Let’s travel together.

Kochanka Mary torturowała jej dzieci – uzależniona od narkotyków matka, zgadzała się na wszystko.

0
W przeciwieństwie do swoich dzieci, Mary Rowles miała normalne dzieciństwo. Dorastała w Cuyahoga Falls, w Ohio, wraz z matką i ojczymem, a pod koniec lat 80-tych przeprowadzili się do Akron. Rowles porzuciła naukę w drugiej klasie liceum, kiedy pierwszy raz zaszła w ciążę. Przyznaje, że nie była gotowa na bycie matką.

„Byłam bardzo młoda – i bardzo niedojrzała” – powiedziała.

Rowles zaczęła pić, gdy miała 15 lat i eksperymentowała z miękkimi i twardymi narkotykami. „Pozwoliłam, aby one przejęły władzę nad moim życiem”, powiedziała o nadużywaniu substancji psychoaktywnych.

Pierwsze nadużycia

W październiku 1988 roku, kiedy syn Rowles miał zaledwie 3 miesiące, kobieta po raz pierwszy – niestety nie ostatni – miała spotkanie z Summit County Children Services (służby d.s. dzieci). Anonimowy świadek zgłosił, że Rowles karmi swoje dziecko 2-procentowym mlekiem krowim oraz, że widziano, jak podnosi chłopca do góry za rękę i nogę.

Kiedy ojciec chłopca dołączył do marynarki wojennej, Rowles i jej syn wprowadzili się do babci Mary od strony matki, a sprawa dziecka została zamknięta.

Rowles miała jeszcze pięcioro dzieci – czterech chłopców i dziewczynkę – z pięcioma różnymi mężczyznami. Jej dwaj najstarsi chłopcy byli jedynymi, którzy mieli tego samego ojca. Żaden z jej związków nie trwał długo.

Spotkanie z Jenkins

Życie Mary zmieniło się, gdy spotkała  Alice “Jamie” Jenkins. Kobiety poznały się 1996 roku i początkowo się przyjaźniły, ale z czasem ich relacja przybrała romantyczny charakter. Jenkins zamieszkała z Rowles i jej dziećmi, z których połowa pomieszkiwała raz z Rowles a raz z ojcami, reszta przebywała z nią na stałe.

Mniej więcej w tym samym czasie, gdy Rowles poznała Jenkinsa, a kiedy jej najmłodszy syn miał 2 miesiące, u Mary zdiagnozowano stwardnienie rozsiane. Kobieta stwierdziła, że ​​jej lekarz przepisał jej morfinę, która wkrótce przejęła jej życie. Właśnie wtedy, zdaniem Rowles, zaczęły się ekstremalne nadużycia w stosunku do jej dzieci – Jenkins była odpowiedzialna za większość z nich, a Rowles na to przyzwalała.

„Narkotyki były dla mnie ważniejsze niż moje dzieci” – powiedziała Rowles.

Szafa

Rowles powiedziała, że kara zamknięcia była wynikiem tego, że Jenkins chciała mieć kontrolę nad dziećmi. Powiedziała, że ​​każde z dzieci – z wyjątkiem córki – zostało w pewnym momencie umieszczone w szafie. Powiedziała, że ich więzienie trwało kilka dni, tygodni i dłużej. „Nie pamiętam, ile trwała najdłuższa” – przyznała.

Rowles powiedziała, że popierała wszystko, co spotykało jej dzieci – głód, bicie, zmuszanie do jedzenia psich i kocich odchodów.

Rowles twierdzi, że Jenkins była odpowiedzialna za większość nadużyć ale stwierdza zarazem, że ​​podziela winę za to co się stało. „Jestem ich matką i powinnam ich chronić – i nie zrobiłam tego” – powiedziała.

Ucieczka i aresztowanie

W kwietniu 2003 r. troje synów Rowles uciekło z szafy. Chłopcom udało się uciec z domu skacząc z dachu drugiego piętra.Dzieci błąkające się po ulicach zostały szybko dostrzeżone przez policję. Funkcjonariusze przybyli do domu chłopców, zabrali troje pozostałych dzieci i aresztowali Rowles i Jenkins.

„Kiedy uciekli, pukanie do drzwi było dla mnie zbawieniem” – powiedział Rowles. Mary powie później, że ​​jej dzieci są bohaterami, którzy uratowali siebie i ją.

Zarzuty

Kiedy Rowles po raz pierwszy rozmawiała z detektywami, wyraziła ulgę, że jej dzieci zostały zabrane z domu. Rowles twierdziła, że dzieci zostały zamykane w szafie za złe zachowanie, w tym ucieczkę i kradzież.

