Let’s travel together.

„Baby Joe zaczął się śmiać. Więc go pobiłem.”szokujące słowa ojca. Co się stało z autystycznym 5-latkiem?

0
We wczesnych godzinach rannych 4 kwietnia 2018 r. Joseph Ray Daniels powiadomił policję o zaginięciu jego pięcioletniego, autystycznego syna. Niecały tydzień później, mężczyzna przyznał się do zamordowania syna. Potem wycofał zeznania i obciążył winą swoją żonę. Matka chłopca zeznaje, że była świadkiem zabójstwa syna i utrzymuje, że winnym jest Joseph Daniels. Brat zaginionego chłopca twierdzi, że zabił go obcy człowiek. Kto tu kłamie? Gdzie jest Baby Joe?

Joe

Urodzony 30 lipca 2012 r. Joseph Clyde Daniels III miał 5 lat, gdy jego rodzice zgłosili, że zaginął w ich domu na Garners Creek Road w Dickson, w stanie Tennessee. Joe Clyde jest chory na autyzm i nie mówi.

Jego rodzina nazywała go Joe lub Baby Joe, ale w mediach najczęściej nazywa się go Joe Clyde. Joe Clyde ma dwoje rodzeństwa, jedno młodsze a drugie dwa lata starsze.

W chwili zniknięcia, chłopiec miał 4’0 ” wzrostu i ważył między 50 a 60 funtów. Joe Clyde ma blond włosy i niebieskie oczy. Ostatnio widziano go w czarnej piżamie z motywem szkieletu.

This slideshow requires JavaScript.

Zaginięcie

Około godziny 6:30 w środę rano, 4 kwietnia 2018 r., ojciec Joe Clyde’a, Joe Daniels, zadzwonił pod numer 911, aby zgłosić zaginięcie syna.

Daniels powiedział policji, że on i jego żona Krystal odkryli, że ich syn zaginął, kiedy udali się do jego pokoju, aby obudzić go do szkoły. Następnie przeszukali swój dom i okolicę, co zajęło im około godzinę, a później zadzwonili na policję.

Początkowo śledczy sądzili, że chłopiec wyszedł w środku nocy z domu. Policja kilkakrotnie już była wzywana do ich domu z powodu doniesień o zniknięciu Joe Clyde’a.

Poszukiwanie

Na podstawie oświadczeń Joe i Krystal Daniels, oraz zeznań niezależnych świadków, władze skupiły się na przeszukaniu okolicy w pobliżu domu chłopca. Pewien świadek poinformował policję, że tego około godziny 1 rano widział Joe Clyde’a stojącego przy drodze w pobliżu domu Danielsów, przy 1112 Garners Creek Rd.

W ciągu kilku dni ponad 250 ochotników przeczesywało okolice w promieniu 2 mil od domu chłopca.

Członkowie ekipy ratunkowej Dickson przeszukiwali pobliskie stawy i przynajmniej jeden z nich został osuszony. Do przeszukiwania stawów użyto nawet podwodnego drona. Śmigłowiec policyjny przeszukiwał okolice z góry i w poszukiwaniach wzięły udział dwa psy tropiące. Po chłopcu nie było śladu.

Oficjalne poszukiwania zostały zawieszone w październiku 2018 r.

Ojciec

W ciągu tygodnia od zaginięcia chłopca, do aresztu trafił jego ojciec. 30-letni Joe Daniels został oskarżony o pobicie syna na śmierć.

Joe Daniels przyznał się do zadawania ciosów pięcioletniemu chłopcu w klatkę piersiową, głowę i twarz, aż do jego śmierci. Następnie ​​umieścił ciało w bagażniku swojego samochodu, udał się z nim do „odległego miejsca” i usunął ciało. Daniels został aresztowany 7 kwietnia 2018 r. i ustalono dla niego kaucję w wysokości 1 miliona dolarów.

Zarzuca mu się morderstwo pierwszego stopnia, przemoc wobec dziecka, złożenie fałszywego raportu o zaginięciu i manipulowanie dowodami.

Media opisywały Joe Danielsa jako „cichego, spokojnego i ekscentrycznego” mężczyznę, któremu zdarzały się gwałtowne wybuchy złości, ale zwykle nie trwały one długo. Były kolega ze szkoły Danielsa wspomniał, że Joe w ataku złości, rzucił kiedyś biurkiem podczas lekcji.

