Let’s travel together.

!Aktualizacja! Zaginiony tydzień temu 14-latek został znaleziony martwy obok szczątków swojego psa. Co spotkało Jacoba?

7

!!Aktualizacja!!

Ciało Jacoba Cole’a McCarty’ego – 14-letniego chłopca z Corydon w stanie Indiana, który zaginął podczas spaceru z psem – zostało odnalezione przez władze tydzień po jego zniknięciu. Zwłoki chłopca znaleziono obok szczątków należących do jego zwierzaka owczarka niemieckiego, Isabelli, we wtorek 28 września 2021 roku w zalesionym obszarze przy autostradzie międzystanowej nr 64 w pobliżu szpitala hrabstwa Harrison.

Szeryf Smith powiedział, że funkcjonariusze organów ścigania przeszukali tę okolicę po otrzymaniu informacji od anonimowego świadka, który przeczytał o zniknięciu Jacoba i zgłosił detektywom, że widział nastolatka i jego psa w pobliżu autostrady międzystanowej 21 września, w dniu, w którym zaginął. Według Smitha, śledczy otrzymali również nagrania z monitoringu przedstawiające kogoś, kto wyglądał na Jacoba, idącego tego samego dnia autostradą międzystanową.

„Detektywi na chwilę obecną nie podejrzewają aby doszło do przestępstwa, chociaż przyczyna śmierci Jacoba zostanie ustalona po zakończeniu autopsji” powiedział Smith w oświadczeniu. „Prosimy, aby każdy z was modlił się za ojca Jacoba i wszystkich jego bliskich” dodał. „To trudny czas i trudna droga dla rodziny Jacoba”.

Historia zaginięcia

Policja stanu Indiana szuka 14-letniego chłopca, który zniknął 21 września 2021 roku, po tym jak wyszedł ze swojego domu w Corydon zabierając ze sobą psa. Zdaniem bliskich, nastolatek miał się spotkać w lesie z osobą poznaną za pośrednictwem gry online…

Corydon to niewielkie miasto w hrabstwie Harrison, w stanie Indiana, które znajduje się na północ od rzeki Ohio, w południowej części stanu. Miasto to zostało założone w 1808 roku i jest siedzibą rządu hrabstwa Harrison i stolicą Terytorium Indiany. Według danych z 2010 roku, Corydon liczyło 3122 mieszkańców. W Corydon znajduje się siódma co do wielkości jaskinia w Stanach Zjednoczonych, Indiana Caverns, która zarazem jest najdłuższą jaskinią w Indianie.

14-letni Jacob McCarty ostatni raz był widziany 21 września 2021 roku, po tym, jak opuścił swój dom w Corydon. Z dostępnych informacji wynika, że Jacob wyszedł się z kimś spotkać, a do spotkania miało dojść na terenie zalesionego obszaru znajdującego się za pobliskim sklepem Walmart przy 2363 Highway w Corydon. Członkowie rodziny chłopca są przekonani, że nastolatek miał spotykać się z kimś, z kim grał w gry online, a z ich zdaniem zgadza się policja.

Jacob ze swoim psem

„Jego syn gra w gry online, jak wiele naszych dzieci. Dzięki informacjom, które zebraliśmy w tym śledztwie, wierzymy, że poznał kogoś online i planował się z nim spotkać” powiedział szeryf hrabstwa Harrison, Nick Smith podczas konferencji prasowej, w której brał udział ojciec chłopca.
„Wierzymy, że w tym momencie Jacob nie może wrócić i potrzebujemy waszej pomocy. Do tej chwili przejrzeliśmy setki godzin nagrań z kamer z każdej firmy i każdej rezydencji w okolicy i nie znaleźliśmy na nich Jaocba.”

Służby do tej pory przeszukały na każdy możliwy sposób obszar, w którym McCarty był ostatnio widziany. Poszukiwania odbyły się na ziemi z pomocą psów tropiących oraz z powietrza. Niestety nie udało się zlokalizować nastolatka ani jego psa.

Isabella

Ojciec Jacoba, Jeremiah McCarty, pojawił się w ten weekend na konferencji prasowej ze Smithem i błagał o powrót syna.
„Prosimy tylko, aby każdy kto może spędzić czas, przeglądając nagrania ze swoich kamer, niech to zrobi” powiedział Jeremiah McCarty. „Pomóż mi zabrać go do domu. Pomóż mi sprowadzić go do domu. To taki dobry dzieciak.”

Smith zaapelował jednocześnie do lokalnej ludności, aby nie publikowali w sieci informacji, do których ewentualnie dotrą podczas przeglądania nagrań z CCTV. Dla dobra śledztwa powinni udzielić takich informacji jedynie organom ścigania.

Ojciec chłopca i szeryf Smith

Jacob jest opisany jako biały chłopak, mierzący 5 stóp i 4 cale wzrostu. Ma brązowe oczy i brązowe włosy do ramion. Chłopak miał na sobie prawdopodobnie czerwone buty Nike. Chłopcu towarzyszył jego ukochany pies, owczarek niemiecki Isabella. Pies miał na sobie turkusowe szelki.

Każdy, kto ma jakiekolwiek informacje w sprawie Jacoba, powinien zadzwonić na infolinię Departamentu Szeryfa Hrabstwa Howard pod numer 812-738-391.

Autor, KaMa.

7 Komentarze
 1. Zosia mówi

  Proszę o aktualizację jak chłopak się znajdzie.

  1. Dorota Biel mówi

   Oczywiście. Będziemy aktualizować artykuł na bieżąco?

  1. Dorota Biel mówi

   Tak wiemy. Będzie aktualizacja

 2. Ja mówi

  Dlaczego mój komentarz o tym, że chłopak został znaleziony martwy został usunięty?

  1. Dorota Biel mówi

   Nie został usunięty, jeszcze nikt nie zdążył go zatwierdzić.

 3. Biedactwo mówi

  14 lat, okres dojrzewania, rozumienie i odkrywanie swojej orientacji. Pewnie zaufał bo myślał, że może poznał świetnego kolegę, przyjaciele, z którym mu się dobrze rozmawiało, a okazało się, że to jakiś stary dziad morderca. Oby mocno nie cierpiał, jak odchodził….

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.