Let’s travel together.

Czy zdjęcie znalezione przy zmarłej jest kluczem do rozwiązania zagadki jej śmierci?

1

W marcu 1976 roku znaleziono martwą, półnagą nastolatkę w płytkiej wodzie w Nashville w stanie Tennessee. Dziwna wskazówka na zdjęciu w jej kieszeni prowadzi do zagadkowej historii. 44 lata później, Sherry Doe nadal nie ma tożsamości ani sprawiedliwości.

Zwłoki

24 marca 1976 roku rybak odkrył półnagie ciało nastoletniej dziewczyny leżącej twarzą w dół w płytkiej rzece Harpeth, około 200 metrów od mostu przy McCrory Lane w Nashville w stanie Tennessee. Znaleziono ją w białym staniku i niebieskich dżinsach, w których kieszeni znajdowało się zdjęcie w kieszeni małego blond chłopca. Na odwrocie zdjęcia widniał tajemniczy napis „Little Charley” (Mały Charley) oraz numer telefonu.

Sekcja zwłok

Sekcja zwłok wykazała, że ​​dziewczyna była martwa nie dłużej niż 24 godziny (około 18-20 godzin), a przyczyna śmierci nie została określona. Na jej nogach i piersiach znaleziono siniaki, zauważono również, że odbyła stosunek płciowy na kilka dni przed śmiercią, ale nie ustalono, czy padła ofiarą gwałtu. Jednak biorąc pod uwagę brak górnej części garderoby oraz fakt, że jej spodnie były odpięte, a także siniaki, detektywi podejrzewali, że do zbrodni doszło na tle seksualnym. Warto również wspomnieć, że część rzeki Harpeth, w której została znaleziona, ma głębokość zazwyczaj niższą niż dwie stopy wody, chyba że występują ulewne deszcze.

Informacje

Dziewczyna była rdzenną Amerykanką, Latynoską, w wieku 14-17 lat, miała 5’2 ” wzrostu i ważyła około 120-130 funtów. Miała ciemnobrązowe włosy, brązowe oczy i kilka znaków szczególnych, w tym pieprzyk w pobliżu lewego oka, dwie blizny chirurgiczne na brzuchu i starsze blizny, prawdopodobnie po oparzeniach papierosem, na obu ramionach. Dziewczyna miała bransoletkę ze skóry i naszyjnik z koralikami i białą gołębicą. Jakieś trzy mile w górę rzeki od miejsca, w którym znaleziono jej ciało, na drzewie znaleziono niebieską bluzkę w białe kropki, która jak się podejrzewa należała do dziewczyny.

Mały i Duży Charley

Kilka dni po znalezieniu ciała, śledczy zadzwonili pod numer telefonu zapisany z tyłu zdjęcia. Telefon odebrał mężczyzna o imieniu Charles „Little Charley” Moore, 24-latek ze wschodniego Nashville. Charley mieszkał z ojcem znanym w okolicy jako „Big Charley”. Charles powiedział detektywom, że 15 marca 1967 roku (dziewięć dni przed znalezieniem ciała dziewczyny), on i jego szwagier Milton Collins jechali ciężarówką Miltona drogą międzystanową nr 24 w pobliżu Nashville, kiedy przy drodze zauważyli dwie młode autostopowiczki.

Sherry

Po przyjściu na komisariat zidentyfikowali zmarłą dziewczynę (o której mówili, że nazywała się „Sherry” lub „Cheryl”) jako jedną z dwóch autostopowiczek. Drugą opisali jako smukłą, blondwłosą dziewczynę z okularami w drucianych oprawkach. Mężczyźni zeznali, że dziewczyny powiedziały im, że uciekły ze szpitala psychiatrycznego w Saint Paul, w Minnesocie i jechały do Haines City na Florydzie (około 700 mil na południowy wschód od Nashville), aby spotkać męża blondynki. Powiedzieli, że „Sherry” była leczona z powodu alkoholizmu, podczas gdy jej przyjaciółka miała myśli samobójcze, a na jej nadgarstkach widoczne były blizny po okaleczeniach.

Ostatni raz

Charles powiedział, że wysadzili dziewczyny w pobliżu zjazdu około 85 mil na południowy wschód od Nashville i widzieli, jak wsiadają do innego pojazdu kierującego się na południe, i to był ostatni raz, kiedy widzieli którąś z nich. Mężczyzna wyjaśnił, że napisał swój numer telefonu na odwrocie zdjęcia, które rzekomo miało przedstawiać syna blondynki, a zrobił to ponieważ chciał, aby dziewczyny miały jego numer na wypadek, gdyby kiedykolwiek jeszcze pojawiły się w okolicy.

Co dalej?

 

Dziewięć dni później ciało ciemnowłosej dziewczyny znaleziono 90 mil w kierunku przeciwnym do tego, w którym obaj mężczyźni rzekomo widzieli młode kobiety po raz ostatni. Pomimo informacji dostarczonych przez Charlesa Moore’a i Miltona Collinsa, policja nigdy nie zlokalizowała blondyna ze zdjęcia, a sprawdzenie dokumentacji szpitalnej w Saint Paul nie przyniosło żadnych wyników dotyczących uciekinierów lub zaginionych pacjentów. Odciski palców i dane dentystyczne zostały później sprawdzone w krajowych bazach danych, ale to również nie przyniosło żadnych efektów.

DNA

Według Todda Matthewsa, dyrektora ds. komunikacji i zarządzania w National Missing and Unidentified Personons, kluczem do rozwiązania zagadki mogłoby być badanie DNA, ale wymagałoby to ekshumacji ciała dziewczyny. „Wszystko inne zostało zrobione – jedynym brakującym składnikiem jest DNA” – powiedział Matthews.

Jednak ekshumacja nie jest możliwa, ponieważ nagrobki na cmentarzu, na którym pochowano ciało dziewczyny, były przenoszone przez lata i nie jest dokładnie wiadomo, gdzie znajduje się jej ciało. W National Center for Missing and Exploited Children stworzono obraz przedstawiający twarz ofiary, mając nadzieję, że ktoś na jego podstawie rozpozna dziewczynę. Oprócz tego, policja udostępniła również pośmiertne zdjęcia dziewczyny, ponieważ uważają je za istotny element, który pomoże rozwiązać tą sprawę.

Bez odpowiedzi…

Osobiście uważam, że zdjęcie chłopca mogłoby pomóc w ustaleniu tożsamości zmarłej, jednak takowe nie zostało nigdy opublikowane.

Ktoś przecież musi wiedzieć, kim jest „Sherry” /„Cheryl”. Ktoś na pewno wie co się z nią stało. Kim była towarzyszka zmarłej? Czy uda się kiedyś rozwikłać sprawę jej śmierci?

This slideshow requires JavaScript.

Autor: KaMa.

1 komentarz
  1. Boli głowa mówi

    To zmarła dziewczyna była Indianką czy Latynoską?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.