Let’s travel together.

Czy choroba popchnęła Ka do zamordowania córki? Historia Mirabelle, dziecka z mikrofalówki

0
Na stole, przed Sądem Najwyższym Sacramento, leżało narzędzie zbrodni: kuchenka mikrofalowa.
Przysięgli w milczeniu minęli urządzenie, w którym Ka Yang umieściła swoją małą córeczkę, w kuchni rodzinnego domu, w dzielnicy Robla, 17 marca 2011 r. Przysięgli uznali 34-latkę, winną morderstwa pierwszego stopnia oraz napaści na dziecko, powodującej poważne obrażenia ciała prowadzące do śmierci.

Ka Yang

Ka Yang cierpiała na epilepsję, podobnie jak jej siostra. Napady choroby były tak silne i niebezpieczne, że Ka musiała zawsze mieć przy sobie kogoś, kto udzieli jej pomocy w razie ataku. Sprawa była jednak, jeszcze bardziej skomplikowana, ponieważ Ka była matką czwórki dzieci, w tym najmłodszej, 2 miesięcznej Mirabelle.

Mąż Ka,  Chia Neng Lo, pracował jako kierowca ciężarówki i rzadko bywał w domu. Pomocni wtedy okazywali się członkowie rodziny, którzy doglądali kobiety pod nieobecność jej męża.

Ka pracowała w domu, na komputerze. Ze względu na swoją chorobę, była to jedyna możliwość zarobkowa kobiety.

17 marca 2011

Tym razem, z pomocą przybyła matka Ka,  Shoua Kue, oraz brat jej męża, Va Lor. Matka była z Ka w domu a Va Lor zajmował się głównie odprowadzaniem i odbieraniem dzieci ze szkoły.

Około godziny 13, Shoua wyszła na zewnątrz, aby popracować w ogródku z tyłu domu. W tym czasie, Ka była sama w domu z małą Maribelle. Va Lo opuścił dom, aby odebrać dzieci ze szkoły.

Około 14 po południu, Shoua zakończyła prace na podwórku i zbierała się do domu. Już miała zdjąć buty i wejść do środka, kiedy Ka podeszła do matki, do drzwi, trzymając Maribelle w ramionach. Ka powiedziała wtedy do matki:

„Mamo, pospiesz się, zabierz małą Pangkou (Maribelle) do szpitala. Zobacz, co się z nią stało!”

Na pomoc

Shoua zobaczyła, że ​​Ka wyglądała na zdezorientowaną, a jej włosy były rozczochrane. Na jej wargach była krew, która wypełniała usta kobiety. Tego typu widok nie zaskoczył matki Ko, sugerował on o ugryzieniu w język, następstwo ataku choroby córki. Nie potrafiła mówić wyraźnie i zmoczyła się w spodnie. Shoua wiedziała, że Ka doznała ataku. Kobieta wzięła wnuczkę na ręce i odchyliła koc. Gdy próbowała odpiąć guzik ubranka Maribelle,  zobaczyła, jak skóra dziecka pęka. Dziecko było gorące.

W między czasie Va Lor wrócił z dziećmi ze szkoły. Shoua zawołała Va i powiedziała mu, żeby wezwał karetkę. Po przybyciu na miejsce pracowników medycznych, Ka była spokojna i opanowana. Według nich, nie było widać po kobiecie, aby niedawno przeszła atak, natomiast Maribelle była martwa a jej ciało w 60 procentach pokryte było poparzeniami.

This slideshow requires JavaScript.

Przesłuchania

Tej nocy rodzina została zabrana na komisariat policji w celu przesłuchania. Sekcja zwłok wykazała, że narządy wewnętrzne dziewczynki, takie jak żołądek i jelita zostały ugotowane.

Podczas wstępnych przesłuchań, Yang powiedziała śledczym, że pracowała przy komputerze z Mirabelle na rękach. Po chwili, nie wie dokładnie kiedy, straciła przytomność i przed oczami pojawiły jej się jasne światła, jak zwykle podczas napadu epilepsji. Gdy odzyskała przytomność, leżała na ziemi z rannym dzieckiem u boku, przy grzejniku.

Kobieta próbowała doprowadzić śledczych do przekonania, że ​​rozległe oparzenia dziecka wynikają z przypadkowego kontaktu z promiennikiem ciepła.

Kiedy detektywi wskazali niespójności jej historii, Yang przyznała później, że skłamała i powiedziała, że może mieć rozdwojoną osobowość.

Po usłyszeniu wiadomości, że w kuchence mikrofalowej znaleziono smoczek Maribelle, Yang przyznała się do umieszczenia dziecka w urządzeniu i naciśnięcia przycisku Start. Dziewczynka gotowała się przez około 5 minut.

Rozprawa

Jurorzy odrzucili argumenty, jakoby kobieta zabiła swoje dziecko w wyniku ataku epilepsji, uznając Yang winną morderstwa. Zeznania składano przed sądem przed 3 tygodnie. A decyzja ławy przysięgłych, zapadła po jednym dniu narady. Ka Yang, usłyszała wyrok 26 lat więzienia.

Wcześniej prokuratorzy argumentowali, że Yang nie miała napadu w dniu, w którym zabiła córkę oraz, że wielokrotnie okłamywała śledczych odnośnie przyczyny śmierci jej dziecka. Kłamstwa Ka, trwały ich zdaniem do dnia, gdy detektywi znaleźli smoczek należący do Mirabelle w kuchence mikrofalowej.

Oskarżenie i obrona

Członkowie rodziny i obrończyni Yang, Linda Parisi, obwinili chorobę Ka za straszliwą śmierć dziecka.

„Kobieta nigdy wcześniej, nie została oskarżona o znęcanie się nad dziećmi. Nie ma też historii kryminalnej „– powiedziała Parisi.

Podczas procesu, Parisi argumentowała, że ​​Yang nieświadomie umieściła swoje dziecko w kuchence mikrofalowej. Ka była w tzw. „stanie postictal”. Stan postical, w którym się człowiek znajduje się bezpośrednio po napadzie epilepsji, może mieć wiele następstw, takich jak agresja, urojenia, paranoja czy halucynacje.

„Nie wiedziała, co robi”, powiedział Lao Paochoua Thao, rzecznik rodziny oskarżonej, opisując Yang jako „łagodną, ​​miłą kobietę”, która celowo nie skrzywdziłaby swojego dziecka.

Po zapadnięciu wyroku, decyzją sądu, trójka pozostałych dzieci Ka, trafiła pod opiekę rodziny.

 

Autor: KaPaMa
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.