Let’s travel together.

Ciało nastolatki przewieźli do swojego mieszkania i ćwiartowali je przez kilka kolejnych dni

2

Becky Watts z Bristol w Anglii miała zaledwie 16 lat kiedy została uprowadzona i zamordowana. Chociaż sama zbrodnia szokuje, jeszcze bardziej szokujące jest to kto się jej dopuścił.

Życie rodzinne

Rebecca Watts urodziła się 3 czerwca 1998 r. I od najmłodszych lat mieszkała wraz z ojcem i macochą, ponieważ jej mama straciła prawo do opieki. „Becky” miała także dwóch starszych braci. Zarówno brat rodzony jak i przyszywany- Nathan Matthews, w momencie jej zaginięcia mieszkali już na swoim, ale często odwiedzali matkę i ojca.

Wiadomo, że Becky bardzo lubiła Nathana i to jego imię znalazło się na liście jej pierwszych wypowiedzianych słów. Chłopak nigdy nie odwzajemnił sympatii przyszywanej siostry, ponieważ był zazdrosny o matkę. Wiedział, że zawsze chciała mieć córkę i denerwowało go to, że traktuje Becky jak własne dziecko. Dziewczynka była faworyzowana i rozpieszczana, podczas gdy on czuł się jak „piąte koło u wozu”, co według matki było zupełnie bezpodstawne.

Problemy natury psychicznej

Jesienią 2011 roku, kiedy Becky miała 13 lat jej macocha Anjie zwróciła się do psychologa z prośbą o pomoc. U Becky rozwijała się anoreksja, a podłożem choroby był fakt, że dziewczynka padła ofiarą drwin ze strony uczniów, którzy wyśmiewali się z jej nadwagi. Sytuacja była na tyle poważna, że nastolatka odmawiała przyjmowania posiłków- piła tylko wodę i od czasu do czasu zjadła jabłko. Do tego doszły stany lękowe. Becky czuła ogromny lęk przed przebywaniem poza domem. O ile chodziła do szkoły, do której na jej życzenie zawsze musiała być zaprowadzana i odwrotnie, to resztę czasu spędzała wyłącznie w domu. Problem stanowiło dla niej nawet wyjście do sklepu.

Umrę

Podczas jednej z sesji z terapeutą, Becky miała wyznać, że jej strach bierze się stąd, ponieważ wewnętrznie czuła, że ktoś ją porwie i zamorduje. Okazało się także, że strach podsycała w sobie sama, ponieważ cały swój wolny czas spędzała na oglądaniu horrorów i czytaniu blogów kryminalnych. Lekarz zalecił zmianę zainteresowań- W końcu nie mógł mieć pojęcia, że  złe przeczucie nastolatki wkrótce się ziści.

Nowy start, nowy strach

Kolejne lata Becky spędziła na leczeniu. Udało jej się wyjść z anoreksji i z drastycznej wagi 38 kilogramów, przybrała do sześćdziesięciu. Nastolatka nabrała także pewności siebie, a horrory zamieniła na komedie. Zaczęła wychodzić „do ludzi”, znalazła chłopaka i przyjaciół, z którymi uwielbiała spędzać czas w klubach, restauracjach i pubach.

Mimo iż dawne problemy odeszły w niepamięć, niestety pojawiły się nowe. Na kilka miesięcy przed śmiercią Becky skontaktowała się ze swoim psychologiem. Lęki wróciły, ale tym razem ich źródłem był jej przyszywany brat Nathan Matthews. Młody mężczyzna miał czynić w jej kierunku obraźliwe i sprośne uwagi. Becky podejrzewała także, że to on jest jej internetowym stalkerem, który groził, że ma jej kompromitujące fotografie i udostępni je publicznie. Pomimo tych skarg, dziewczyna nie została objęta należytą opieką ze strony służb. Być może gdyby lekarz potraktował jej zwierzenia poważnie i zawiadomił policję, Becky nadal by żyła.

