Let’s travel together.

Człowiek z szamba

0

Rok 1977, Tofield- małe miasteczko w Kanadzie, a na jego obrzeżach opuszczona farma, która 13 kwietnia stała się miejscem makabrycznego odkrycia. Tego dnia właściciele posiadłości, zjawili się na miejscu by opróżnić szambo, ale już po otwarciu włazu do zbiornika, zauważyli coś niepokojącego.

Na powierzchni mętnej masy, zanieczyszczeń dryfował but z szarą wełnianą skarpetą. Po chwili okazało się, że jest on przytwierdzony do nogi…Państwo McLeod, przerażeni tym odkryciem, natychmiastowo zawiadomili policję. Czynności prowadzone na miejscu, ujawniły zwłoki znajdujące się na głębokości 1,8 metra. Oficerowie śledczy opisali śmierć tego człowieka, jako jedną z najbardziej sadystycznych zbrodni, z jaką kiedykolwiek mieli do czynienia. Mężczyzna, doznał niewyobrażalnych tortur z rąk swojego oprawcy.

Zgodnie z raportem autopsyjnym, przed śmiercią został związany i dotkliwie pobity. Dodatkowo, sprawca przypalał jego skórę papierosami oraz małym butanowym palnikiem. Jakby tego było mało ofiara została brutalnie okaleczona seksualnie- genitalia zostały odcięte. Mężczyzna został dwukrotnie postrzelony. W klatkę piersiową i głowę co było bezpośrednią przyczyną jego śmierci. Ofiarę owinięto w żółte prześcieradło i wrzucono do częściowo wypełnionego wodą szamba, a następnie zasypano wapnem. Ten kto dopuścił się tego brutalnego mordu, nie wiedział jednak że wapno palone w połączeniu z wodą nie przyśpieszy procesu dekompozycji zwłok, ale go spowolni. Dzięki temu biegłym, udało się ustalić, iż mężczyzna przebywał w szambie około 4 miesiące przed odnalezieniem. Był rdzennym Indianinem bądź Kaukazem w wieku od 20 do 40 lat. Miał średnią budowę ciała, ciemne włosy, był praworęczny, a jego ubiór sugerował, iż był pracownikiem budowlanym bądź rolnikiem.

Eksperci kryminalni, zrobili wszystko co mogłoby pomóc w identyfikacji mężczyzny. Szkice kompozytowe, sugerujące wygląd ofiary za życia rozpowszechniono w kilku krajach, z nadzieją że ktoś go rozpozna. Mężczyzna miał pełne uzębienie, oraz ślady wielu prac dentystycznych, w związku z czym biegli sądowi wysłali protokoły dentystyczne do ponad 800 stomatologów. Publikowano je w kanadyjskich czasopismach i biuletynach, niestety nawet to nie pomogło w ustaleniu jego tożsamości.

Mimo, iż minęły już 4 dekady, a tożsamość mężczyzny nadal pozostaje nieznana można zinterpretować inne szczegóły dotyczące tej zbrodni. Ten kto jest odpowiedzialny za morderstwo, prawdopodobnie znał obszar wokół Tofield i doskonale wiedział, że gospodarstwo jest opuszczone. Można również spekulować, że charakter zabójstwa w tym pozbawienie genitaliów, sugeruje, że ofiara dopuściła się jakiegoś haniebnego czynu na tle seksualnym. 

Człowiek z szamba spoczywa w nieoznaczonym grobie  na cmentarzu w Edmonton. Śledztwo w tej sprawie nadal trwa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.