Let’s travel together.

Brutalne zabójstwo kochanków w pokoju hotelowym. Co oznacza złowieszcza wiadomość na lustrze w łazience?

0

32-letni Roger Atkinson był instalatorem i serwisantem telefonów stacjonarnych w firmie General Telephone Co. w Savannah. Mężczyzna mieszkał ze swoją żoną, Marcellą Shat w St. Joseph w stanie Missouri. Para miała córkę, ale w ich małżeństwie nie układało się najlepiej.

Roger flirtował z klientkami i miał tendencję do celowego wykonywania wadliwych instalacji, aby zostać ponownie wezwanym w celu usunięcia usterki. Jedną z tych kobiet była Rose Burkert, samotna matka i kształcąca się pielęgniarka, która ostatecznie została stałą kochanką Rogera.

Randka w hotelu

Roger i 22-letnia Rose wspólnie zaplanowali romantyczny weekend, 270 mil od domu, w Hotelu Amana Holiday Inn w Williamsburg, w stanie Iowa (obecnie Ramada Hotel). Kochankowie przybyli na miejsce w piątek wieczorem, 12 września 1980 roku.

Po przyjeździe, para została poinformowana, że ​​ze względu na odbywającą się konferencję dla właścicieli firm pogrzebowych nie ma wolnych pokoi. Jednak po dokładniejszym przejrzeniu dokumentów, recepcjonista odkrył, że jedna rezerwacja została odwołana, co umożliwiło umieszczenie pary w pokoju nr 260. Roger i Rose z chęcią skorzystali z oferty i zameldowali się w hotelu o godzinie 19:40.

Noc

Tej nocy kochankowie otrzymali trzy telefony. Dwa połączenia były wykonane przez opiekunkę dziecka Rose, a trzeci numer pozostał niezidentyfikowany. W międzyczasie poproszono ich o przestawienie samochodu z miejsca parkingowego dla niepełnosprawnych, a para skorzystała z usługi room service.

Żaden z gości hotelowych ani personelu nie zgłosił, że tej nocy słyszał lub zaobserwował coś dziwnego. Wiadomo jedynie, że Rose pokłóciła się o coś z hotelowym barmanem.

Odkrycie

Następnego dnia, krótko po południu, do pokoju 260 zapukała pracowniczka hotelu. Kobieta postanowiła sprawdzić dlaczego para nie opuściła pokoju we wskazanym czasie. Kobieta pukała kilkakrotnie ale nikt jej nie otworzył. Nie słyszała również żadnego dźwięku dochodzącego z pokoju. Na drzwiach wisiała tabliczka z napisem „nie przeszkadzać”. Zaniepokojona poinformowała o sprawie przełożonego i otrzymawszy klucz do pokoju, weszła do środka w towarzystwie kierownika hotelu. Po chwili do hotelu wezwano policję.

Overkill

Rose i Roger leżeli obok siebie na łóżku z twarzami skierowanymi w dół, do materaca. Ich ciała były częściowo przykryte kocami. Rose była w pełni ubrana, ale Roger miał na sobie tylko szorty. Głowy obojga kochanków były zmasakrowane, a dokonano tego przy użyciu ciężkiego narzędzia z ostrym ostrzem, takiego jak toporek dekarski lub siekiera. Oprócz tego, Rogerowi odcięto kilka palców – mogło do tego dojść gdy podniósł ręce w akcie samoobrony. Ilość i stopień zadanych obrażeń świadczy o tym, że doszło do tzw. nadzabijania (ang.overkill).

Znajomy?

Obok łóżka stały dwa krzesła; sugeruje się, że zabójca siedział tam i rozmawiał z parą. Na szafce nocnej obok łóżka znaleziono odciski butów, prawdopodobnie należące do sprawcy, co świadczy o tym, że zabójca czuł się swobodnie. Możliwe też, że po dokonaniu morderstw usiadł i napawał się swoim dziełem. Obok krzesła znaleziono kawałki mydła. Wyglądało to tak, jakby sprawca siedząc rzeźbił w mydle, a okruszki zostawił na podłodze. Fakt, że na miejscu nie znaleziono śladów włamania ani walki, może świadczyć o tym, że przynajmniej jedna z osób znała sprawcę i mu otworzyła drzwi.

Łazienka i To

Najciekawsze odkrycie czekało śledczych w łazience pokoju. W wannie znaleziono wyciśniętą pastę do zębów, a w zlewie krew, co sugerowało, że zabójca umył ręce po popełnieniu zbrodni. Jeśli chodzi o pastę do zębów, wiele źródeł wskazuje, że może być używana do zmywania krwi, więc być może właśnie to próbował zrobić zabójca.

Najdziwniejsza i według mnie najbardziej przerażająca wskazówka, została również znaleziona w łazience. Na lustrze wiszącym nad umywalką widniał napis „This” ( „To” ) wykonany mydłem.  Początkowo było więcej słów, prawdopodobnie pełna wiadomość, ale z jakiegoś powodu zostały one usunięte.

Torby ofiar przeszukano i skradziono pieniądze, a telewizor był włączony.

