Let’s travel together.

Czy brat widział śmierć starszej siostry? Zaginięcie 12-letniej Crystal.

0

12-letnia Crystal Gayle Dittmeyer była ostatnio widziana 13 czerwca 1996 roku, około godziny 17:30 w Pick Wick Apartments w Oklahoma City, Oklahoma. Kompleks apartamentów na terenie, którego mieszkała wraz z rodzeństwem, matką i ojczymem znajduje się przy zachodniej autostradzie międzystanowej nr 240. Dziewczynka była rzekomo widziana w pobliżu basenu znajdującego się na terenie kompleksu.

Ojczym

Ojczym Crystal, Benjamin Harry Crider Jr., od początku był uważany za podejrzanego w sprawie jej zniknięcia. Dzień po zniknięciu Crystal (14 czerwca 1996 roku), podczas przesłuchania władze zauważyły ​​na jego ciele liczne, podejrzane obrażenia. Na ramionach ojczyma znaleziono śladu ugryzień oraz kilka siniaków. Spytany o pochodzenie obrażeń stwierdził, że doszło do tego podczas wymiany hamulców w samochodzie należącym do jego żony i matki Crystal, Tammi Jean Crider.

Śledczy sporządzili dokumentację fotograficzną obrażeń Benjamina, a następnie zbadali pojazd Tammi. Władze stwierdziły, że w układzie hamulcowym samochodu nie ma nic, co mogłoby spowodować tego typy uszkodzenia ciała, jakie zaobserwowali u Benjamina.

Brat

Dwa tygodnie po zaginięciu Crystal, na policję zgłosił się młodszy przyrodni brat Crystal i opowiedział władzom ciekawą historię. Według chłopca, 13 czerwca (dzień zaginięcia jego siostry) usłyszał głośną kłótnię rodziców w ich sypialni. Zaciekawiony wszedł do pokoju i zobaczył Crystal leżącą nieruchomo na podłodze. Tammi wyprowadziła syna z mieszkania, a następnie zabrała go na zakupy. Kiedy wrócili, po Crystal nie było śladu. Skonfrontowana z opowieścią syna kobieta zaprzeczyła, aby coś takiego miało miejsce. Tammi nigdy nie została oskarżona w związku ze sprawą córki.

2 godziny

W chwili zaginięcia Crystal, Benjamin był zatrudniony jako pielęgniarz w Departamencie Zdrowia stanu Oklahoma. Władze uważają, że mężczyzna pozbył się jej ciała przy pomocy służbowego samochodu, którym na co dzień się poruszał. Przypuszcza się, że w czasie gdy Tammi i ich syn byli w sklepie, mężczyzna przetransportował do pojazdu ciało nastolatki w swojej torbie na ubrania, a następnie gdzieś się go pozbył.

Benjamin zeznał, że tamtego dnia (13 czerwca) opuścił swój dom około godziny 16:30, po to by odwieźć samochód do pracy. Po sprawdzeniu okazało się, że podróż z Pick Wick Apartments do Departamentu Zdrowia trwa nie więcej niż 15 minut, natomiast mężczyzna twierdził, że wrócił do domu około godziny 18:30, czyli dwie godziny później.
Ojczym Crystal nie był w stanie w logiczny sposób wyjaśnić co robił, ani określić miejsca swojego pobytu w tym dwugodzinnym okresie czasu. Od przełożonego Benjamina śledczy dowiedzieli się, że mężczyzna wyjeździł służbowym samochodem dodatkowo 100 km, z których się nie rozliczył.

Poszlaki

Tammi później powiedziała śledczym, że zauważyła, że ​​Benjamin kupił nową torbę na ubrania dzień po zniknięciu Crystal. Zeznanie to potwierdza teorię organów ścigania, o tym, że ​​Benjamin przeniósł ciało pasierbicy w swojej starej torbie, której ostatecznie się pozbył wraz z ciałem.

W służbowym pojeździe Benjamina znaleziono dowody DNA, które były zgodne z grupą krwi Crystal. Plamy krwi znajdowały się również na dywanie, nodze stołu, ręczniku, dżinsach, staniku oraz na narzucie w mieszkaniu rodziny.
Wewnątrz rezydencji odkryto również pustą butelkę nadtlenku wodoru, który mógł zostać użyty do próby usunięcia plam krwi.

Po zniknięciu Crystal, Tammi i biologiczny ojciec dziewczyny poddali się testom na wariografie. Tammi została zapytana między innymi o to:

  • czy doprowadziła do zniknięcia Crystal,
  • czy była z kimś w zmowie i działała w celu doprowadzenia do zniknięcia Crystal,
  • czy może zabrać śledczych do miejsca, w którym przebywa Crystal.

Kobieta odpowiedziała „nie” na wszystkie trzy pytania, a jej odpowiedzi sugerowały, że z dużą dozą prawdopodobieństwa Tammi kłamie. Benjamin zgodził się przystąpić do testu, ale później zmienił zdanie i nie poddał się badaniu.

Służby socjalne

Krótko po zaginięciu Crystal, Departament Usług Społecznych Oklahomy (DHS) zabrał z domu Criderów dwoje ich pozostałych dzieci, a Tammi i Benjamin ostatecznie się rozstali.

Późniejsze dochodzenie wykazało, że w latach 1984 do 1991 DHS otrzymał pięć skarg dotyczących dobrostanu Crystal.
Skargi te były składane przez opiekunów wynajmowanych przez Tammi do opieki na Crystal. Zgłaszali oni, że dziewczynka jest ofiarą przemocy oraz, że matka „zaniedbuje” Crystal. Zgłoszenia te zostały jednak odrzucone z powodu braku dowodów lub uznane za bezpodstawne.

Skazanie

W 1998 roku, Benjamin został oskarżony o morderstwo Crystal, a następnie skazany na dożywocie. Wersja wydarzeń przedstawiana przez oskarżenie podczas procesu wyglądała następująco: 13 czerwca 1996 roku Benjamin wrócił do domu z pracy i zastał Crystal biorącą prysznic w głównej łazience ich domu, co z jakiegoś powodu było dla niej zakazane. Mężczyzna zdenerwował się i doszło do kłótni, która skończyła się tragedią.

W październiku 2001 r. Sąd Apelacyjny Oklahomy uchylił wyrok skazujący Benjamina. Podczas drugiego procesu w październiku 2004 roku, Tammi zeznawała przeciwko niemu, jednak ostatecznie proces unieważniono z powodu pewnych błędów proceduralnych.

Bez ciała

We wrześniu 2005 roku, w trakcie trzeciego procesu, Benjamin przyznał się do spowodowania śmierci Crystal. Mężczyzna powiedział, że uderzył ją w przypływie emocji, a jego cios okazał się śmiertelny. Dodał również, że nie zamierzał jej zabijać, że był to wypadek. Dzięki przyznaniu się do winy, Benjamin został skazany na dziesięć lat więzienia, ale ponieważ przebywał już w więzieniu od dziewięciu lat, został zwolniony dopiero krótko po złożeniu apelacji.

Prokuratorzy stwierdzili, że są niezadowoleni z tego układu, ale zdecydowali się na niego zgodzić, ponieważ nie było wystarczających dowodów, aby skazać Benjamina za morderstwo. Kiedy śledczy zapytali Benjamina, gdzie znajduje się ciało Crystal, odpowiedział, że nie wie. Mężczyzna zmarł na atak serca w 2008 roku, w wieku 49 lat

Ciała Crystal nigdy nie odnaleziono, w związku z czym nadal uważa się ją za osobę zaginioną.

This slideshow requires JavaScript.

Autor, KaMa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.