Let’s travel together.

43 lata po znalezieniu czaszki, wreszcie wiadomo do kogo należała

0

22 marca 1974 roku, Nancy Webster, lat 37, i jej córka, 19-letnia Rebecca Dinkel, były widziane w kawiarni w rejonie Garden Valley w hrabstwie El Dorado. Opuściły kawiarnię niedługo po tym, jak Nancy otrzymała telefon z groźbami od swojego męża, Cliftona. To był ostatni raz, kiedy ktokolwiek widział je przy życiu.

Konie i psy Nancy pozostały bez jedzenia i wody, a rzeczy należące do obu kobiet wciąż znajdowały się w domach. Rebecca zostawiła dwójkę swoich malutkich dzieci, więc ich odejście z jakiegokolwiek innego powodu poza uprowadzeniem wbrew ich woli, było wysoce nieprawdopodobne. W czerwcu wydano nakaz aresztowania dla 42-letniego Cliftona. Mężczyzna został aresztowany w Kolorado i poddany ekstradycji do hrabstwa El Dorado, by odpowiedzieć na zarzuty morderstwa obu kobiet. Chociaż ich ciał nie odnaleziono, biuro szeryfa było w stanie zgromadzić wystarczające dowody by oskarżyć Cliftona o morderstwo Nancy. 8 grudnia uznano go za winnego popełnienia zbrodni i skazano na 10 lat więzienia. Siedem lat później dwójka wędrowców odkryła ludzką czaszkę z widoczną raną postrzałową. Od razu podejrzewano, że należy ona do Nancy bądź Rebeki, ale żadna z zaginionych kobiet nie miała w aktach zapisów dentystycznych, a metoda DNA była jeszcze w powijakach, więc nie można było uzyskać ostatecznego związku z ofiarami. Po odbyciu wyroku Clifton zmarł w 2002 roku, nie przyznając się do morderstw ani nie określając położenia ciał, pozostawiając synów Rebecki bez możliwości rozwiązania tajemnicy zaginięcia ich matki. Tak było aż do 2017 roku, kiedy detektywi Koronera, przy współpracy z absolwentami Wydziału Antropologii Sądowej Uniwersytetu Chico i kryminalistami z Departamentu Sprawiedliwości Richmond Lab w Kalifornii, dokonali przełomu. Udało się odzyskać częściową próbkę DNA z jednego z zębów trzonowych, który wciąż były przytwierdzony do czaszki. Dalsze badania dały odpowiedź do kogo należała- do Rebeki. 

W tym przypadku postępy w nauce i zawzięta determinacja organów ścigania doprowadziły do ​​zamknięcia sprawy zaginionej Rebecki. Jednak nadal nie wiadomo gdzie znajduje się reszta jej szczątek, oraz jej mama Nancy.

 

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.