Zaginięcie

Rankiem 19 lutego 2015 roku, Becky wróciła do domu z imprezy typu pidżama party, która odbywała się u jednej z jej przyjaciółek. Dziewczyny przez całą noc oglądały filmy, grały w gry komputerowe, jadły niezdrowe przekąski i świetnie się bawiły.

Zaraz po powrocie, Becky wysłała SMS-a do swojego chłopaka. Jego treść brzmiała: „Tak bardzo cię kocham”. Następnie wzięła prysznic i zamieniła kilka słów ze swoją macochą. Cierpiąca na stwardnienie rozsiane Anjie, tego dnia o godzinie 11:15 miała umówioną wizytę u lekarza. To właśnie po jej wyjściu Becky została uprowadzona. Uprowadzona przez swojego przyszywanego brata Nathana i jego dziewczynę Shaunę Hoare.

Kiedy około godziny 14:00 Anjie wróciła do domu, od razu poczuła niepokój- Jej pasierbica nigdy nie wychodziła z domu bez pozostawiania karteczki z informacją, dokąd się udaje i o której wróci. Niepokój wzrósł kiedy okazało się, że Becky zostawiła w domu przedmioty, z którymi się nie rozstawała: skórzany plecaczek, telefon komórkowy, portfel, tablet. W pokoju pozostały także wszystkie ubrania i kosmetyki, a także oszczędności.

Becky wróć

Czas mijał, a Becky wciąż nie wracała. Zaniepokojony był także jej chłopak. Tego dnia była z nim umówiona, jednak na randkę nie dotarła. Policję zawiadomiono następnego dnia, we wczesnych godzinach porannych. W sprawę zaginięcia Becky szybko zaangażowali się także wolontariusze i media, w których to często pojawiła się jej ojciec z babcią, prosząc o bezpieczny powrót Becky do domu. Uruchomiono także kampanię internetową. Dzięki Facebookowi, hasztag FINDBECKY, dotarł do 2 milionów ludzi na całym świecie.

Poszukiwania zaginionej nastolatki koncentrowały się głównie na okolicznych terenach otwartych. Biorąc pod uwagę wcześniejsze problemy Becky, nie wykluczano samobójstwa. Przez kolejny miesiąc przeczesywano parki, rezerwaty przyrody, pustostany i nieużytki, a także prowadzono poszukiwania od drzwi do drzwi.

Podejrzani

Początkowe dochodzenia koncentrowały się na przekonaniu, że dziewczyna zniknęła zaraz po tym jak wyszła z domu. Nathan i Shauna, którzy mieli wpaść z odwiedzinami, zeznali, że „przebywali w sypialni rodziców, gdzie zajmowali się sobą”, kiedy usłyszeli głośne trzaśnięcie drzwiami. Kiedy wyszli z sypialni, Becky już nie było.

Pomimo tych twierdzeń, 28 lutego 2015 r. Nathan i Shauna zostali aresztowani, a to za sprawą tego, że podczas przesłuchiwań, coś przykuło uwagę śledczych. Nie dało się nie zauważyć, że zachowanie Shauny było dość dziwne. Kobieta nie okazywała żadnego zaniepokojenia odnośnie losu siostry swojego chłopaka, miała bardzo doby humor, a na zadawane pytania odpowiadała śmiechem. Jeśli chodzi o Nathana, przyznał, że nigdy nie lubił swojej siostry i wcale mu nie żal, że zniknęła:

„Może to nawet dobrze, że ta rozpieszczona gówniara zniknęła. Zabierała tylko czas swojemu ojcu i mojej mamie”.

Łazienka

W odpowiedzi na niepokojące zachowanie Nathana i jego partnerki, śledczy postanowili przeszukać ich mieszkanie. Jeszcze tego samego dnia para została oskarżona o morderstwo Rebeccy Watts.

