Let’s travel together.

!Aktualizacja! Znaleziono ciało 32-letniej Polki, która zaginęła w Szwecji.

4

!!Aktualizacja!!

Zaginiona Beata Ratzman została znaleziona martwa na zalesionym obszarze w gminie Svedala oddalonej 20 km od Malmö.

W piątek 19 listopada 2021 roku, szwedzka policja otoczyła i odgrodziła duży obszar w pobliżu jeziora Yddingesjön, niedaleko gimnazjum Bökebergs, gdzie w nocy i następnego dnia śledczy i technicy kryminalistyczni prowadzili swoje czynności.

Miejsce znalezienia zwłok rzekomo wskazał mąż kobiety. W sobotę 20 listopada, szwedzka policja poinformowała o znalezieniu zwłok kobiety, ale na tamtą chwilę nie byli w stanie potwierdzić czy należały one do zaginionej Beaty Ratzman.

Szwedzkie media donoszą jednak, że ciało należy do 32-letniej Polki.

⇓⇓⇓ Przeczytaj całą historię zaginięcia w artykule z 28 września 2021 roku⇓⇓⇓ 

Zaledwie dwa tygodnie temu, 32-letnia Beata Ratzman mieszkająca w Malmö w Szwecji wystąpiła o zakaz zbliżania się dla swojego partnera, 50-letniego Cezarego R. 24 września 2021 roku, Beata zniknęła, a mężczyzna został aresztowany pod zarzutem porwania. Mimo ogromnego zaangażowania policji i opinii publicznej po kobiecie nadal nie ma śladu…

Ostatni raz Beatę Ratzman widziano 24 września 2021 roku około godziny 17. Kobieta tego dnia miała wsiąść z mężem i synem do samochodu i udać się do Oxie, jednej z dzielnic Malmö.

Zaginiona

Na facebookowej grupie poświęconej poszukiwaniom osób zaginionych Zaginieni Cała Polska czytamy:

ZAGINĘŁA❗️ Beata Ratzman, 32 lata #Szwecja #Malmo #Oxie

Pani Beata zaginęła 25 września 2021 roku. Zaginięcie zostało zgłoszone przez jej 14-letniego syna, który poinformował, że mama nie wróciła do domu. Kobieta od kilku lat mieszka w Szwecji w mieście Malmo. Istnieje możliwość, iż zaginiona jest przetrzymywana wbrew swojej woli. Do czasu wyjaśnienia został aresztowany mąż zaginionej. W domu na Panią Beatę czeka trójka dzieci. Kobieta ostatni raz widziana była w Oxie. Dzień przed zgłoszeniem zaginięcia- 24 września 2021 roku rodzina pojechała do Oxie. Niestety nie wiadomo gdzie dokładnie, ani w jakim celu. Do domu tego samego dnia wrócił jedynie mąż zaginionej oraz dzieci. Pani Beata nie powróciła do miejsca zamieszkania. Telefon 32-latki jest nieaktywny. Policja przeszukała dom Pani Beaty, w którym nic nie znaleziono. 26 września policja przeszukała dzielnicę Oxie oraz Malmo. W poszukiwaniach towarzyszyły helikoptery oraz patrole z psami tropiącymi.

Poszukiwany jest srebrny samochód modelu Suzuki Vitara z 2002 roku. Jest to samochód męża. ✏️RYSOPIS: ?Wzrost: około 165 cm, ?Budowa ciała: drobna, ?Włosy: jasny brąz, do ramion, ?Oczy: niebieskie, ?Znaki szczególne: może nosić okulary korekcyjne. ⚠️ Kobieta w dniu zaginięcia ubrana była w granatowe jeansy oraz czarną kurtkę. ⚠️ Jeśli ktokolwiek z Państwa posiada informacje dotyczące miejsca pobytu zaginionej, proszony jest o kontakt z numerem alarmowym w Szwecji 00 46 77 114 14 00 (jeśli dzwonią Państwo z Polski) lub 114 14 (jeśli dzwonią Państwo ze Szwecji) lub numer 112. Mogą się Państwo kontaktować również z nami poprzez wiadomość prywatną lub e-mail [email protected]❗❗❗

Zaginięcie Polki zgłoszono niedługo po północy, w nocy z piątku na sobotę (24/25 września). Policja potraktowała zgłoszenie poważnie i natychmiast przeszukano dom Beaty Ratzman oraz kilka obszarów w Oxie w Malmö. Niedługo później aresztowano partnera kobiety pod zarzutem udziału w zaginięciu Beaty. Mężczyznę podejrzewa się o porwanie lub nielegalne pozbawienie wolności byłej żony.

