Let’s travel together.

Co sprawiło, że filmowiec uciekł z planu zdjęciowego i zniknął bez wieści?

0

Terrence Shemel Woods Jr. urodził się 24 października 1991 roku i dorastał w Capitol Heights, w stanie Maryland, z rodzicami i trójką rodzeństwa. Po ukończeniu studiów, na Uniwersytecie w Maryland, przeprowadził się do Anglii i uczęszczał do Amerykańskiego Uniwersytetu Międzynarodowego w Londynie.

W wieku 26 lat, Terrence dużo podróżował z różnymi zespołami produkcyjnymi. Pomógł w produkcji wielu filmów dokumentalnych i programów telewizyjnych, w tym The Voice UK.

Zmiana planów

W październiku 2018 roku, Terrence udał się do Orogrande, w stanie Idaho, z londyńską firmą produkcyjną Raw TV. Kręcili tam serial telewizyjny o opuszczonej kopalni złota, Penman Mine, zwany Whitewater. Wliczając Terrence’a, ekipa filmowa składała się z 12 osób.
Terrence miał przebywać być w Idaho, pracując nad tym dokumentem, do połowy listopada, jednak napisał do ojca, że 10 października będzie z powrotem w domu. Nie wyjaśnił dlaczego.

Na planie

Poza tym, że skrócił swoją podróż służbową, czego nigdy nie robił, rodzina Terrence’a twierdzi, że zachowywał się normalnie. 5 października 2018 roku, ekipa spędziła dzień roboczy, w górzystej części kopalni Penman. Terrence podobno zachowywał się dziwnie i był niecodziennie cichy.
Gdy skończyli filmowanie, Terrence ku zdziwieniu wszystkich obecnych, wyrzucił swoją krótkofalówkę i zaczął biec. Według załogi, zbliżył się do stromego urwiska i pobiegł w dół zbocza.
Kilka osób widziało, jak uciekał, ale nikt nie wiedział, co robić. Kilku członków ekipy pobiegło w ślad  za Terrence’em, ale szybko stracili go z oczu. Wkrótce potem zaalarmowali władze.

Poszukiwania

Policja otrzymała komunikat o jego zaginięciu o 18.41 i tym samym, byli oni w stanie przeprowadzić poszukiwania dopiero następnego dnia rano. Poszukiwania były utrudnione głównie ze względu na panującą wtedy śnieżycę. Utworzone zostały różne zespoły poszukiwawcze: piesi, zmotoryzowani(na quadach), policja z psami oraz helikoptery wyposażone w iluminatory podczerwieni.
Nie znaleziono żadnego śladu Terrence’a i po tygodniu poszukiwania zostały odwołane.

Rodzina

Rodzice Terrence’a, Valerie i Terrence Woods Sr., polecieli do Idaho i rozdawali ulotki z wizerunkiem syna. Według nich, władze i ekipa filmowa dała im sprzeczne informacje na temat tego, jak Terrence zniknął. Niektórzy członkowie ekipy twierdzili, że Terrence spadł z klifu, ale kiedy dotarli do zbocza, Terrence znajdował się już jakieś 15 stóp, w dół klifu i nadal biegł.

This slideshow requires JavaScript.

Oświadczenie

Stacja Raw TV, przekazała również oświadczenie o tym zdarzeniu:
„Możemy potwierdzić, że Terrence Woods, członek jednego z naszych zespołów produkcyjnych, zaginął w piątek 5 października w Orogrande, Nez Perce National Forrest, Idaho. Biuro szeryfa hrabstwa Idaho zostało natychmiast poinformowane i przeprowadziło akcję poszukiwawczo-ratowniczą.
Pan Woods jest lubianym, cenionym członkiem zespołu produkcyjnego, a my ściśle współpracujemy z Biurem Szeryfa, które prowadziło poszukiwania. Rodzina pana Woodsa jest w bezpośrednim kontakcie z Biurem Szeryfa. Wszelkie pytania dotyczące stanu poszukiwań powinny być kierowane do biura szeryfa hrabstwa Idaho.”

Teorie

Valerie i Terrence Sr. uważają, że mógł bać się któregoś członka załogi, być może widział lub słyszał coś, czego nie powinien. To mogłoby wyjaśnić, dlaczego chciał odejść bez ukończenia filmu. Według rodziny, Terrence nie miał żadnych problemów ze zdrowiem psychicznym i nigdy nie miał ataku paniki.
Biuro szeryfa Orogrande, odmówiło rozmowy z Terrencem Sr. o tej sprawie po tym, jak powiedział mediom, że są rasistami i kłamią w związku z tym, co stało się z jego synem. Uważają, że został uprowadzony.

 Sharnia Tisdale, starsza siostra Terrence’a, mówi:

„Nie jest typem osoby, która by po prostu uciekła lub zrobiła coś takiego, więc wydaje mi się to niezwykłe, ale wiesz, że mnie tam nie było, więc mogę tylko kierować się tym, co mówią inni” 

Kobieta mówi, że jej rodzina modli się o jego bezpieczny powrót i jest wdzięczna ludziom, którzy, od piątku szukali dniem i nocą jej brata.

„To niepodobne do niego, że po prostu ucieka, zwłaszcza w nieznane mu miejsce „- mówi Sharnia.

Autor: KaPaMa
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.