Let’s travel together.

Czy prawdopodobnie uprowadzona dziewczynka nadal żyje?

0 3 233

Sadie Holmes nigdy nie porzuciła nadziei, że pewnego dnia zobaczy ponownie swoją siostrę  Anthonette Cayedito:  

„Jeśli kogoś kochasz, masz nadzieję na najlepsze. Nie oczekujesz najgorszego.”powiedziała.

6 kwietnia 1986 roku 9-letnia Anthonette zniknęła z domu w Nowym Meksyku, gdzie mieszkała z matką Penny i dwiema siostrami. Ojciec Anthonette, Larry, i jej matka rozstali się i mieszkali osobno. Kiedy Penny obudziła się o 7:00 rano, nie zastała swojej córki w pokoju. Kobieta założyła, że dziewczynka zapewne od samego rana, wraz z grupą dzieci z sąsiedztwa, poszukuje psa, który zaginął dzień wcześniej. Jednak żadne z dzieci, nie widziało dziewczynki. O godzinie 8:00, kobieta zgłosiła zaginięcie córki. Penny zeznała policjantom, że po raz ostatni widziała córkę o 3:00 nad ranem. Dziewczynka spała. Ośmioletnia Saide opowiedziała funkcjonariuszom, że wczesnym rankiem słyszała dwukrotne pukanie do drzwi, jednak nie zareagowała i poszła spać dalej. Pięcioletnia Wendy była zbyt mała, i nikt jej nie przesłuchał. Czy możliwe, że Anthonette wstała i otworzyła drzwi? Według jej rodziców, zrobiłaby to tylko jeśli po drugiej stronie stała by znajoma jej osoba. 

„Anthonette nie otworzyłaby drzwi, komuś kogo nie zna. Zasady odnośnie bezpieczeństwa wpajaliśmy jej od zawsze. Była ostrożna”– mówił jej tata. 

Zaraz po zaginięciu dziecka, utworzono grupę poszukiwawczą. Policja przywoziła psy tropiące, ale nie były one  w stanie wyczuć zapachu. Sąsiedzi zeznali, iż około 3:00 nad ranem widzieli pod domem rodziny Cayedito, brązową furgonetkę. Plakaty z wizerunkiem dziewczynki, rozwieszono w całym mieście. Wyznaczono także nagrodę w wysokości 1000$, dla każdego, kto ma jakąkolwiek, informację na temat zaginionej dziewięciolatki. Nagroda wzrastała z upływem czasu. W kolejnym etapie śledztwa, wraz z obecnością psychologa, przesłuchiwano dzieci z sąsiedztwa. W ich opowieściach często przewijało się nazwisko Welsley Daniels. Kilkoro dzieci, opowiedziało niepokojące historie z udziałem tego nastolatka. Daniels został aresztowany i oskarżony o 12 przestępstw seksualnych, dokonanych na czterech chłopcach w wieku od 9 do 11 lat. Oskarżony zaprzeczył jakiemukolwiek udziałowi w zniknięciu dziewczynki, a śledczy nie mogli zdobyć żadnych dowodów, które wskazywałyby na to, że jest zamieszany w tą sprawę.

Nadeszły Święta Bożego Narodzenia- wyjątkowo trudny czas dla rodziny, bo to właśnie w Boże Narodzenie urodziła się dziewczynka. Z tej okazji na szczycie wysokiego drzewa, tata zaginionej umieścił jej fotografię. Prawie rok od daty zaginięcia, policja otrzymała telefon od dziewczyny, która przedstawiła się jako Anthonette. Powiedziała operatorowi, że jest w Albuquerque, ale zanim zdążyła podać dokładną lokalizację, w tle można było usłyszeć awanturę. Męski głos zaklął i zapytał:

Kto dał Ci pozwolenie, na korzystanie z telefonu?”– słychać byłojk jeszcze jeden głos, prawdopodobnie osoby starszej, która pytała kto był na linii. Połączenie zostało przerwane. 

Nagranie zostało odtworzone rodzicom dziewczynki. Obydwoje zgodnie potwierdzili, że jest to głos ich córki. Dało im to nadzieję, że ich zaginiona córeczka żyje, ale jest przetrzymywana wbrew własnej woli. Mimo, iż ten telefon był jak promyk nadziei, śledczy wciąż nie mieli żadnych dowodów, że dzwoniącą była Anthonette. Telefon nie zadzwonił już nigdy więcej. Mniej więcej w tym samym czasie, policja publicznie oświadczyła, że nie wyklucza członków rodziny jako podejrzanych.

„Mam przeczucie, że niektórzy członkowie rodziny mogą nie mówić nam wszystkiego, co wiedzą” – mówił detektyw Hinshaw.

Wyjaśnili także, że policja początkowo nie wiedziała, że ​​pewna liczba osób wchodziła i wychodziła z domu Cayedito w noc przed zniknięciem Anthonette. Mówiono także, że zdobyto pewne informacje, które rodzina pominęła. W kolejnych latach lokalna policja i FBI, przeanalizowali setki zgłoszonych obserwacji Anthonette złożonych w Narodowym Centrum ds. Zaginionych i Wykorzystywanych Dzieci. 

„Przychodzą co miesiąc z Florydy, Kalifornii, Nevady, Utah, Michigan, New Jersey, Pensylwanii …” – opowiadał detektyw. 

Jedno ze zgłoszeń przychodzące z Nevady, od kelnerki lokalnej restauracji wydawało się być wiarygodne. Według kobiety do lokalu, przyszła para- mężczyzna z kobietą. Towarzyszyło im dziecko, uderzająco przypominające Anthonette, ale bardzo zaniedbane. Kiedy kelnerka podeszła do stołu, by przyjąć zamówienie, dziewczynka celowo upuściła widelec. Kiedy kelnerka nachyliła się by sięgnąć po sztuciec, dziewczynka ścisnęła ją za nadgarstek. Po wyjściu tajemniczej trójki, kelnerka sprzątająca stół znalazła notatkę sporządzoną na serwetce „Pomóż mi. Wezwij policję”. Kiedy policja przybyła na miejsce, trio nie było już w pobliżu.

Dopiero w 1991 roku ujawniły się pewne przełomowe dowody, gdy siostra Anthonette, Wendy, która miała zaledwie 5 lat w chwili zniknięcia, powiedziała policji, że przypomniała sobie mężczyznę, który przyszedł tej nocy pod drzwi. Powiedziała policji, że ten mężczyzna twierdził, że jest wujkiem i nalegał, by dziewczynki otworzyły drzwi. Kiedy to zrobiły, Anthonette została złapana i wrzucona do jego pojazdu. 

Miejsce pobytu Anthonette nadal pozostaje nieznane. Podczas gdy sprawa pozostaje otwarta, policja przyznała się w 2017 roku, że nie otrzymują już, żadnych zgłoszeń o obserwacjach Anthonette. Jedyną osobą, prócz Wendy, która mogła wiedzieć co stało się z zaginioną była jej własna matka. Kobieta nie przeszła testu na wykrywaczu kłamstw. A swą tajemnice zabrała do grobu. Zmarła w 1999 roku.  

„Wyobrażam sobie, że ona żyje, gdzieś w odosobnieniu. Może ma dzieci, może na swój sposób jest szczęśliwa”- w to nadal wierzy Saide. 

 

 

Komentarze
Loading...