Let’s travel together.

[!Aktualizacja!] Kim jest niezidentyfikowany autostopowicz? Tajemnica nastoletniego Bibb County John Doe rozwiązana po 60 latach!

0

!Aktualizacja! 

1 listopada 2021 roku koroner hrabstwa Bibb, C.W. West oświadczył, że zespół genealogów, wykorzystując DNA pozyskane w 2016 roku podczas ekshumacji ciała niezidentyfikowanej ofiary wypadku z 1961 roku, potwierdził, że szczątki należały do ​​15-letniego Daniela Paula „Danny” Armantrouta.

Według Identifinders International identyfikacja Danny’ego stanowi najstarszy przypadek sprawy z National Center for Missing & Exploited Children, jaki kiedykolwiek został rozwiązany przez genealogię genetyczną.

Znany wcześniej jako Bibb County John Doe, Danny Armantrout urodził się w 1945 roku, a w chwili śmierci miał 16 lat. Był najmłodszym z trzech braci. Jego rodzice, ojciec Alfred Valentine Armantrout i jego matka, Virginia Leocadie Berner, rozwiedli się, gdy Danny był malutki, a jakiś czas później Virginia wyszła ponownie za mąż za mężczyznę o imieniu Hamilton. Jego bracia nazywają się David i Donald. 77-letni obecnie Donald jest jedynym bliskim członkiem rodziny, z którym badacze sprawy mogli się skontaktować, ponieważ najstarszy brat David również uciekł/zniknął i od tego czasu nie ma kontaktu z rodziną. Tak więc wszystkie poniższe informacje pochodzą od Donalda.

W domu chłopców panowała bardzo niespokojna sytuacja rodzinna, a w centrum tego wszystkiego znajdował się ich ojczym. Jednym z głównych źródeł konfliktu między matką a ojczymem było to „jak były wychowywane dzieci”, jednak nie jest do końca jasne na czym polegał problem. Jakkolwiek, sytuacja w domu sprawiła, że wszyscy trzej bracia uciekli z niego w taki czy inny sposób.

Donald uciekł z niespokojnego domu rodzinnego i zaciągnął się do armii. Gdy stamtąd wrócił, dowiedział się, że Danny zniknął. Niedługo później zniknął również David. Donald próbował odnaleźć braci, ale David odciął się od rodziny i nie chciał mieć z nią nic wspólnego. Jedyne co po latach udało się ustalić to to, że w 1963 roku popadł w problemy z prawem i został aresztowany za włóczęgostwo na Florydzie. Jego losy do tej pory nie są znane. W przypadku drugiego brata, również przez lata nie udało się niczego ustalić.

Jak się miało okazać po 60 latach, informacje o sobie, które Danny przekazał kierowcy, w większości zgadzały się z prawdą. Chłopiec miał rodzinę w Alabamie i chciał dostać się do San Diego, aby wstąpić do wojska (w San Diego odbywało się wtedy coś w rodzaju rekrutacji do armii). W wieku 16 lat Danny był zbyt młody aby podjąć służbę wojskową, ale w 1961 roku oszukanie władz w sprawie wieku, nie stanowiło takiego problemu jak w dzisiejszych czasach. Jeśli chodzi o jego opowieść ta temat rozwodu rodziców, to chociaż w tym czasie między matką a ojczymem istniało wiele konfliktów, to nie rozwiedli się, a pozostali razem aż do śmierci ojczyma 20 lat później. Być może rozważali taką ewentualność, o czym Danny wiedział, ale nigdy do tego nie doszło.

Zgadza się informacja podana przez patologa po dokonanej sekcji zwłok sugerująca, że denat kulał lub utykał. Według brata, Daniel jako dziecko cierpiał na polio, co było przyczyną jego utykania.

Jeśli chodzi o tatuaż, który chłopak miał na ręce „RY+LOVE”: Donald spekuluje, że „RY” to prawdopodobnie dziewczyna, którą Danny poznał gdzieś w drodze. Danny nie miał dziewczyny, o której Donald by wiedział, a mieszkali w bardzo małym miasteczku, więc było mało prawdopodobne, aby Danny spotykał się z kimś, o kim nikt niczego nie widział. „RY” może być dziewczyną ze zdjęcia, ale  do tej pory nie zostało to potwierdzone, a osoba o tych inicjałach nie została zidentyfikowana.

West oświadczył również, że na dotychczasowym grobie Bibb County John Doe w Centerville powstanie nowy nagrobek z imieniem Danny’ego.