This slideshow requires JavaScript.

Matka

W dniu 9 kwietnia 2018 r., zaledwie dwa dni po aresztowaniu ojca chłopca, Krystal Nicole Daniels, matka Joe Clyde, również została aresztowana. Kobietę oskarżono o zaniedbanie dziecka i dokonanie fałszywego zgłoszenia o zaginięciu.

Krystal Daniels była w domu, gdy Joe Daniels zabił ich syna. „Krystal Daniels nie zgłosiła obrażeń, nadużycia i / lub zabójstwa pomimo wielu ku temu okazji. Krystal Daniels podjęła aktywne kroki w celu zatuszowania nadużyć i zabójstwa Joe Clyde Danielsa”

This slideshow requires JavaScript.

Dwoje pozostałych dzieci pary umieszczono w rodzinie zastępczej.

Zeznania ojca

Według zeznań złożonych w postępowaniu sądowym, Joe Daniels przyznał się do zabicia syna po tym, jak jedno z dzieci obudziło go i powiedziało, że Joe Clyde oddał mocz na podłogę.

„Potem powiedziałem im, żeby zabrali swoje tyłki do łóżek. Wtedy Baby Joe zaczął się śmiać. Więc go pobiłem”, powiedział Joe Daniels policji, dodając, że wtedy Joe Clyde wybiegł na zewnątrz. Prawdopodobnie wtedy też został zauważony przez świadka.

„Wybiegłem za nim i zabrałem go z powrotem do domu. Pobiłem go jeszcze trochę. Właśnie wtedy zabiłem Baby Joe” – powiedział Joe Daniels w swoim zeznaniu.

Mężczyzna powiedział policji, że następnie umieścił ciało chłopca w bagażniku swojego samochodu i pojechał około pięciu mil do McElhiney Road. Następnie wyjął ciało z bagażnika. Niósł Joe Clyde’a „na(swoim) prawym ramieniu” i użył telefonu komórkowego Krystal aby oświetlić sobie drogę, idąc z martwym Joe Clyde do lasu.

Zeznania matki

Krystal Daniels powiedziała policji, że usłyszała krzyk, który po chwili ucichł. Gdy zeszła na dół, zobaczyła męża z zaciśniętymi pięściami, stojącego nad nieruchomym ciałem chłopca. Rzekomo Joe Daniels powiedział jej wtedy, że „gdyby komukolwiek o tym powiedziała, zabiłby ją”. Poszła zatem do sypialni i nie wychodziła stamtąd, dopóki nie usłyszała trzaśnięcia drzwi samochodu. Wtedy wróciła na dół i zobaczyła, że ​​Joe i Joe Clyde zniknęli.

W lipcu 2019 r śledczy ogłosili odkrycie łopaty z krwią Joe Danielsa i niezidentyfikowanymi włosami.

Zmiany

Niedługo potem, Joe Daniels wycofał swoje zeznania i zaczął obwiniać o zniknięcie syna żonę i niezidentyfikowanego mężczyznę.

W liście do swoich rodziców Joe Daniels napisał, że myśli, że Joe Clyde wciąż żyje, a Krystal ukrywa chłopca, aby go wrobić w zabójstwo. Napisał, że Krystal zadzwoniła do kogoś tej nocy i tym kimś, pewnie był jej wspólnik.

Zgodnie z jego teorią, Krystal Daniels wezwała swojego wspólnika, aby zabrał chłopca z pobocza drogi, na którym go wcześniej zostawiła.

Dalsze losy

Jak ustaliła policja, związek ​​Josepha i Krystal Daniels był burzliwy. Okazało się, że Krystal planowała odejść od męża w marcu 2018 roku z powodu przemocy fizycznej jakiej się względem niej dopuszczał. Powiedziała policji, że Joseph ją uderzył.

W wywiadzie z lipca 2019 r. Krystal Daniels powiedziała, że ​​ma nadzieję, że jej syn po prostu został porwany i gdzieś tam żyje.

W między czasie, jedno z dzieci Danielsów powiedziało, że pewna osoba dźgnęła Baby Joe nożem.

Joseph i Krystal Daniels oczekują w areszcie na proces, który ma się rozpocząć w 2020 roku. Ciała chłopca do tej pory nie znaleziono.

This slideshow requires JavaScript.

 

Autor: Kasia Magierska
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.