Kiedy ekipa techników kryminalnych przekroczyła próg mieszkania, nie dało się nie zauważyć, że panuje w nim chaos i bałagan. W każdym pomieszczeniu panował nieład, podłogi były brudne, na podłodze i szafkach walały się resztki jedzenia, a zlew był wypełniony po brzegi brudnymi naczyniami. Jedynym pomieszczeniem w całym domu, które wręcz lśniło czystością i na klika metrów pachniało silnymi chemikaliami, była łazienka.

Badania prowadzone przez techników wykazały, że czysta była tylko na pozór. W rzeczywistości udało się zabezpieczyć szereg plam krwi, którą później połączono z Becky. Dalsze śledztwo wykazało, że na dzień przed jej zniknięciem Nathan udał się do lokalnego marketu i zakupił piłę tarczową, gumowe rękawiczki, gogle, folię i środki czystości.

Proces

Szczątki zaginionej nastolatki odnaleziono dopiero 3 marca 2019 r. Spoczywały ukryte w kilku walizkach, na terenie prywatnej posesji. Właściciel nie miał pojęcia, że w jego szopie ukryto poćwiartowane ciało.

Sekcja zwłok wykazała, że Becky została wykorzystana seksualnie, była bita i torturowana- łącznie doznała czterdziestu obrażeń. Po tej gehennie została uduszona, a następnie poćwiartowana.

Jak wykazało dalsze śledztwo, szesnastolatka zginęła z rąk brata i jego partnerki. Zdaniem śledczych para dokonała zbrodni, by zaspokoić swoje żądze seks**ne

Proces w sprawie morderstwa rozpoczął się 6 października 2016 r. A w trakcie jego trwania szczegółowo omówiono umotywowany sek***nie spisek. Zabezpieczone dowody jasno wskazywały na fakt, że para przejawiała szczególne zainteresowanie młodszymi dziewczynkami i od miesięcy fantazjowała o porwaniu i sek**e z nastolatką. Pomysł o uprowadzeniu Becky, zrodził się tydzień wcześniej. Morderstwa nie było w planie, ale po brutalnym gwałcie siostry, Nathan nie widział innego wyjścia. By ją uciszyć, bez skrupułów zacisnął dłonie na jej szyi.

Po morderstwie, Nathan i Shauna umieścili ciało dziewczyny w bagażniku swojego samochodu i pozostali w domu jeszcze przez kilka godzin. Śmiali się, oglądając parodię piosenki Disney’a Kraina Lodu, zatytułowaną Do You Want To Hide A Body.

Następnie przewieźli ciało Becky do swojego mieszkania, gdzie przez kolejne kilka dni ćwiartowali je nożem i piłą tarczową. Szczątki włożyli do walizek, które ukryli w szopie sąsiada.

Werdykt

Ława przysięgłych w Bristol Crown Court potrzebowała 3 godzin i 27 minut, aby skazać Nathana za morderstwo Becky, podczas gdy Shauna została uznana za współwinną. Nathan został skazany na dożywocie, ale po odsiedzeniu 33 lat więzienia będzie mógł starać się o zwolnienie warunkowe. Jego dziewczyna otrzymała karę 17 lat więzienia. W trakcie odsiadywania wyroku Shauna została skatowana przez współwięźniarki. Jej reanimacja trwała 40 minut. Kobieta przeżyła i nadal kontynuuje odbycie kary.

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

2 Komentarze
  1. Andrzej mówi

    Szanuje ogrom pracy włożonej w prowadzenie tej strony ale językowo to jest toporne strasznie, jakby gimnazjalistka poprawiała (nie zawsze udanie) wyniki z google translate…

  2. Ja mówi

    Z jaką możliwością odbycia krótszej kary czy im się w doooach popieprzyło.nie dość że samo zabójstwo to zbeszczeczenie zwłok potem zachowanie.che ukrycia.kara śmierci to byłobuy malo

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.