Dotychczasowy nagrobek

„To naprawdę niesamowite. Nie potrafię wyrazić, jak bardzo jestem wdzięczny, podobnie jak wielu innych ludzi, że w końcu mogę umieścić jego imię na tym nagrobku. Dziękuję wszystkim, którzy nigdy z niego nie zrezygnowali.“ powiedział szeryf i dodał, że Donald był „bardzo podekscytowany”, gdy dowiedział się, co stało się z jego bratem. On i jego żona planują podróż do Alabamy: „Donald chce przyjechać na nabożeństwo żałobne i poznać ludzi, którzy pracowali za kulisami, aby rozwikłać historię jego brata.”

⇓⇓⇓Poniżej znajduje się pierwotny artykuł dotyczący tej niesamowitej sprawy, zawierający informacje dostępne w chwili jego powstania, tj. lipcu 2020 roku. ⇓⇓⇓

27 marca 1961 r., Centreville, hrabstwo Bibb, Alabama. Z rzeki wyłowiono ciało nastoletniego chłopca o nieustalonej po dziś dzień tożsamości. Chłopiec znajdował się w samochodzie, który uległ wypadkowi. Przyczyną śmierci był uraz kręgosłupa i utonięcie.

Autostopowicz

Niezidentyfikowany nastolatek był autostopowiczem, który utonął po tym, jak pojazd, którym jechał, uderzył w barierkę na moście, po czym wpadł do rzeki Cahaba, w pobliżu zakola rzeki Bend. W wyniku wypadku nastolatek złamał kark i rękę w dwóch miejscach. Kierowca przeżył wypadek i przekazał policji kilka informacji, które uzyskał od chłopca podczas ich krótkiej podróży.

Chłopiec powiedział kierowcy, że uciekł z domu po tym jak jego rodzice się rozstali. Nastolatek rzekomo miał do wyboru zamieszkanie w sierocińcu lub wstąpienie do Marynarki Wojennej. Autostopowicz stwierdził, że nie ma sprecyzowanych planów na przyszłość i nie obchodzi go dokąd się uda.

Sygnet

Ubrania, które chłopiec miał w torbie, wskazywały, że mógł pochodzić z północy Stanów Zjednoczonych, a papierosy pochodziły z Karoliny Południowej.

Odzież i rzeczy osobiste:
Ubranie: Ubranie noszone przez chłopca jest nieznane.
Biżuteria: Zegarek na rękę Timex.
Dodatkowe przedmioty osobiste: Torba podróżna wykonana z ciężkiej, grubej tkaniny. W torbie znajdowało się kilka koszul z długim rękawem, spodnie, brązowy portfel bez dokumentów, mały klucz, sygnet z rubinem „US Army” , który został znaleziony w pojeździe i prawdopodobnie należy do zmarłego, zdjęcie denata z dziewczyną oraz paczka papierosów Pall Mall zakupionych w Karolinie Południowej.

Ciało nastolatka wystawiono na widok publiczny w domu pogrzebowym na okres kilku dni. Zauważono wtedy starszą, siwowłosą kobietę, która spędziła przy ciele więcej czasu niż inni. Kobieta kilkukrotnie wracała w miejsce ekspozycji, ale ostatecznie zniknęła, zanim udało się uzyskać od niej jakieś informacje.

Chłopiec został pochowany na cmentarzu w Centreville, kilka tygodni po swojej śmierci. Lokalna społeczność sfinansowała jego pogrzeb i pochówek.

Nadzieje

Pewna kobieta z Huntsville zgłosiła się na policję oznajmiając, że jest matką zmarłego.  Jednak po dokładniejszym zbadaniu sprawy, okazało się, że kolor oczu denata nie zgadza się z kolorem oczu jej syna.

Szczątki nastolatka zostały ekshumowane w czerwcu 2016 roku w celu pozyskania materiału DNA a następnie, tego samego dnia zostały ponownie pochowane. Profil nie pasował do tych dostępnych w bazie danych osób zaginionych.

This slideshow requires JavaScript.

Rysopis:
Szacowany wiek: 14-17 lat
Rasa: Biały
Płeć: Mężczyzna
Wzrost: 5’6″ do 5’8″
Waga: 120 funtów.
Włosy: jasnobrązowe. Jego włosy wyglądały na rozjaśnione. Jego brwi i rzęsy były ciemnobrązowe.
Kolor oczu: Niebieski.
Znaki szczególne: Palacz. Napis na ręce „RY + LOVE”. Autopsja wykazała, że mógł lekko kuleć.

This slideshow requires JavaScript.

Tożsamość nastolatka pozostaje do tej pory nieznana.

Autor: Kasia Magierska
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.