Let’s travel together.

Amerykańska nastolatka zamordowana w Meksyku

0

Elisabeth Mandala była 18-letnią uczennicą szkoły wyższej w Teksasie. Nastolatka była ładna i popularna. Mieszkała z rodziną, uwielbiała konie i prowadziła aktywne życie towarzyskie. Wydaje się, że Elisabeth prowadziła beztroskie, szczęśliwe życie przeciętnej nastolatki ze Stanów Zjednoczonych. Ale dziewczyna miała drugą ciemniejszą stronę, która ostatecznie doprowadziła do jej gwałtownej śmierci. Tragiczny incydent wywołał spekulacje w całym kraju, oraz gniew komentatorów internetowych. Zmusił także funkcjonariuszy organów ścigania do podjęcia walki z kolejną nierozwiązaną zagadką. W sercu tego tragicznego wydarzenia jest wielu jej przyjaciół i członków rodziny, którzy zastanawiają się: „Co tak naprawdę stało się z Elisabeth Mandala?”

Według różnych doniesień prasowych, Elisabeth Mandala prócz prowadzenia przeciętnego życia w szkole średniej, prowadziła także drugie, nocne. Nastolatka była striptizerką w jednym z klubów w pobliskiej miejscowości Pasedena w Teksasie. Kierownik klubu zeznał, że Elisabeth występowała pod pseudonimem „Lovely”. Dodał także, że była tak „gigantycznym hitem” wśród klientów, którzy odwiedzali klub, że jej zdjęcie zostało przedstawione w przewodniku po nocnym życiu Houston. Dziewczyna ukrywała ten fakt i nikt z jej bliskich nie miał pojęcia czym zajmuje się w wolnych chwilach. Chociaż była zaangażowana w organizację National FFA Organization (Future Farmers of America)- organizacja młodzieżowa promująca i wspierająca edukację w rolnictwie, bliscy członkowie rodziny sugerowali, że była bardziej zainteresowana zmierzaniem w kierunku innej „ścieżki kariery”. Matka Elisabeth  złożyła oświadczenie, że jej córka wyraziła zainteresowanie zostaniem kojotem. „Kojot” to slangowe określenie osoby, która przemyca nielegalnych cudzoziemców przez granicę USA. Jest to nielegalny biznes przemytu ludzi, który jest ściśle związany z handlem ludźmi, a w ostatnich latach stał się bardziej wyrafinowany.

Wydarzenia prowadzące do tragedii:

  • Ostatni raz widziano Elisabeth w środę, 27 kwietnia 2011 roku, kiedy opuszczała dom.
  • Tego dnia na swoim profilu na Facebooku napisała: „Jestem w Meksyku. Wrócę w czwartek.”
  • Matka zgłosiła zaginięcie córki w sobotę. 
  • Matka oświadczyła, że ​​wierzy, że jej córka, ​​udała się do Meksyku, aby się z kimś spotkać.
  • Później, w sobotę, 30 kwietnia, władze Meksyku znalazły jej ciało, wraz z dwoma mężczyznami, Dante Ruiz Siller (38) i Luis Angel Estrella Mondragon (44). Ich ciała znaleziono w rozbitej ciężarówce w małym miasteczku Mina
  • Początkowo władze wierzyły, że Elisabeth uczestniczyła w śmiertelnym wypadku samochodowym, ale później okazało się, że wypadek był zainscenizowany w celu ukrycia trzech morderstw. Cała trójka zginęła w wyniku pobicia.
  • Dante był kupcem, Luis taksówkarzem. Obaj mieli wiele fałszywych dokumentów tożsamości.
  • Ani policja, ani rodziny dwóch mężczyzn, ani przyjaciele i rodzina Elżbiety nie wiedzą, dlaczego cała trójka była razem i w jaki sposób się spotkali.

Wiele osób w całym kraju spekulowało, że Elisabeth wyjechała do Meksyku, aby uczyć się nielegalnego przemytu imigrantów, ponieważ była zauroczona szybkimi pieniędzmi. Wśród faktów i spekulacji widać, że ta młoda kobieta najwyraźniej znalazła się w sytuacji, która znacznie przekraczała jej możliwości. Notoryczne, meksykańskie zbrodnie są rzadko rozwiązywane. Dlatego najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się, co właściwie stało się z Elisabeth.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.