Let’s travel together.

9-latka uciekła w środku zimy z domu dziecka. Nierozwiązane zaginięcie Serenity.

0

3 lutego 2019 roku, 9-letnia Serenity Dennard spędzała czas wolny na siłowni w Domu Dziecka Black Hills w Rapid City, w Dakocie Południowej. W pewnym momencie dziewczynka zniknęła, nie pozostawiając po sobie żadnego śladu…

Dom Dziecka w Black Hills

Serenity do domu dziecka trafiła po tym, jak została porzucona przez swoich niestabilnych rodziców. Niedługo potem została adoptowana przez Chada Dennarda i jego ówczesną żonę Darcie. Chad i Darcie rozwiedli się, a Chad ożenił się ponownie z kobietą o imieniu KaSandra. W krótce doczekali się własnych dzieci, oprócz adoptowanej trójki.

Problemy dziewczynki

U Serenity zdiagnozowano reaktywne zaburzenie przywiązania, stan, w którym dzieci nie czują się bezpiecznie w związkach rodzinnych. Reaktywne zaburzenia przywiązania, RAD, to termin diagnostyczny określający ostre i względnie nietypowe zaburzenia więzi, które dotykają dzieci. Zaburzenie to pojawia się przed piątym rokiem życia. Występowanie tych zburzeń cechuje lękliwość, nadwrażliwość, ambiwalencja uczuciowa, obniżona tolerancja frustracji, odpowiadanie agresją na napotkane przeszkody.
U dziewczynki zdiagnozowano również zespół destrukcyjnego rozregulowania nastroju, które polega na niekontrolowanych histerycznych napadach złości dziecka w sytuacjach, które trudno wytłumaczyć. Serenity często próbowała uciec ze swojego rodzinnego domu.

Ucieczka

Chad i KaSandra powiedzieli, że w lipcu 2018 r., Serenity trafiła do domu dziecka po tym jak doszło do pogorszenia się jej stanu. Objawiało się to wielokrotnymi ucieczkami, niestabilnością w relacjach z innymi dziećmi oraz próbami samookaleczenia.
3 lutego 2019 roku, około godziny 10.45, pewne dziecko wywołało zamieszanie wśród personelu placówki, a Serenity wykorzystała to, że pracownicy byli skupieni na kimś innym i postanowiła uciec. Próbowała uciec już tydzień wcześniej i w związku z tym, została objęta tzw. protokołem monitorowania, co oznaczało, że mogła się oddalać od opiekuna „tylko na odległość wyciągniętej ręki”.

Zgłoszenie

Według specjalistów, ​​Serenity uciekała, ponieważ nie wiedziała, jak poradzić sobie z emocjami. Do ucieczek dochodziło również w momencie, gdy zaczynała czuć się komfortowo w jakimś miejscu. Ostatnia obserwacja Serenity po opuszczeniu siłowni miała miejsce o godzinie 11:00. Znajdowała się w wtedy w pobliżu podjazdu do placówki.

Personel domu dziecka zaalarmował policję o zniknięciu dziewczynki dopiero dwie godziny po jej ucieczce.

„Dokonaliśmy przeglądu wydarzeń z niedzieli i potwierdziliśmy, że telefon pod numer 911 został wykonany o 12:26” – powiedział Bill Colson, dyrektor wykonawczy placówki. „Kiedy Serenity zniknęła z oczu pracowników, natychmiast zaczęliśmy przeszukiwać tereny i budynki należące do domu dziecka. A gdy nie mogliśmy jej znaleźć, wezwaliśmy organy ścigania”.

Policja

Organy ścigania przybyły na miejsce zdarzenia o godzinie 12.46. 40 minut później, policjanci poprosili o pomoc Pennington County Search and Rescue. Dziewczynki szukało 35 osób.

3 lutego, o godzinie 16:17 lokalne biuro szeryfa opublikowało w mediach informację o zaginięciu i poszukiwaniu Serenity. Poszukiwania tej nocy przerwano o godzinie 22:30 i wszczęto je ponownie 4 lutego o godzinie 7 rano.

