Let’s travel together.

Ciało poszukiwanej od kilku dni dziewczynki znaleziono w lesie

0

W ostatnich dniach cały stan Indiana żył zaginięciem 11- miesięcznej dziewczynki imieniem Mercedes Lain. Zawiadomienie o jej zniknięciu zostało zgłoszone przez jej rodziców Kenny’ego Laina (41) i Tiffany Coburn (32) w Czwartek 12 sierpnia 2021. Oboje zgodnie twierdzili, że oddali córkę pod opiekę najlepszemu przyjacielowi Justinowi Milerowi (37). Mężczyzna miał opiekować się Mercedes przez kilka dni, jednak po upływie tego czasu nie zwrócił córki, a Kenny i Tiffany nie mogli się z nim skontaktować.

This slideshow requires JavaScript.

Policja niezwłocznie rozpoczęła śledztwo w sprawie odnalezienia dziecka i ustalenia miejsca pobytu mężczyzny, który miał się nim opiekować. W całej Indianie ogłoszono srebrny alert, a w mediach i w prasie można było przeczytać następujący komunikat:

Zaginęła 11- miesięczna Mercedes Lain

Mała dziewczynka ma dwie stopy wzrostu i waży 19 funtów. Ma blond włosy i brązowe oczy. Ostatni raz widziana była przez swoich rodziców w czwartek 12 sierpnia. Trafiła pod opiekę 37- letniego mężczyzny imieniem Justin Lee Miler, który jest biały, ma 5 stóp 8 cali wzrostu i waży 170 funtów. Ma brązowe włosy i niebieskie oczy i jeździ niebieskim Jeepem Grand Cherokee 2000 z tablicą rejestracyjną Indiana, BOT126. Uważa się, że dziewczynka jest w skrajnym niebezpieczeństwie i może wymagać pomocy medycznej. Jeśli masz jakiekolwiek informacje na temat Mercedes Lain, skontaktuj się z Wydziałem Policji w Plymouth pod numerem 574-936-2126 lub 911.

Zgodnie z zeznaniami świadków dziecko po raz ostatni było widziane  z Milerem w sobotę o godzinie 12:30. Mercedes miała mieć wtedy na sobie biały kombinezon z różowym wykończeniem.

 

Miler został zlokalizowany wczesnym rankiem w poniedziałek, ale dziewczynki z nim nie było. Mężczyzna został aresztowany. Do aresztu doprowadzono także rodziców dziecka. Całej trójce postawiono zarzut zaniedbania i narażenia dziewczynki na niebezpieczeństwo. Podczas przesłuchania Miler stwierdził, że podrzucił Mercedes do jednego z sąsiadów, ale szybko okazało się, że jest to nieprawda.

Poszukiwania 11- miesięcznego malucha dobiegły końca w środę o godzinie 21:00. Wtedy też, po wielogodzinnych przesłuchaniach, Justin Miler zdecydował się doprowadzić śledczych do ciała dziewczynki, które zostało porzucone na zalesionym obszarze. Teren został zabezpieczony jako miejsce zbrodni.

Przyczyna śmierci Mercedes nie została jeszcze ustalona. Obecnie oczekuje się na wyniki autopsji. Spekuluje się, że dziecko zmarło w sobotę wieczorem, a do jej śmierci mogły przyczynić się narkotyki, które zażywali zarówno jej rodzice jak i Justin.

Kolejne przesłuchania ujawniły, że Tiffany i Kenny powierzyli opiekę nad swoim dzieckiem Milerowi, ponieważ „Chcieli sobie zrobić przerwę”. Podczas tej przerwy ćpali, a kiedy złożyli doniesienie o zaginięciu dziecka, torbę pełną narkotyków ukryli u sąsiada. Zgodnie z zeznaniami Justnina Milera, on także zażywał narkotyki podczas gdy dziecko było pod jego pieczą. Zgodnie z jego twierdzeniami kiedy obudził się rano 14 sierpnia dziewczynka już nie żyła, więc postanowił pozbyć się jej ciała.

This slideshow requires JavaScript.

 Szok i smutek związany z odnalezieniem ciała małej Mercedes Lain są nadal odczuwane w całym hrabstwie Marshall i Starke, od ludzi, którzy nawet jej nie znali, po innych, którzy widywali ją na co dzień. Miejsce, w którym porzucono maleńkie ciałko zdobią słoneczniki i pluszaki, których przybywa każdego dnia.
Justin Miler zostanie oskarżony o zaniedbanie małoletniej przebywającej pod jego opieką co przyczyniło się do jej śmierci. Rodzice usłyszą podobne zarzuty. Dodatkowe mogą zostać wniesione w zależności od raportu z autopsji.
Sprawa jest w toku.
Autor, Dorota Ortakci.

 

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.