Podejrzany były

Danny Burton to były chłopak Rose. Niewiele jest informacji o nim i ich związku, z wyjątkiem tego, że najwyraźniej wyrzuciła go z domu z powodu zażywania narkotyków. Po rozstaniu, mężczyzna zaczął ją prześladować, co skłoniło Rose do złożenia skargi w miejscowym biurze szeryfa. Powiedziała funkcjonariuszom, że jeśli znajdą ją martwą, to będzie zasługa „ jej byłego”. Kobieta dostała od bliskich psa, który miał jej zapewnić bezpieczeństwo w domu. Jakiś czas później, znalazła czworonoga powieszonego przed jej domem, na wprost okna.

Danny był głównym podejrzanym w tej sprawie i jak widać, nie bez powodu. Nie jest jasne, jak wyglądał jego związek z Rose, ale kobieta wyraźnie się go bała. Jeśli rzeczywiście ją śledził, mógł udać się za nią do hotelu. Widok jego ukochanej z innym mężczyzną mógł go rozwścieczyć i sprowokować do ataku, zwłaszcza jeśli brał narkotyki.

Danny przeszedł pozytywnie test wariografem i ponoć ma solidne alibi, ale szczegóły nie zostały nigdy opublikowane.

Wujek – seryjny morderca

Charles Hatcher to wujek Marcelli, żony Rogera. U większości, zainteresowanie jego osobą wydaje się wynikać z faktu, że gdy doszło do morderstwa on był już wcześniej skazanym seryjnym mordercą. Dodatkowo, w czasie gdy zamordowano Rose i Rogera, mężczyzna przebywał na wolności, ponieważ uciekł z zakładu psychiatrycznego.

Co jednak świadczy na niekorzyść tej teorii, to to że wszystkie wcześniejsze ofiary Hatchera to młodzi mężczyźni lub nastoletni chłopcy, więc zabicie dwóch dorosłych, w tym jednej kobiety, nie było w jego stylu. Nie znaleziono również motywu, dla którego miałby zabić tę parę.

This slideshow requires JavaScript.

Barman

Na barmana hotelowego, z którym Rose rzekomo się pokłóciła, również padł cień podejrzeń. Nie ma zbyt wielu informacji na temat tej osoby; jego nazwisko i pochodzenie nie są wymienione w żadnym źródle. Z tego powodu naprawdę trudno spekulować, jakim był człowiekiem –  czy był na tyle brutalny czy niestabilny, by zabić? O co pokłócił się z Rose? Czy ta kłótnia była aż tak poważna?

Warto jednak zauważyć, że dzień po morderstwie, opuścił w pośpiechu hotel i nawet nie odebrał należnej wypłaty. Jego pickup, został porzucony w Iowa City, a detektywi odkryli, że zaciągnął się do wojska i ostatecznie stacjonował w Niemczech.

Kiedy wrócił, został wezwany do poddania się testowi na wariografie i przesłuchany przez śledczych. Jako pracownik hotelu, barman oczywiście wiedziałby, czy para jest akurat obecna w pokoju i swoją obecnością nie wzbudziłby niczyich podejrzeń. Potencjalnie mogłoby mu być łatwo wkraść się do ich pokoju, zabić ich, a następnie wrócić na swoje stanowisko pracy bez opuszczania budynku.

Jednak bez większej ilości informacji na temat jego kłótni z Rose nie można stwierdzić, czy mogłaby ona być motywem zabójstwa.

Raymundo Esparza

Ten człowiek został oskarżony o podobne morderstwo w Galesburg, w stanie Illinois. Podobno zabił mężczyznę o imieniu William Kyle w pokoju hotelowym przy użyciu siekiery i można dostrzec kilka podobieństw między miejscami zbrodni: żadne z nich nie wykazywało oznak włamania; w obu przypadkach zrabowano pieniądze; pasta do zębów w wannie.

Tylko jeden ze śledczych był przekonany o winie Raymunda. Mężczyzna nie przyznał się jednak do żadnej z tych zbrodni, a zabójstwa kochanków nie udało się mu udowodnić.

Marcella Shat

Nic dziwnego, że podejrzenia padły również na żonę Rogera, Marcelę. Szybko pojawiły się spekulacje, że to jej rodzina popełniła lub zaaranżowała te zabójstwa. Marcella zaprzeczyła, by miała w ogóle wiedzieć, że Roger miał romans, mimo iż wszyscy wokół wiedzieli o zdradach jej męża. Ona sama uważała, że ​​zabójca był raczej byłym kochankiem Rose.

Nie ma jednoznacznego dowodu na to, że Marcella wiedziała, gdzie będzie Roger. Nie ma też żadnego dowodu na jej powiązanie ze sprawą.

Brat Rogera, Larry, i jego żona, Elizabeth, wierzyli, że Marcella lub jej rodzina byli w to zamieszani. Powiedzieli, że dzień przed morderstwami Marcella odwiedziła ich i zaczęła płakać, co było do niej niepodobne, więc może wiedziała, że ​​wkrótce wydarzy się coś tragicznego?

Pytania bez odpowiedzi

Niemal wszyscy śledczy uważali, że ​​było to przestępstwo poczynione z osobistych pobudek. Zarówno szeryf hrabstwa, jak i jeden z głównych śledczych, detektyw Jim Wright, uważali, że motywacją była zemsta. Jim powiedział również, że myślał, że sprawca „był kimś, kto znał obojga lub jednego z nich”.

Niestety, mimo wielu podejrzanych, sprawa zabójstwa Rogera i Rose pozostaje do dnia dzisiejszego nierozwiązana i pozostawia wiele pytań bez odpowiedzi.

Autor: Kasia Magierska.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.