Let’s travel together.

Celowo przejechał ją autem, po czym wywiózł w pole i zabawił się z ciałem

2

19 sierpnia 2020 roku 25-letnia Sydney Sutherland z Jackson w Arkansas zniknęła, co miało miejsce w pobliżu jej domu. Zmasakrowane ciało kobiety, odnaleziono w płytkim grobie na polu ryżowym.

 

Gołębie serce

25- letnia Sydney została opisana jako piękna, energiczna, o dobrym sercu i wrażliwej duszy, która od zawsze lubiła nieść pomoc. Nie bez powodu wybrała więc zawód pielęgniarki. W szpitalu, w którym pracowała bardzo ją chwalono, ponieważ bez wątpienia praca, którą wykonywała była jej powołaniem. Do każdego pacjenta podchodziła z wielkim sercem i troską, a z największą czułością traktowała ludzi starszych i bezbronnych.

Sydney była bardzo związana ze swoją rodziną i mimo iż mieszkała ze swoim chłopakiem Alexem, bardzo dużo czasu spędzała z rodzicami: tatą Dionem i mamą Maggy oraz rodzeństwem i bratanicami, które nazywały ją „Ciocią Sassy”.

W wolnym czasie kobieta lubiła czytać, ćwiczyć i spacerować ze swoimi ukochanymi psami.

Rutynowy trening

W środę 19 sierpnia 2020 r. Sydney miała dzień wolny od pracy. Kobieta własnie wróciła z wakacji na Florydzie i udała się z odwiedzinami do swoich rodziców. Była zrelaksowana i wypoczęta.

Kiedy godzinę później żegnała się z mamą w holu, opowiadała, że pozostały czas, w którym Alex jest w pracy, wykorzysta na upieczenie jego ulubionych ciasteczek i jogging.

Około godziny 17:00 Maggy odebrała telefon od Alexa. Był zaniepokojony ponieważ Sydney nie było w domu i nie odbierała od niego telefonów, co nigdy wcześniej się nie zdarzało. Mężczyzna był przekonany, że jego dziewczyna wpadła z odwiedzinami do rodziców i straciła rachubę czasu, ale Maggy poinformowała go, że córka była u nich wcześniej i tego popołudnia planowała pobiegać. Istniała więc możliwość, że kobieta uległa wypadkowi i oczekuje na pomoc.

Maggy zjawiła się w domu swojej córki i jej chłopaka w ciągu piętnastu minut, po czym razem z Alexem udali się na poszukiwania. Bieganie było codzienną rutyną Sydney i zwykle przemierzała tą samą trasę, jednak sprawdzenie szutrowej drogi, która biegła przez pola uprawne, nie przyniosło efektu. Dwie godziny później, na lokalny komisariat policji wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu 25- latki.

Telefon i okulary

Kamera monitoringu zainstalowana na podjeździe domu, zarejestrowała moment, w którym ubrana w sportowy strój Sydney zamyka bagażnik swojego auta, po czym truchtem opuszcza teren posesji.

Śledczy natychmiast rozpoczęli szeroko zakrojone poszukiwania, a wciągu kilku godzin dołączyli do nich członkowie lokalnej i peryferyjnej społeczności, a także FBI.

Prężnie działały także firmy takie jak AT&T i Apple Watch, które starały się namierzyć telefon zaginionej. Został on odnaleziony popołudniu, 20 sierpnia, na polu wzdłuż drogi, co miało miejsce w odległości 1.5 mili od domu Sydney. Zgodnie z zeznaniami świadków, a w szczególności miejscowych rolników, w dniu swojego zaginięcia Sydney biegła właśnie tą drogą. Telefon nie był jednak jedynym znaleziskiem. Kilkaset metrów dalej, w stodole, odkryto połamane okulary przeciwsłoneczne kobiety.

