, Dawton Fowler, który miał wtedy 18 lat, przyznał się do napisania wiadomości na Facebooku i wykonania telefonu na policję. W rezultacie został oskarżony o utrudnianie śledztwa w sprawie o nadużycia wobec dzieci, spisek oraz inne powiązane zarzuty.

W maju 2017 r. sędzia odrzucił większość zarzutów przeciwko Patricii. 
Ostatecznie, Patricia została skazana na cztery lata probacji (inaczej wolność kontrolowana, czyli system pozwalający na odbywanie kary poza więzieniem) i została zobowiązana do zapłaty 57 000 $ tytułem zwrotu za pobrane świadczenia na dzieci, które kobieta otrzymywała, ​​podczas gdy te nie były pod jej opieką. W ramach porozumienia zarzuty przeciwko Datwonowi zostały oddalone.

Co dalej?

Patricia i Datwon nadal twierdzą, że bliźniaki żyją i mają się dobrze. Babcia bliźniaków oraz ich ciotka proszą każdego, kto ma jakieś informacje na ich temat, aby się zgłosił na policję. Podczas gdy każda z nich ma własne teorie na temat tego, co się stało, obie bardzo kochają bliźniaki i do dnia dzisiejszego szukają prawdy.

 

Autor: Kasia Magierska
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.