Let’s travel together.

Chciał samochód, ale nie było go stać bo miał długi

0

29- letnia Ksenia Metzger była finalistką prestiżowego konkursu Miss World Russia 2016. Niedługo po tym wydarzeniu mąż Kseni dostał opłacalny kontrakt w Stanach Zjednoczonych. Kobieta i ich synek dołączyli do niego, dzięki wizie gościnnej. Wkrótce rodzina zaczęła snuć plany o pozostaniu w Stanach na stałe, gdzie królowa piękności i wzięta modelka, miała bardzo duże szansę na karierę.

 

W tym celu Ksenia opuściła słoneczną Florydę i wróciła do Rosji by dopełnić formalności wizowe, pozałatwiać swoje niezamknięte sprawy, spotkać się z rodziną oraz sprzedać samochód. Swoją Skodę Octavię wystawiła na jednym z popularnych serwisów sprzedażowych. Na odzew nie musiała długo czekać. Jeszcze tego samego dnia, 16 lipca 2018 r. Skontaktował się z nią mężczyzna, który twierdził, że własnie takiego samochodu szukał, wyrażając tym samym chęć jego zakupu. 24- letni Alexander, przyjechał aby obejrzeć auto, czego świadkami byli krewni kobiety. Zgodnie z ich twierdzeniami młody mężczyzna był zachwycony, jednak przed dokonaniem zakupu Skody, chciał dokonać jej przeglądu. Twierdził, że jest mechanikiem samochodowym i ma swój warsztat. To właśnie w nim umówił się z Ksenią na spotkanie, jeszcze tego samego dnia, w godzinach wieczornych.

Gdy zbliżała się umówiona godzina, kobieta zostawiła swojego synka matce i udała się pod wskazany adres. Do domu jednak nie wróciła. Nad ranem, zaniepokojeni bliscy zawiadomili policję i zgłosili zaginięcie. Skoda Octavia i jej nowy nabywca zostali zlokalizowani w ciągu kilku godzin. Młody mężczyzna twierdził, że po sfinalizowaniu transakcji, kobieta wsiadła do taksówki i odjechała, w co początkowo uwierzono. W międzyczasie prowadzono szeroko zakrojone poszukiwania modelki, a jej mąż publikował za pomocą mediów społecznościowych, wzruszające apele o pomoc w jej odnalezieniu.

Kiedy w trakcie prowadzonych czynności dochodzeniowych, okazało się, że tamtego wieczoru, żadna taksówka nie odbyła kursu do warsztatu mechanicznego, postanowiono bliżej przyjrzeć się kupującemu. Szybko okazało się, że ma on na koncie już kilka przestępstw, z których wszystkie związane były z samochodami. 24- latek został przewieziony na przesłuchanie, gdzie wyznał, że miał długi, a zagraniczna Skoda pomogłaby mu w ich spłaceniu, dlatego pomysł o jej kradzieży zrodził się w jego głowie w momencie, w którym ujrzał ogłoszenie. Po spotkaniu z właścicielką auta, utwierdził się w przekonaniu, że drobna i delikatna kobieta, będzie przeszkodą łatwą do wyeliminowania.

W momencie, w którym Ksenia dotarła do warsztatu, Alexander udawał, że ogląda samochód, w rzeczywistości czekając na dogodny moment, w którym będzie mógł zaatakować. Kiedy kobieta wyciągnęła telefon i stanęła do niego tyłem, wyjął przygotowany wcześniej młotek i zaczął okładać ją po głowie. Kiedy upadła, dobił ją łomem. Po wszystkim zawinął ciało w folię i wywiózł za miasto, gdzie pogrzebał je w lesie.

Mężczyzna wskazał śledczym miejsce, w którym pogrzebał Ksenię. Ci co go znali nie mogli uwierzyć, że dopuścił się tak brutalnego morderstwa. Mimo, że miał na swoim koncie drobne przestępstwa, w swoim otoczeniu uchodził za grzecznego, spokojnego, uprzejmego i poukładanego młodego człowieka. Podczas rozprawy Alexander siedział cały czas ze spuszczoną głową, nie mając odwagi spojrzeć w oczy rodzinie zamordowanej. Podniósł ją tylko na chwilę, kiedy powiedział, że przyznaje się do wszystkich postawionych mu zarzutów. Wyrokiem sądu, został skazany na 15 lat pozbawienia wolności w kolonii karnej o zaostrzonym rygorze.

Autor, Dorota Ortakci.

This slideshow requires JavaScript.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.