Let’s travel together.

Ciało zaginionej ratowniczki, odnalezione trzy lata później- nierozwiązana sprawa Molly

0

Molly Bish urodziła się w stanie Michigan, ale jej rodzina przeprowadziła się do Warren w stanie Massachusetts, aby jak na ironię, uciec od miejskiej przemocy. Piętnaście lat później, Molly dostała pracę na stanowisku ratownika wodnego. 27 czerwca 2000 roku, jej mama, Magi podrzuciła córkę do pracy. Tego dnia nastolatka miała czuwać nad bezpieczeństwem plażowiczów, kąpiących się w miejscowym jeziorze. Trzy godziny później, kobieta dostała telefon od policjanta, który poinformował ją, że ludzie zgłaszają nieobecność ratownika na plaży. Po Molly zostało tylko krzesełko, klapki, radio, lunch i zestaw pierwszej pomocy.  

Nurkowie przeszukali staw, a policja z wolontariuszami okoliczne lasy. Jednak po dziewczynie nie było śladu. Policja i rodzina, wierzyła, że Molly została uprowadzona. Kobieta zeznała, że dzień wcześniej kiedy również zawiozła córkę do pracy, zwróciła uwagę na pewnego mężczyznę. Stał on przy białym samochodzie, paląc papierosa i z uwagą obserwując plażowiczów.

Kilka dni po zaginięciu Molly, jej rodzina stworzyła stronę internetową w celu nagłośnienia sprawy. Utworzyli także łańcuch e- mailowy. Ponad 30 tysięcy osób, otrzymało na swoje skrzynki informację o zaginięciu piętnastolatki. W 2001 roku, znana rysowniczka Jeanne, stworzyła szkic możliwego porywacza. Po opublikowaniu portretu pamięciowego, na policję zgłosił się kierowca ciężarówki, który zeznał, że dnia 27 czerwca widział tego człowieka w pobliżu jeziora. Później tego samego dnia, podejrzanego widziano w pobliżu cmentarza. Ustalono, że człowiek ten mógł mieć około 50 lat.

 Ciało zaginionej nastolatki odnaleziono trzy lata później, w odległości pięciu mil od jeziora. Chociaż nie udało się ustalić przyczyny śmierci, było jasne, że Molly została zamordowana. Mimo, iż  sprawa pozostaje nierozwiązana, śledczy wytypowali kilku podejrzanych. W 2007 roku, znany policji przestępca, Robert Burno próbował porwać biegającą wzdłuż jeziora kobietę. W 2009 podejrzenia skupiły się na skazanym mordercy Rodney’u Stangerze. Mężczyzna mieszkał w tym samym rejonie co nastolatka, co ciekawsze obok centrum w którym odbywały się szkolenia dla ratowników wodnych. Był także znany z częstego odwiedzania jeziora. Niespodziewanie, w 2011 roku, wytypowano kolejnego podejrzanego. Gerald Battistoni, często odwiedzał teren w którym znaleziono ciało Molly. Zgwałcił także kobietę w pobliżu jeziora. Zmarł w listopadzie 2014 roku. Wszyscy trzej podejrzani, pasowali do sporządzonego portretu pamięciowego sprawcy. Śledztwo w sprawie morderstwa Molly pozostaje otwarte. 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.