Let’s travel together.

4-latka zniknęła podczas pikniku w górach. Anonimowe listy, niepokojące telefony i brutalne zabójstwo matki.

0

Nyleen Kay Marshall to amerykańska dziewczynka, która zaginęła w tajemniczych okolicznościach w górach Elkhorn w Helena National Forest w Montanie. Dwa lata po jej zniknięciu do rodziny dziewczynki i kilku organizacji zajmujących się zaginionymi osobami zaczęły napływać anonimowe listy i telefony od mężczyzny, który twierdził, że uprowadził Nyleen.

Podążaj za cieniem

25 czerwca 1983 roku czteroletnia Nyleen Marshall zniknęła podczas wycieczki. Dziewczynka pojechała z matką, Nancy i ojczymem w góry Elkhorn, gdzie razem z kilkoma innymi rodzinami zorganizowali piknik. Około godziny 16:00 Nyleen i kilkoro innych dzieci poszło pobawić się nad brzegiem płytkiego potoku. Niektóre z dzieci zauważyły, że dziewczynka rozmawia z niezidentyfikowanym mężczyzną w fioletowym dresie. Mężczyzna próbował nakłonić ją do zagrania w „Follow the Shadow”. Dzieci zajęte zabawą nie zauważyły kiedy, jak i gdzie ich koleżanka zniknęła, a nieznajomy mężczyzna był ostatnią osobą, w towarzystwie której widziano Nyleen.

Grupy poszukiwawcze przeczesywały tereny w okolicy potoku i pola piknikowego. Jednak nie znaleziono żadnego, najmniejszego śladu, który pomógłby ustalić, co się stało z dziewczynką. Jej rodzice byli pewni, że Nyleen została uprowadzona; pełni nadziei rozdali tysiące ulotek z wizerunkiem zaginionej dziewczynki w całym kraju.

Anonim

27 listopada 1985 roku do National Center for Missing and Exploited Children (amerykańska organizacja non-profit zajmująca się zaginionymi i wykorzystywanymi dziećmi) zadzwonił anonimowy mężczyzna, który twierdził, że ma Nyleen. Dwa miesiące później organizacja o nazwie „Child Find of America” otrzymała od niego list napisany na maszynie. W liście napisał, że wychowywał ją jak własne dziecko i nazwał ją „Kay”. Twierdził też, że ją kocha i nie planował zwrócić jej rodzicom. Chociaż twierdził, że się nią opiekuje, wspomniał również o popełnieniu czynów uznawanych za wykorzystywanie seksualne dzieci.

Podróże

W ciągu następnych sześciu miesięcy Child Find of America otrzymało od mężczyzny dwa kolejne listy i kolejne dwa telefony. Połączenia i poczta pochodziły z Madison w stanie Wisconsin. Do sprawy włączyło się FBI i udało się im wyśledzić konkretne budki telefoniczne w Madison i Edgerton, skąd dzwonił anonimowy rozmówca. Mężczyzna przyznał, że podróżował z Nyleenem do kilku różnych miejsc na terenie kraju; co odpowiadało zgłoszeniom rzekomych obserwacji dziewczynki. Rzekomo podróżowali do San Francisco, Nowego Jorku, Oklahoma City, Nowego Orleanu, Nashville, Chicago, Portoryko, Kanady i Wielkiej Brytanii. Mężczyzna twierdził, że jego rodzice i młodsza siostra zginęli w wypadku samochodowym, gdy on miał dziewięć lat.

Podejrzani

W czerwcu 1990 r. władze otrzymały kolejny trop w tej sprawie. Gdy wujek Nyleen zobaczył dwa portrety pamięciowe przedstawiające mężczyznę i kobietę poszukiwanych w sprawie uprowadzenia dziecka w innej części kraju, był przekonany, że widział tę parę w dniu zaginięcia Nyleen w okolicy gdzie odbywał się piknik. Nieznajomej pary nigdy nie udało się zidentyfikować.

Jak się później okazało ojczym Nyleen również był przez jakiś czas podejrzanym w tej sprawie, ale nie znaleziono przeciwko niemu żadnych dowodów.

Niewyjaśnione tajemnice

Sprawa zaginięcia dziewczynki została poruszona w programie Unsolved Mysteries, w odcinku z 21 listopada 1990 roku. Po emisji programu, z twórcami skontaktował się jeden z widzów, twierdząc, że jednym z jego uczniów była Nyleen. Jednak kiedy policja weszła do wskazanego przez rozmówcę domu, okazało się, że była to zaginiona dziewczynka, ale nie Nyleen.  Była to Monica Bonilla, która została porwana przez swojego ojca kilka lat wcześniej.

Niestety zniknięcie Nyleen pozostaje tajemnicą do dnia dzisiejszego. Matka dziewczynki, Nancy została zgwałcona i zamordowana w Meksyku w 1995 roku. Nie wiadomo, czy jej śmierć miała związek ze zniknięciem jej córki. Gdyby Nyleen nadal żyła, miałaby teraz czterdzieści jeden lat.

This slideshow requires JavaScript.

Autor, KaMa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.