Life360

Jednym ze świadków, którzy 19 sierpnia widzieli biegającą Sydney był 28- letni Quake Lewellyn i to właśnie jego zachowanie, w chwili w której dołączył do poszukiwań, wzbudziło niepokój u matki zaginionej. Podczas gdy wszyscy członkowie ekipy poszukiwawczej ramię w ramię przeczesywali rozległe pola uprawne, on raczej trzymał się z tyłu – sprawdzając studnie i szopy. Był przy tym nerwowy i unikał kontaktu wzrokowego.

Maggy poinformowała o swoich obawach policjantów, a oni postanowili bliżej przyjżeć się mężczyźnie i w tym celu sprawdzili jego telefon. Quake Lewellyn miał zainstalowaną aplikację o nazwie Life360, która śledzi położenie geograficzne telefonu. To właśnie dzięki niej odkryto, że w chwili zniknięcia Sydney, jego telefon znajdował się mniej więcej w tym samym miejscu, w którym odnaleziono jej komórkę, a następnie dwa kilometry dalej.

Na polu

Przeszukanie pojazdu mężczyzny ujawniło natomiast ślady krwi na tylnym siedzeniu. Krew znajdowała się także na chodnikach i wewnętrznej stronie drzwi.

W związku z nowymi dowodami w sprawie śledczy udali się w miejsce, w którym aplikacja wskazywała, że znajdował się telefon Quake’a. To własnie tam, na polu ryżowym odnaleziono świeży, płytki grób, a w nim półnagie ciało.

Lekarz sądowy orzekł, że przyczyną śmierci Sydney Sutherland były wielokrotne obrażenia, które odpowiadały uderzeniu przez pojazd.

Przejechana i zgwałcona

Quake Lewellyn był członkiem lokalnej, szanowanej rodziny rolniczej. Wraz z żoną i trójką jej dzieci z poprzedniego związku mieszkał u rodziców by móc zaoszczędzić pieniądze na budowę własnego domu. Dobrze znał Sydney i to nie tylko dlatego, że wszyscy mieszkańcy zwartej społeczności się znali. Ukończył tę samą szkołę co ona, a gdy oboje byli młodsi łączyła ich przyjaźń.

W dniu, w którym odnaleziono ciało Sydney, 28- latek został doprowadzony na przesłuchanie i po odczytaniu mu praw Mirandy, zdecydował się opowiedzieć o wydarzeniach z dnia 19 sierpnia 2020 roku.

Tamtego popołudnia jechał swoim Pickupem drogą, którą biegła Sydney. Kiedy ją dostrzegł cofnął pojazdem, celowo w nią uderzając. Jak tłumaczył nie miał zamiaru jej zabijać, a jedynie ogłuszyć, jednak kiedy wyszedł z auta okazało się, że Sydney poniosła śmierć na miejscu. Mimo tego nie miał zamiaru przepuścić okazji, więc zapakował ciało na tyły auta, po czym wywiózł je na pole.  Tam dokonał czegoś potwornego. Ściągnął martwej kobiecie szorty, podciągnął bluzkę po czym odbył z ciałem stosunek.

Po wszystkim wrócił do samochodu po łopatę, wykopał dół i złożył w nim ciało, a następnie jak gdyby nigdy nic wrócił do domu, zjadł kolację i pobawił się z dziećmi. W kolejnym dniu dołączył do poszukiwań…

Następstwa

Mężczyzna został oskarżony o zabójstwo, porwanie i zbezczeszczenie ciała i otrzymał wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.

Już kilka dni po tym jak Quake został aresztowany, jego żona złożyła pozew o rozwód. Kobieta i jej dzieci do dziś korzystają z pomocy psychologa.

Autor, Dorota Ortakci

This slideshow requires JavaScript.

2 Komentarze
  1. MARTA mówi

    faceci ktorzy nie potrafia zapanowac jak swoim fiu*em, stanowią ogromne zagrozenie dla kobiet

    1. Lena mówi

      Niestety nie tylko dla kobiet

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.