Grupa poszukiwawcza liczyła już wtedy ponad 200 osób, które z pomocą psów przeczesywało okoliczne tereny. Nie znaleziono śladu Serenity. 5 lutego biuro szeryfa wydało oficjalne oświadczenie: „Jeśli Serenity była na zewnątrz, jest mało prawdopodobne, aby przeżyła. Nie wykluczamy jednak, że dziewczynka znalazła jakieś ciepłe miejsce na schronienie lub że ktoś ją porwał. Nadal prowadzimy aktywne dochodzenie i będziemy śledzić wszystkie tropy”.

Pomoc

W środę, 6 lutego, szeryf poprosił o pomoc ekipy ze specjalnymi psimi zaprzęgami z Iowa, Wyoming i Kolorado. Psy wytresowano do lokalizowania osób zmarłych. Ich pracę utrudniał jednak fakt, że panował 5 stopniowy mróz i padał śnieg, co sprawiało, że psy z trudem łapały trop. Poszukiwania Serenity trwały miesiącami. Niestety, nie przyniosły one żadnego efektu.

Do sierpnia 2019 roku biuro szeryfa prześledziło 195 potencjalnych podejrzanych w 15 stanach, przeprowadziło 440 przesłuchań i zrealizowało sześć nakazów przeszukania.

Nagranie

W listopadzie 2019 roku, w internecie pojawiło się nagranie przedstawiające małe dziecko, które zostało zarejestrowane przez kamerę znajdującą się przy dzwonku do drzwi domu na Harriet Creek Ranch w Teksasie. Wydawało się, że dziecko błaga o pomoc, a wiele osób sugerowało, że jest ono łudząco podobne do Serenity. Rodzina dziewczynki obejrzała nagranie i stwierdziła, że ​​to nie było ich dziecko.

Bez śladu

3 lutego 2020 r. minął rok od zniknięcia Serenity. Pomimo poszukiwań z udziałem ponad 1200 osób i przeszukania 4500 mil lasów, nie znaleziono żadnego śladu po dziewczynce. Najbardziej prawdopodobna teoria przyjęta przez organy ścigania głosi, że Serenity wbiegła do lasu, zgubiła się i zmarła z powodu hipotermii.

Konsekwencje

Od czasu jej zaginięcia, stanowe i federalne organy zajmujące się kontrolą funkcjonowania domów dziecka, zarzucają placówce w Black Hills, że czekali 80 minut aby wykonać telefon pod numer 911 oraz brak przeszkolenia personelu w zakresie zapobiegania ucieczkom. Zwolniono również dwie osoby, które były bezpośrednio odpowiedzialne za pilnowanie dziewczynki.

Jamin Hartland, główny detektyw biura szeryfa hrabstwa Pennington, powiedział, że śledztwo dotyczące zaginięcia Serenity jest największym w historii hrabstwa i jak dotąd nie wykazało żadnych dowodów świadczących o uprowadzeniu lub innej formie przestępstwa.

„W tym śledztwie, podobnie jak w każdym innym, oczywiście nie możemy wykluczyć żadnej możliwości, dopóki się nie dowiemy, co spotkało Serenity” – powiedział Hartland. „Po prostu nie mamy jak dotąd solidnych dowodów, które sugerowałyby, że było to uprowadzenie. Na razie wiemy, że dziewczyna uciekła z ośrodka i jeszcze jej nie znaleziono”.

Wróć do nas

Rodzina Serenity złożyła następujące oświadczenie: „Serenity, kochamy cię, wróć do nas, do domu, tęsknimy za tobą. Nigdy nie przestaniemy szukać, nigdy nie przestaniemy walczyć. Chcemy cię w domu, mamy nadzieję, że jesteś bezpieczna, że wszystko jest w porządku. Chcę tylko, żebyś wiedziała, że jesteś kochana, a my po prostu chcemy, żebyś była w domu”.

W chwili zaginięcia, Serenity miała 9 lat, ważyła 96 funtów i miała 4’7 wzrostu. Miała na sobie szarą bluzę w kwiaty z długimi rękawami, niebieskie dżinsy i czarne śniegowce.

This slideshow requires JavaScript.

Autor: Kasia Magierska.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.