Let’s travel together.

[Aktualizacja] Ujawniono tożsamość oraz wizerunek porywacza 4-letniej Cleo Smith. Nowe informacje w sprawie!

1

!Aktualizacja!

4 listopada 2021 roku australijskie media opublikowały nowe informacje dotyczące sprawy porwania 4-letniej Cleo Smith. Ujawniono tożsamość porywacza, jego wizerunek oraz kilka faktów na jego temat.

Terence

Dom, w którym znaleziono zaginioną dziewczynkę należał do 36-letniego Terenca Darrella Kelly. Mężczyzna był bardzo aktywny w mediach społecznościowych, gdzie za pomocą kilku profili dzielił się swoją obsesją na punkcie lalek Bratz. Jak ustalili śledczy, Terence ze swojego oficjalnego profilu na Facebooku śledził profil matki Cleo, Ellie, która regularnie dzieliła się informacjami na temat śledztwa i błagała o bezpieczny powrót córki. Konto Kelly’ego na Facebooku wchodziło również w interakcję z artykułami na temat zaginionej czterolatki. Na jeden z artykułów prasowych dotyczących zaginięcia Cleo, użytkownik konta Terenca Kelly zareagował „smutnym” emoji.

W jednym z filmików zamieszczonych na swoim koncie na Fb, Kelly uśmiecha się i pokazuje pokój pokryty od sufitu do podłogi lalkami. Wśród nich były te wyprodukowane w ramach edycji kolekcjonerskiej, z których wiele wciąż było w pudełkach. Można zauważyć też lalkę przedstawiającą Roszpunkę, która była wielkości małego dziecka.

Jeden z pokoi w domu porywacza

Kelly na długo przed aresztowaniem był znany z kupowania lalek z serii Disney Princess i Bratz w lokalnym sklepie Toyworld. Dla tych, którzy znali mężczyznę było to dziwne, ponieważ wiedzieli, że Terence nie posiada dzieci, ale zakładano, że są prezentami dla dalszej rodziny.

Na kilku profilach w mediach społecznościowych Kelly udostępnia swoje zdjęcia w koszulce z lalką Bratz oraz inne przedstawiające pokój pełen lalek.

Jak się okazało, w czerwcu tego roku Kelly został postawiony przed miejscowym sądem po tym, jak przyłapano go na prowadzeniu pojazdu bez prawa jazdy. Kelly nigdy nie posiadał prawa jazdy ważnego na terenie Australii.

Po aresztowaniu mężczyzna został poddany 30-godzinnemu przesłuchaniu, podczas którego nie okazywał emocji i nie udzielał odpowiedzi na wiele z zadawanych mu pytań. Umieszczony później w celi dwukrotnie dokonał samookaleczenia, w związku z czym umieszczono go w innej celi pod stałym nadzorem.

Dzień po aresztowaniu Terry Darrell Kelly pojawił się w sądzie w Carnarvon, gdzie został oskarżony o kilka przestępstw, w tym uprowadzenie dziecka poniżej 16 roku życia. Kelly był bardzo rozgniewany obecnością dziennikarzy stojących przy sali sądowej i wygrażał, że „po nich przyjdzie”. Terencowi postawiono kilka zarzutów, ale do informacji publicznej podano tylko jeden, wymieniony wyżej.

W drodze do sądu

Sprawa jest w toku.

⇓⇓⇓Poniżej znajduje się pełny opis sprawy⇓⇓⇓

4-letnia Cleo Smith wraz z mamą Ellie Smith, ojczymem Jakem Gliddonem i młodszą siostrą Islą spędzała październikowy weekend na kempingu Quobba Blowholes, niedaleko Carnarvon w Australii Zachodniej, gdzie rodzina stacjonowała w namiocie. W nocy z 16 na 17 października Cleo przebudziła się i poprosiła mamę o wodę. Gdy dziewczynka zaspokoiła pragnienie, poszła z powrotem spać.

Kiedy Ellie obudziła się około godziny 6 rano, zorientowała się, że jej starsza córka zniknęła. Z namiotu zniknął również jej śpiwór. Przerażeni rodzice natychmiast zawiadomili o tym fakcie władze, a przydzielona do tej sprawy grupa policjantów przez kilka dni przeczesywała najbliższą okolicę. Detektywi byli przekonani, że gdyby Cleo była gdzieś w pobliżu, zostałaby już na pewno znaleziona.

Cleo

„Cleo zniknęła z namiotu swojej rodziny i pomimo rozległych poszukiwań na lądzie, w zbiornikach wodnych i z powietrza, nie znaleźliśmy jeszcze jej ciała. To prowadzi nas do przekonania, że została porwana” poinformował jeden z policjantów.

Mimo wskazówek napływających do policji oraz międzynarodowego nagłośnienia sprawy, przez okres 18 dni nie znaleziono śladu dziewczynki.

Przełom nastąpił 2 listopada 2021 roku, kiedy policja ogłosiła, że Cleo Smith została znaleziona cała i zdrowa w pewnym domu w Carnarvon. Dziewczynka była zamknięta w jednym z pokoi domu należącego do 36-letniego, samotnego mężczyzny, którego tożsamość nie została ujawniona. Na trop sprawcy policjanci wpadli dzięki sąsiadom mężczyzny, którzy zauważyli, że kupił pieluszki, a jakiś czas później usłyszeli płacz dziecka dochodzący z jego domu. Sąsiedzi doskonale wiedzieli, że mężczyzna nie ma dzieci, więc podzielili się swoimi podejrzeniami z policją, którzy natychmiast zareagowali i wdarli się do wskazanego domu.

Matka i ojczym dziewczynki

Dom gdzie znaleziono dziewczynkę znajdował się zaledwie 7 minut drogi samochodem od jej domu rodzinnego. Jak wiadomo, mężczyzna nie jest w żaden sposób spokrewniony ani związany z rodziną dziecka. Póki co, nic nie wskazuje na to, by zrobił Cleo krzywdę. Gdy policjanci znaleźli 4-latkę, jeden z nich spytał: „-Jak masz na imię? zapytaliśmy ją, a ona wtedy odpowiedziała: -Nazywam się Cleo.”

Cleo Smith była uśmiechnięta, cała i zdrowa, a fakt odnalezienia jej w tym stanie po tak długim czasie sprawił, że nawet doświadczeni policjanci nie potrafili ukryć wzruszenia. Mimo wszystko, dziewczynka trafiła do szpitala na obserwację, ale póki co, na jej ciele nie zauważono śladów przemocy.

Mężczyzna został aresztowany, a sprawa jest w toku.
Sprawa zaginięcia Cleo przez wielu porównywana jest do słynnego zaginięcia 4-letniej wówczas Madeleine McCann, która zniknęła z pokoju hotelowego 3 maja 2007 roku, podczas rodzinnych wakacji w Portugalii. W przeciwieństwie do zaginięcia Cleo, sprawa Madeleine do dziś pozostaje nierozwiązana.

Autor, KaMa.

1 komentarz
  1. Beep mówi

    Sprawcę wytypowano po nr rej samochodu wg zeznań innego kierowcy, który jechał tą drogą tamtej nocy (Australia to nie Europa ruch na prowincji jest znikomy). Najpierw zgarnęli na przesłuchanie tego faceta a później weszli do jego domu jak zaczął kręcić w zeznaniach.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.