Let’s travel together.

Aktorka i modelka która zaginęła

0

Tammy Lynn Leppert z Rockledge na Florydzie brała udział w swoim pierwszym konkursie piękności już w wieku zaledwie 4 lat. Niezwykle piękna i utalentowana mała dziewczynka urodziła się pod złotą gwiazdą, a jej przeznaczeniem było aktorstwo. Przez całe dzieciństwo wzięła udział w prawie 300 konkursach piękności, wygrywając większość z nich, w tym „Little Miss Firecracker” i „Little Miss Talent”. Matka Tammy, Linda Curtis, powiedziała, że ​​od lat najmłodszych lat jej córka była wyjątkowo nadpobudliwa, a swoją energię próbowała skierować w stronę konstruktywnych interesów. Oprócz konkursów piękności Tammy była harcerką, oraz brała udział w lekcjach akrobatyki. Linda była agentką teatralną, a prócz tego współpracowała z agencjami modelek. To ona otworzyła swojej córce drzwi do kariery. Poniekąd dzięki matce, Tammy zagrała w filmie „Little Darlings” i stała się twarzą CoverGirl w październiku 1978 roku. Marząca o sławie aktorki, zdobywającej sukcesy w Los Angeles, w 1983 osiemnastoletnia Tammy odegrała niewielką rolę w filmie „Spring Break”, a jej ciało w stroju kąpielowym opublikowano na głównym plakacie filmowym, co zwróciło uwagę producentów filmowych. Jeden z nich, Steve Walz przewidywał, że Tammy będzie „jedną z gwiazd lat 80.” Wróżył jej karierę tak wielką, jaką zrobiła gwiazda Brooke Shields.

Mimo iż przyszłość tej pięknej dziewczyny malowała się w jasnych i kolorowych barwach, coś się zmieniło. Tammy, która była zawsze pełna energii i ekstrawertyzmu zrobiła się ponura i nieśmiała. Mówiono, że zachowuje się wyjątkowo irracjonalnie i paranoicznie. Niemniej jednak nadal chciała realizować swoje marzenia aktorskie. Następną swoją rolę zagrała w filmie  „Scarface”. Jednak czwartego dnia, planu filmowego Tammy wróciła do domu. Podczas kręcenia sceny, w której ktoś miał zostać zastrzelony dziewczyna widząc sztuczną krew, wpadła w histerię. Matka Tammy opowiadała, że po powrocie do domu jej córka zachowywała się jak osoba chora psychicznie. Cały czas mówiła, że ktoś chce ją otruć i odmawiała przyjmowania posiłków a nawet wody mineralnej, która znajdowała się w zamkniętych fabrycznie butelkach. Czas spędzała zamknięta w swojej sypialni. Pewnego razu zwierzyła się swojej mamie, że jej przyjaciel z planu filmowego przechwalał się, że jest członkiem gangu narkotykowego i że pierze brudne pieniądze. Twierdziła, że w całym gangu swoje udziały miały wybitne postacie, w tym policjanci i bankierzy. „Byłam świadkiem czegoś okropnego. Wiem, że za to zginę „. Z tego samego zwierzyła się także swojemu chłopakowi Rickowi Adamsowi, mówiąc, że wierzy, że ktoś ją zabije.  „Wiedziałem, że to nie narkotyki. Mogę powiedzieć na pewno, że Tammy nie była na narkotykach. Nawet nie piła” – wspominał. Na początku lipca 1983 roku, Tammy zakończyła ich związek, mówiąc że widziała coś czego nie powinna. Nie rozwinęła tematu, ale poprosiła Ricka by towarzyszył jej w mszy, podczas której trwania, wybuchła płaczem i zagorzale się modliła. Zaniepokojona rodzina zwróciła się z prośbą o pomoc do Szeryfa. Podczas rozmowy z nim, Tammy zaprzeczyła, że obawiała się, że jej życie jest w niebezpieczeństwie. Kilka dni później dziewczyna wpadła w histerię po tym jak podmuch wiatru spowodował, że drzwi wejściowe zatrzasnęły się z hukiem. Tammy chwyciła kij baseballowy i rozbiła okno przez, które uciekła. Po tym niepokojącym incydencie, dziewczyna została hospitalizowana. Zatrzymano ją tylko na 72 godziny, ponieważ lekarze nie stwierdzili żadnych nieprawidłowości, a w jej organizmie nie było śladu alkoholu czy narkotyków.

6 lipca 1983 roku Tammy założyła dżinsową koszulę z kwiatami na przodzie, spódnicę i sandały. „Cześć mamo – do zobaczenia niebawem” zawołała do matki, po czym weszła do samochodu swojej przyjaciółki, Keith Roberts. Obie planowały udać się na Cocoa Beach na Florydzie. Cocoa Beach było ulubionym miejscem Tammy. Odkąd była małą dziewczynką zawsze marzyła o posiadaniu domu w tym miejscu. Niestety po drodze, przyjaciółki wdały się w kłótnię, Keith wysadziła Tammy, która w jej aucie pozostawiła buty i torebkę na parkingu mieszczącym się wzdłuż drogi krajowej. To był ostatni raz, kiedy Tammy Lynn Leppert była widziana. Chociaż nie wiadomo dokładnie, co wydarzyło się tego popołudnia, wiadomo, że w pewnym momencie pomiędzy opuszczeniem domu, a zaginięciem Tammy wykonała wiele połączeń. Większość osób, do których dzwoniła nie było w stanie odebrać telefonu, więc dziewczyna nagrywała się na pocztę. Według jej cioci i przyjaciela wydawała się być przerażona.

W trakcie dochodzenia teorie dotyczące tej sprawy były obfite. Niektórzy spekulowali, że Tammy doznała załamania psychicznego, podczas gdy inni uważali, że po prostu uciekła. Ci, którzy ją znali szydzili z tych spekulacji. Tammy była bardzo związana ze swoją matką i zawsze dzwoniła do niej by powiadomić ją dokąd idzie i kiedy wróci. Jednak inni nie byli tego tacy pewni. Według nich Linda potrafiła być agresywna i zbyt wiele wymagała od swojej córki. Detektyw, który zajął się sprawą zaginięcia młodej aktorki, otrzymał dwa telefony od anonimowej kobiety, z których pierwszy z nich miał miejsce krótko po zaginięciu. Kobieta twierdziła, że Tammy ma się dobrze i, że zadzwoni w odpowiednim momencie. Podczas drugiej rozmowy kobieta powiedziała policji, że Tammy idzie do szkoły, aby zostać pielęgniarką. Nigdy nie potwierdzono autentyczności tych połączeń.

Oczywiście główną podejrzaną w tej sprawie, była Keith jednak dziewczyna zaprzeczała udziałowi w zaginięciu koleżanki. Nie znaleziono także żadnych dowodów łączących ją z tą sprawą. Podejrzanym był także seryjny morderca, Christopher Wilder, który zamordował 8 lub 9 młodych kobiet na Florydzie. Wabił swoje ofiary propozycją sesji zdjęciowej do magazynu. Nie zdążył on jednak złożyć wyjaśnień ponieważ został zastrzelony podczas bójki z policjantem. Sprawa Tammy pozostaje niewyjaśniona.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.