Let’s travel together.

Doręczycielka pizzy zniknęła w drodze do klienta. Zagadkowe zaginięcie 18-letniej Sherry.

0

W 1982 roku, 18-letnia Sherry Melissa Eyerly pracowała w niepełnym wymiarze godzin jako dostawca pizzy dla Domino’s Pizza w Salem w stanie Oregon. Dziewczyna właśnie ukończyła szkołę średnią w Sprague i zamieszkała ze swoim kuzynem w mieszkaniu na południu Salem. 4 lipca 1982 roku, Sherry została niespodziewanie wezwana do pracy w zastępstwie za swoją koleżankę. Tego dnia, ani nigdy później dziewczyna nie wróciła do domu, a ślad po niej zaginął.

Tego dnia, Sherry wyjechała z pizzerii o 21:30, aby dostarczyć pizzę pod adres przy Riverhaven Drive, niedaleko Brown Island Road, w odległej części miasta Salem. Jak się później okazało, adres na jaki miała się udać w rzeczywistości nie istniał, a ona sama zaginęła w tajemniczych okolicznościach.

Samochód

Tego samego dnia, o godzinie 22:00 przy Riverhaven Drive znaleziono służbowy samochód Eyerly, Ford Pinto. Drzwi pojazdu były otwarte, a hamulec ręczny zaciągnięty. Na ziemi obok samochodu leżały trzy pudełka z pizzą i firmowa czapeczka z daszkiem należąca do dziewczyny. Na miejscu zdarzenia znaleziono ślady opon i jeden odcisk buta, jednak nigdzie nie było widać śladów walki.

Okup

Policja szybko ustaliła, że ​​adres, pod który Sherry miała się udać był fikcyjny, a osoba, która składała zamówienie podała fałszywe nazwisko. Zamówienie zostało wykonane z hotelu w Salem. Bliscy Sherry i policja przeszukiwali okolice miejsca jej prawdopodobnego uprowadzenia, jednak po młodej kobiecie nie znaleziono żadnego śladu. W sprawie pojawiło się kilku świadków, którzy widzieli podejrzany samochód zaparkowany na poboczu drogi niedługo przed tym, jak Sherry zniknęła.

Dzień po zniknięciu Eyerly ktoś zadzwonił do Domino’s Pizza, żądając okupu za bezpieczny powrót ich pracownicy. Rzekomy porywacz miał zadzwonić jeszcze raz, aby ustalić szczegóły dotyczące przekazania okupu, jednak osoba ta już nigdy się nie odezwała.

Podejrzany

Pierwszym podejrzanym w sprawie zaginięcia Sherry był Darrell J. Wilson. Miesiąc po zaginięciu dziewczyny mężczyzna został przesłuchany przez policję, a kilka godzin później popełnił samobójstwo. Na początku zaprzeczał znajomości z Eyerly, ale później zmienił zeznania i stwierdził, że ją znał. Wilson jeździł wtedy jasnozieloną furgonetką, podobną do pojazdu, który widziano w pobliżu miejsca porwania Sherry na krótko przed jej zniknięciem.

Niedługo po zaginięciu Sherry Wilson pomalował ciężarówkę na brązowo. W dniu zaginięcia dziewczyny, Wilson biwakował nad jeziorem Elkhorn Lake, trzydzieści cztery mile na wschód od Salem. Policji udało się jednak ustalić, że mężczyzny nie było na kempingu między godziną 18:30 (4 lipca) a 3:30 rano (5 lipca). Władze przeszukały jego pojazd pod kątem dowodów łączących go ze sprawą Eyerly, ale niczego nie znaleziono. Ostatecznie policja przestała go traktować jako podejrzanego w sprawie.

Nowe tropy

W grudniu 2007 roku władze ogłosiły, że William Scott Smith przyznał się do porwania i zamordowania Sherry. Mężczyzna odsiaduje już karę podwójnego dożywocia za uprowadzenie, gwałt i uduszenie dwóch kobiet z Salem.

Smith powiedział, że on i jego wspólnik, Roger Noseff, planowali uprowadzić inną pracownicę Domino’s Pizza i zażądać za nią okupu, ale kobieta ta nie pracowała tego dnia i pomyłkowo porwali Eyerly. Ostatecznie gdy zdali sobie sprawę z pomyłki rzekomo udusili dziewczynę i pozbyli się ciała. Smith powiedział, że to Noseff zadzwonił do pizzerii z żądaniem okupu. Tak się jednak złożyło, że policja nie mogła przesłuchać wspólnika Smitha, ponieważ Noseff zmarł na raka w 2003 roku.

Brak ciała

William Smith zeznał, że wrzucił ciało Sherry do rzeki Pudding, w której umieścił również szczątki swoich pozostałych dwóch ofiar. Przeszukania tego obszaru nie przyniosły żadnych efektów, być może dlatego, że rzeka Pudding wylewała wiele razy od 1982 roku, w wyniku czego wszelkie dowody mogły zostać utracone. Policja nie znalazła żadnych dowodów na poparcie słów Smitha, w związku z czym sprawa zaginięcia Sherry pozostaje nierozwiązana.

Ciało Sherry Eyerly nigdy nie zostało zlokalizowane i nadal uznawana jest za osobę zaginioną.

This slideshow requires JavaScript.

Autor, KaMa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.