– Nie udało nam się z nią skontaktować, ale mamy informacje, które wskazują, że mężczyzna ten był zamieszany w jej zniknięcie – mówi Nils Norling z policji w Malmö.

Co więcej, Cezary R. dopuścił się gróźb w stosunku do partnerki, napaści i aktu wandalizmu, które miały miejsce przed zniknięciem kobiety. W związku z czym Beata Ratzman wystąpiła o sądowny zakaz zbliżania się ze względu na bezprawne groźby i napaści jakiej doświadczyła ze strony mężczyzny. Niestety, z jakiś powodów jej prośba została odrzucona. Do ostatnich aktów przemocy ze strony podejrzanego miało dojść między 9 a 15 września 2021 roku, o czym kobieta poinformowała policję. Jednak problemy między tą dwójką miały trwać już od 2016 roku.

W ostatnim czasie kobieta postanowiła chronić swoje dane osobowe, co mogło świadczyć o jej obawie przed najściem i atakiem małżonka.

Cezary R. jest przedsiębiorcą i uważa się, że jest właścicielem 4 firm działających na terenie Szwecji, w tym budowlana i zajmująca się sprzątaniem.

Od chwili zaginięcia policja intensywnie poszukiwała kobiety na obszarze, gdzie ostatni raz logował się jej telefon. W poszukiwaniach brali udział nurkowie, policja konna, piesze grupy poszukiwawcze i psy tropiące. Kobiety nie udało się znaleźć, ale policja dotarła do ważnych informacji między innymi dzięki nagłośnieniu sprawy przez media:

– Otrzymaliśmy wskazówki, które poprowadziły nas do przodu w śledztwie. Uwaga mediów pomogła- mówi rzecznik policji w Malmö Nils Norling, który jednak podkreśla, że ​​policja nadal jest zainteresowana każdą wskazówką ze strony opinii publicznej.

Zeszłej nocy pole golfowe w Oxie (tam ostatni raz logował się telefon kobiety zanim został wyłączony) zostało zablokowane i przeszukiwane przez policję. Dziś rano (28.09) nurkowie przeszukiwali pobliski staw.
– Jest to miejsce, które nas szczególnie interesuje, ale nie mogę nic więcej powiedzieć. Jednocześnie szukamy również na lądzie – mówi Nils Norling i dodaje, że wciąż jest nadzieja na odnalezienie Beaty Ratzman żywej.
– Szukamy żywej osoby – mówi Nils Norling

Z dochodzeniem w sprawie zaginięcia związany jest również srebrny samochód marki Suzuki, model Vitara, z 2002 roku, którego właścicielem jest podejrzany

Z dniem dzisiejszym, Szwedzka Agencja Transportu podjęła decyzję o tymczasowym zakazie lotów nad strefą zastrzeżoną w Oxie w związku z poszukiwaniem Beaty Ratzman. Według policji powodem jest fakt, że policja prowadzi poszukiwania za pomocą dronów.

Przypominamy, każdy kto posiada informacje dotyczące miejsca pobytu zaginionej, proszony jest o kontakt z numerem alarmowym w Szwecji 00 46 77 114 14 00 (dzwoniąc z Polski) lub 114 14 (ze Szwecji) lub numer 112. 

Autor, KaMa.

4 Komentarze
 1. Natalia mówi

  czy wiadomo coś nowego w sprawie?

  1. Dorota Biel mówi

   Niestety nie ;(

 2. Kłamstwo mówi

  Bzdura ! Na godzinę 18:21 22.11.2021 POLICJA NIE POTWIERDZIŁA ŻE TO BEATA R !

 3. Anna mówi

  Biedna kobieta 🙁 Była taka młoda i piękna. 32 lata, 5 dzieci, 2 związki z których musiała uciekać, śmierć w tak młodym wieku.. Smutne to bardzo

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.