Let’s travel together.

Czy to zabójca zrobił jej tatuaż w celu oznaczenia? Arroyo Grande Jane Doe

2

5 października 1980 r. Około godziny 21:20, dwóch mężczyzn ( w tym jeden policjant), jechało polną drogą w Henderson (Nevada), kiedy w pobliżu miejscowego wysypiska śmieci, natrafili na zwłoki młodej kobiety. Już na pierwszy rzut oka było wiadomo, że padła ona ofiarą brutalnej zbrodni. Po zdjęciu fragmentów zasłony prysznicowej, którą została okryta, oczom mężczyzn ukazało się nagie, zmaltretowane ciało.

Dokładnie umyta

W Zakładzie Medycyny Sądowej ustalono, że ofiara mogła mieć od 13 do 25 lat, ale w 90% skłaniano się ku wersji, że była ona poniżej 19 roku życia. Okazało się również, że po śmierci jej ciało zostało dokładnie umyte, co uczyniono najpewniej w celu zatarcia śladów. Dostęp do bieżącej wody, sugerował, że morderstwo zostało popełnione w domu bądź np. Hostelu.

Skala obrażeń

Na ciele Arroyo Grande Jane Doe widoczne były liczne zranienia, skupione szczególnie w obrębie twarzy, głowy oraz pleców. Dziewczyna została pobita pięścią, na skutek czego straciła jeden z dolnych zębów. Doznała także silnego urazu głowy, który został spowodowany tępym narzędziem, takim jak młotek. Przyczyną śmierci były jednak obrażenia, jakie spowodował szpikulec do lodu, którym celowano w plecy, w obrębie płuc. Śmierć nastąpiła dzień przed odkryciem ciała.

Tatuaż
Jeśli chodzi o wygląd Jane Doe, miała ona naturalne, niefarbowane rudawo- brązowe włosy do ramion, a stan jej uzębienia wskazywał, że bardzo o zęby dbała. Wypełnienia i inne zabiegi dentystyczne, przemawiały za tym, że była osobą dość majętną. Nosiła kolczyki, jej paznokcie były pomalowane na srebrno, a na prawym przedramieniu widniał amatorski tatuaż „S”. Tusz był dość świeży, a tatuaż został wykonany niedbale, więc niewykluczone, do zrobił go sam morderca – Być może w celu oznaczenia ofiary.
W oczekiwaniu na imię
Śledczy dokonali wszelkich starań aby zidentyfikować ciało młodej kobiety, niestety jej odcisków palców ani zapisów dentystycznych, nie zdołano dopasować do nikogo znajdującego się w bazie zaginionych. Ostatecznie profil DNA ofiary został opracowany przez University of North Texas i wprowadzony do krajowej bazy danych. W 2003 r. Ciało Arroyo Grande Jane Doe zostało ekshumowane, a kolejny raz dokonano tego w 2009 r. Do tej pory, wykonano także kilka rekonstrukcji jej wizerunku, a mimo tego nadal pozostaje niezidentyfikowana.

 

Oficer będący poza służbą, w momencie odnalezienia jej ciała, przekazał pieniądze na pochówek i na przestrzeni tych wszystkich lat, regularnie odwiedzał grób.

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

2 Komentarze
  1. Aleksandra mówi

    Arroyo Grande Jane Doe została zidentyfikowana na początku grudnia 2021 r. jako Tammy Corrine Terrell (https://en.wikipedia.org/wiki/Murder_of_Tammy_Terrell)

    1. Dorota Biel mówi

      Dziękuję, zaktualizujemy

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.