Let’s travel together.

!Aktualizacja! Zidentyfikowano kobietę znalezioną na chorwackiej wyspie Krk. Pytań jest coraz więcej.

2

!! Aktualizacja z dnia 21 września 2021 r.!!

Kobieta znaleziona na północno-zachodnim wybrzeżu Chorwacji, która nie pamiętała, kim jest ani skąd pochodzi, została zidentyfikowana jako pięćdziesięciosześcioletnia Daniela Adamcova, pochodząca ze Słowacji.

Nina i Daniela

21 września 2021 roku, pochodząca z Los Angeles Nina Smidt skontaktowała się z policją, mówiąc, że rozpoznała niezidentyfikowaną kobietę na publikowanych w mediach zdjęciach. „Od razu rozpoznałam kobietę na zdjęciu jako Danielę Adamcovą, Słowaczkę, która pracowała w firmie w Los Angeles, w której byłam kierownikiem operacyjnym w 2015 roku” powiedziała Schmidt.

„Firma zatrudniła ją za pośrednictwem organizacji non-profit, która pomaga ludziom wychodzącym z bezdomności. Daniela zamieszkiwała w tamtym czasie domy opieki i schroniska dla kobiet. Daniela powiedziała nam, że chce pojechać do Irlandii, gdzie ma dobrego przyjaciela, z którym może zamieszkać. 15 lipca 2015 wyjechała do Irlandii i to był ostatni raz kiedy mieliśmy z nią kontakt.”

Zanim jednak do tego wszystkiego doszło Daniela robiła karierę w USA i była znana w środowisku gwiazd show biznesu. Adamcova produkowała ręcznie robioną biżuterię, którą można było zobaczyć między innymi w popularnym serialu telewizyjnym „Przyjaciele” oraz u gwiazd takich jak Barbara Streisand, piosenkarki Diany Ross i Brigitte Bardot. Daniela przyleciała samotnie do USA w wieku 19 lat. Na miejscu podejmowała prace jako opiekunka do dzieci i sprzątaczka. Kobieta miała jednak silne ambicje i ukończyła tam szkołę artystyczną, po której zajęła się produkcją biżuterii. W między czasie zajmowała się również handlem nieruchomościami. W Stanach poznała swojego męża, producenta telewizyjnego, z którym jednak się rozstała w 2000 roku. Od tamtej pory wyjeżdżała do rodzinnej Słowacji gdzie przebywała czasami kilka lat i wracała ponownie do USA. Kobieta, jak sama przyznała nie mogła znaleźć swojego miejsca. W Słowacji miała rodzinę za którą tęskniła, ale nie czuła się tam dobrze. Zdecydowanie bardziej odpowiadało jej życie i klimat w Los Angeles. Nie jest jasne co takiego wydarzyło się w życiu tej kobiety, co sprawiło, że Daniela stała się bezdomna i wylądowała na ulicach niesławnego Skid Row.

Policja powiedziała, że ​​„rozwiązała” tę sprawę i potwierdziła jej tożsamość w ambasadzie słowackiej. Adamcova przebywa obecnie  pod opieką lekarzy w miejscowym szpitalu, a władze nadal nie są pewne, w jaki sposób trafiła na chorwackie wybrzeże.

Daniela przechodziła trudny okres i miała pecha w swoim życiu” powiedziała Smidt. „Ale była naprawdę dobrym pracownikiem, jest mądra i ma cudowne serce. Martwimy się o jej samopoczucie i mamy nadzieję, że teraz, gdy ambasada potwierdziła jej tożsamość, jej rodzina będzie mogła pomóc dowiedzieć się, co się z nią stało.”

Historia

12 września 2021 roku na chorwackiej wyspie Krk znaleziono zdezorientowaną kobietę w wieku około 60 lat. Kobieta nie wie kim jest, ani jak się znalazła w tym miejscu, a jedyną pewną informacją jest to, że porozumiewa się w języku angielskim.