„Straciłam kontrolę nad dziećmi i próbowałam wielu różnych środków, aby poradzić sobie z tym we właściwy sposób, ale to nie zadziałało, a środek, który podjęłam, aby zamykać je w szafie, był zły ”– powiedziała Mary podczas zeznań na policji. „Powinnam była szukać pomocy, zamiast pozwolić aby to zaszło tak daleko.”

Jenkins powiedziała detektywom, że dzieci były dyscyplinowane, ponieważ „wymykały się spod kontroli”, walczyły ze sobą i groziły matce.

Jenkins przyznała się policji, że kopała i biła dzieci. Twierdziła jednak, że dzieci kłamały na temat niektórych rzeczy, które kazano im robić, w tym konieczności jedzenia zwierzęcych odchodów. Jenkins powiedziała, że ​​zagroziła, że ​​to zrobi, ale rzekomo nigdy tego nie zrobiła.

Winne i skazane

Detektywi zapytali Jenkins, jaką karę powinien jej wymierzyć sąd. Kobieta stwierdziła, że odpowiednią karą byłoby 30 dni więzienia.

Rowles i Jenkins przyznały się do winy w październiku 2003 r. Oskarżenie obejmowało liczne przestępstwa, w tym porwanie, napaść i narażanie dzieci na niebezpieczeństwo.

Podczas ich skazania w styczniu 2004 r. najstarszy syn Rowles powiedział kobietom, że ich nienawidzi, i powiedział, że jego życie jest „przerażające z powodu znęcania się nad nim i rodzeństwem, zaniedbania i przemocy, które im zgotowały”.

„Obie jesteście ludźmi, którzy krzywdzą innych i musicie być uwięzione na długi czas, aby żadne inne dziecko nie musiało przejść przez to, przez co ja przeszedłem”, powiedział 15-latek.

Obie kobiety skazano na 30 lat więzienia.

This slideshow requires JavaScript.

Życie w więzieniu

Zapytana, jak wygląda życie w więzieniu, Rowles odpowiedziała: Uwolnienie. „Mój dom był więzieniem” – powiedziała. „Życie z nią było więzieniem”.

Rowles nie jest już w związku z Jenkins. Odsiadują wyrok w tym samym więzieniu ale nie rozmawiają ze sobą. Rowles ma nową dziewczynę, choć romantyczne związki nie są oficjalnie dozwolone w więzieniu.

Tylko jeden z synów Rowles odwiedził ją w więzieniu. Korespondowała z Marissą Ashford, jej córką, dopóki ta nie zginęła w wypadku drogowym.

„To mnie zniszczyło” – powiedziała Rowles o śmierci córki. „Nie mogłam oddychać. Bez względu na to, czy jestem złą matką, nadal jestem matką.

Dzieci

Rowles oglądała pogrzeb Marissy za pośrednictwem kamery internetowej. Widziała wnuki, w tym wnuczkę, która wygląda jak Marissa.

Danny Rowles, drugi najstarszy syn Mary, rzucił się na nią. „Czy jesteś teraz szczęśliwa, gdy ona nie żyje?”

Rowles najczęściej korespondowała listownie i mailowo z Jesse Eging, jej synem, który mieszka w Arizonie. Kobieta od kilku lat szuka drogi, aby dowiedzieć się, co się stało z nim i jego rodzeństwem. Powiedziała, że w zeszłym roku złożyła wniosek o wcześniejsze zwolnienie z więzienia, ale wniosek odrzucono.

2033

Rowles powiedziała, że złoży wniosek ponownie tylko wtedy, gdy Jesse lub jedno z jej pozostałych dzieci będzie tego chciało. Zarazem stwierdziła, że ​​uważa, że ​​należy rozpatrzyć negatywnie prośbę Jenkins o wcześniejsze zwolnienie.

24-letni Jesse Eging powiedział, że zgadza się ze swoim rodzeństwem w tym, że zarówno jego matka, jak i Jenkins powinny zostać w więzieniu do 2033 r.

„Moim zdaniem była to zbrodnia partnerska” – powiedział. „To, że na coś tylko patrzysz, nie czyni cię mniej winnym”.

„Do dziś, po 17 latach pracy w Departamencie Policji w Akron, jest to wciąż najgorszy przypadek znęcania się nad dziećmi, z którym miałem do czynienia” – powiedział w zeszłym roku oficer Dan Murphy, który był jednym z policjantów interweniujących w noc kiedy chłopcy uciekli z domu.

 

Autor: Kasia Magierska
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.