Let’s travel together.

Brenda Gerow- ofiara morderstwa zidentyfikowana po 35 latach

0

W lipcu 1980 roku 21-letnia Brenda Gerow opuściła swój dom w Nashua (New Hampshire) aby udać się do Arizony ze swoim chłopakiem, Johnem Kalhauserem, skazanym wcześniej zabójcą. W 1971 roku John został oskarżony o śmiertelne postrzelenie Paula Chapmana. Został skazany na siedem lat więzienia, ale za kratkami spędził zaledwie rok. W Arizonie Brenda znalazła pracę w sklepie, a czasami dorabiała jako barmanka w pubie często odwiedzanym przez rowerzystów. Dziewczyna cały czas pozostawała w kontakcie z rodziną. Pewnego razu powiedziała, że ​​wróci do Nashua, ale wkrótce potem zniknęła. Jej bliscy wielokrotnie próbowali zgłosić jej zaginięcie, jednak miejscowa policja odmawiała współpracy twierdząc, że Brenda jest osobą dorosłą. 

8 kwietnia 1981 roku, przez pustynię mieszczącą się w pobliżu terenów targowych, przejeżdżało dwóch myśliwych. Ich uwagę zwróciła kurtka, zwisająca z drzewa. Kiedy podeszli bliżej, dostrzegli leżące na ziemi ciało. Autopsja wykazała, że biała, młoda kobieta została zgwałcona, pobita i uduszona. Szacowano, że miała od 18 do 22 lat oraz włosy koloru blond. Zmarła około dwóch dni przed odnalezieniem. Ofiara miała na sobie dżinsy, białe skarpetki z różowymi pomponami i ciemnoniebieską bluzkę z czerwonawymi rękawami. W pobliżu, na drzewie znajdowała się dżinsowa kurtka. Z powodu zaawansowanej dekompozycji ciała, kobieta była nie do poznania.

W nadchodzących latach badacze próbowali zidentyfikować kobietę. Jej DNA i odciski palców zostały umieszczone w aktach, ale nie można było przeprowadzić porównania. W 2012 roku jej ciało zostało ekshumowane i stworzono cyfrową rekonstrukcję twarzy. Przez lata było wiele teorii odnośnie niezidentyfikowanej ofiary morderstwa. Niektórzy twierdzili, że była osobą, która nie ma rodziny, spekulowano także, że padła ofiarą seryjnego mordercy. Choć wydawało się, że sprawa jest nierozwiązywalna, zabójca kobiety był już od dawna za kratkami.

Po zniknięciu Brendy, John poślubił inną kobietę, która w 1995 roku zniknęła. W 1999 roku został uznany za winnego morderstwa, mimo że nie znaleziono ciała. Po aresztowaniu mężczyzny, w jego posiadłości odnaleziono zdjęcie Brendy. Od razu zwrócono uwagę na uderzające podobieństwo do niezidentyfikowanej. W 2014 roku fotografia rekonstrukcji twarzy ofiary została podana do wiadomości publicznej. W dniu 23 grudnia 2014 roku brat Brendy, otrzymał wiadomość od policji, że kobieta ze zdjęcia może być jego siostrą. Brenda została oficjalnie zidentyfikowana w 2015 roku. Wtedy też jej ciało wróciło do rodziny. 

 

 

 

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.