Krk to położona na Morzu Adriatyckim największa wyspa Chorwacji. Wyspa ta połączona jest ze stałym lądem mostem o długości 1430 m, a zamieszkuje ją 17,86 tys. mieszkańców.

To właśnie na tej wyspie rankiem 12 września 2021 roku pewien rybak zauważył ranną kobietę. Ze względu na to, że miejsce w którym się znajdowała było trudno dostępne, mężczyzna sam nie udzielił kobiecie pomocy, ale zaalarmował policję.

„To bardzo dziwne, że znalazła się akurat w tym miejscu. To trudno dostępna część zatoki, z bardzo ostrymi skałami, które niczym brzytwy, tną nawet podeszwy butów” powiedział jeden z mieszkańców pobliskiej wsi.

Służby ratownicze, które przybyły na miejsce zastały wycieńczoną, wygłodzoną i odwodnioną kobietę, która nawet nie była w stanie się samodzielnie napić. Kobieta nie miała przy sobie żadnych dokumentów ani telefonu. Na jej ciele znajdowały się zadrapania, a skóra na twarzy była rozcięta. Ranną kobietę położono na nosze, a następnie przetransportowano do szpitala w Rijece.

Akcji ratowniczej przewodniczyli członkowie chorwackiej służby ratownictwa górskiego (HGSS).

„Na brzegu znaleźliśmy kobietę z niewielkimi obrażeniami, miała też kilka zadrapań i była bardzo odwodniona i wygłodzona. Ledwo mogła wypić kilka łyków wody. Położyliśmy ją na noszach, ponieważ nie była w stanie chodzić, i przetransportowaliśmy ją do szpitala. Kobieta nie wiedziała, skąd pochodzi ani jak znalazła się na wyspie. Nie miała przy sobie dokumentów ani telefonu komórkowego, a w pobliżu nie było żadnego samochodu poinformował jeden z pracowników HGSS.

Oprócz trudnego terenu, w okolicy miejsca gdzie znaleziono poszkodowaną można napotkać dzikie zwierzęta w tym niedźwiedzie i dziki co czyni ten teren bardzo niebezpiecznym.

Zdjęcie kobiety zostało opublikowane w mediach i szybko zdobyło międzynarodową uwagę. Plakaty z jej podobizną rozwieszono w pobliskich miejscowościach, a o tajemniczej kobiecie nie wiadomo niczego poza tym, że posługuje się językiem angielskim. Nie wie kim jest, ani jak się znalazła w tamtym miejscu.

Według policji kobieta ​​ma około 60 lat, jest średniej budowy ciała i ma około 165 centymetrów wzrostu, blond włosy do ramion i niebieskie oczy. „Mówi po angielsku, ale nie pamięta swojej tożsamości” powiedział policjant. „Obecnie znajduje się w szpitalu i jest w stabilnym stanie”.

Kilka osób odpowiedziało już na apel policji, ale tożsamość kobiety nadal pozostaje tajemnicą.

Kobieta, która zdaniem internautów może być poszkodowaną z Krk

I tym razem „kanapowi detektywi” nie próżnują i prowadzą własne śledztwa. Wynikiem jednego z nich jest zdjęcie kobiety, która bardzo przypomina ranną 60-latkę.

Porównanie, po prawej kobieta z wyspy, po lewej osoba, która zdaniem internautów przypomina ranną z Krk

Na jednej z facebookowych grup prowadzona jest ożywiona dyskusja na ten temat i użytkownicy próbują dociec tożsamości kobiety ze zdjęcia, dzięki czemu być może uda się ustalić tożsamość kobiety z Krk.

A Wy co o tym myślicie?

Autor, KaMa.

2 Komentarze
  1. Karina mówi

    Jak dla mnie podobieństwo jest ogromne. Oby ustalili kim jest ta Pani. To straszne, nie wiedzieć kim się jest…

  2. Iwona mówi

    Że to ta kobieta

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.